Jump to content

molim odgovor na nekoliko pitanja


rbeljan

Preporučene objave

- suprug je presuđen po članku 122 st.1 u svezi s čl.119 st.2. točkom 6 Zakona o kaznenom postupku da mora platiti sudu 1000 kn paušalno, pa me zanima što se može dogoditi ako mi to ne platimo, jer jednostavno mi taj novac nemamo, a nije ispisan ni rok plačanja ni račun na koji bi to trebalo platiti sudu

- suprug je također presuđen po čl. 263. st.1. kaznenog zakona, na kaznu zatvora od 6 mj. i na temelju čl. 67 st. 2. i 5. kaznenog zakona se primjenjuje uvjetna osuda od jedne godine, pa me zanima od kojeg dana se računa uvjet

-napominjem da presuda još nije pravomočna, naime imamo još nekoliko dana za žalbu, i još nešto možemo li se žaliti samo na visinu paušala bez da se žalimo da uvjetnu kaznu

-možete li mi reći imamo li mi pravo na besplatnog odvjetnika, jer živimo samo od suprugove mirovine od 1400 kn, ja ne radim, a školujemo troje djece

-hvala unaprijed na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

1. Ako ne platite 1000 kn, ide Vam ovrha mužu.

2. Pravomoćnošću presude počinje teći uvjet. Pravomoćnost u Vašem slučaju nastupa istekom roka za žalbu ako je ne izjavite ili donošenjem odluke kojom se žalba odbije od višeg suda.

3. Iako s zakašnjenjem, možete se žaliti samo na troškove postupka.

4. Sada više nemate pravo na besplatnog odvjetnika, ali niste imali ni prije s obzirom da se očito ne radi o teškom djelu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija