Jump to content

pomć HITNA gos.Mrljevac


kauboj

Preporučene objave

viste več upoznati s mojim problemom,ali nisam naglasio da neman hrvi,što da radim,imam 2.5 god,ratovanja.10 god.na birou,2 god radnog staža,pozvan na ponovno vještačenje na mirovinski,u razgovoru koji je trajao 2 sata uz prisustvo supruge,odlučili su opet odbijenicu,uz daljno liječenje radi tog što neman hrvi,moj doktor kaže da će me vratit na posao.a ja nisam sposoban za bilo kakvi posao,zanima me kako uopće dobit taj hrvi,i da li je to uopće sad moguće,ako ne ,koliko bi iznosila moja mirovina,tj civilna i da li uopće mogu dobiti bilo kakvu vojnu mirovinu...pošto se računa 2.5 godina u ratu kao 4 godine radnog staža,a na birou,dali se to konta kao radni staž kako kažu da je,mislim da je to 10 godina,i plus dvije godine radnog staža,to bi bilo 14,5 godina.... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kauboj je napisao:

viste več upoznati s mojim problemom,ali nisam naglasio da neman hrvi,što da radim,imam 2.5 god,ratovanja.10 god.na birou,2 god radnog staža,pozvan na ponovno vještačenje na mirovinski,u razgovoru koji je trajao 2 sata uz prisustvo supruge,odlučili su opet odbijenicu,uz daljno liječenje radi tog što neman hrvi,moj doktor kaže da će me vratit na posao.a ja nisam sposoban za bilo kakvi posao,zanima me kako uopće dobit taj hrvi,i da li je to uopće sad moguće,ako ne ,koliko bi iznosila moja mirovina,tj civilna i da li uopće mogu dobiti bilo kakvu vojnu mirovinu...pošto se računa 2.5 godina u ratu kao 4 godine radnog staža,a na birou,dali se to konta kao radni staž kako kažu da je,mislim da je to 10 godina,i plus dvije godine radnog staža,to bi bilo 14,5 godina.... :kavica:

 

prošla baba sa kolačima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kauboj je napisao:

...odlučili su opet odbijenicu,uz daljno liječenje radi tog što neman hrvi,...

To što nemate status HRVI nije razlog da vještak svojim nalazom i mišljenjem ne može dati ocjenu kako postoji nesposobnost za rad - to kada vam kaže ne mogu dati nalaz da ste nesposobni za rad je nemate HRVI su priče tipa da te skinem s vrata ...

 

 

pošto se računa 2.5 godina u ratu kao 4 godine radnog staža,a na birou,dali se to konta kao radni staž kako kažu da je,mislim da je to 10 godina,i plus dvije godine radnog staža,to bi bilo 14,5 godina...

Temeljem podataka koje ste naveli vaš mirovinski staž je 4,5 godine.

 

 

...zanima me kako uopće dobit taj hrvi,i da li je to uopće sad moguće,ako ne ,koliko bi iznosila moja mirovina,tj civilna i da li uopće mogu dobiti bilo kakvu vojnu mirovinu...

Ako niste podnijeli zahtjev za priznavanjem statusa HRVI do 31.12.2005 više ne možete temeljem PTSP-a ostvariti status HRVI-a. To koliko bi vam bila mirovina ovisi od plaća koje ste primali (odnosno kako su ih poslodavci prijavili HZMO-u).

Ako ostvarite pravo na "civilnu" mirovinu i ona vam bude manja od najniže braniteljske te ako imate 100 dana borbenog sektora tada ćete moći ostvariti pravo na najnižu braniteljsku koja za 2010-tu iznosi 2389,95 kn za opću nesposobnost i 1911,96 za profesionalnu nesposobnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citat: pošto se računa 2.5 godina u ratu kao 4 godine radnog staža,a na birou,dali se to konta kao radni staž kako kažu da je,mislim da je to 10 godina,i plus dvije godine radnog staža,to bi bilo 14,5 godina...

 

Temeljem podataka koje ste naveli vaš mirovinski staž je 4,5 godine.

 

Uvjet staža je zadovoljen kada:

 

- mirovinski staž pokriva najmanje jednu trećinu radnog vijeka, ako je invalidnost nastala zbog bolesti ili ozljede izvan rada i to prije navršenih 65 godina života. Kao radni vijek uzima se broj punih godina od dana kada je osiguranik navršio 20 godina života do dana nastanka invalidnosti. Osiguraniku, koji je nakon navršene 20. godine života bio na redovitom školovanju i takvim školovanjem stekao višu stručnu spremu, radni vijek računa se od navršene 23. godine života, a osiguraniku koji je stekao visoku stručnu spremu - od navršene 26. godine života. Razdoblje radnog vijeka skraćuje se za razdoblje koje je osiguranik:

 

- proveo na odsluženju vojnog roka

 

- bio prijavljen kao nezaposlena osoba nadležnoj službi za zapošljavanje...

 

Znači zavisi koliko imate godina...uglavnom mišljenja sam da udovoljavate uvijet staža..te ta vam je izračun otprilike točan..(no nije ni presudan-već je bitno da li ga udovoljavate ili ne)

 

 

 

pošto se računa 2.5 godina u ratu kao 4 godine radnog staža

 

 

Hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata koji su za vrijeme sudjelovanja u Domovinskom ratu bili zaposleni ili im se staž osiguranja za to vrijeme računa po drugoj osnovi, vrijeme provedeno u Domovinskom ratu računa se kao staž osiguranja u dvostrukom trajanju, a hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata koji nisu zaposleni ili nisu ostvarili staž osiguranja po drugoj osnovi, vrijeme provedeno u Domovinskom ratu računa se kao poseban staž u dvostrukom trajanju, u skladu s propisima o obrani.

 

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata koji je nakon razvojačenja ostvario pravo na novčanu naknadu na osnovi privremene nesposobnosti za rad, sve vrijeme korištenja te naknade priznaje se kao poseban staž u jednostrukom trajanju.

 

Uglavnom s obzirom da bi osiguranik mogao ostvariti pravo na invalidsku mirovinu moraju biti ispunjeni sljedeći uvjeti:

 

- postojanje invalidnosti

 

- uvjet staža.

Uvijet staža je ispunjen....preostaje još jedan kriterij...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanima me da li mene moj doktor medicine rada,može vratiti na posao ako sam sad bio na vještačenju u splitu,tamo mi je rečeno da se nastavim liječite i ne prilažem papire u zagreb jer nemam hrvi,da nebi opet dobio odbijenicu.imam trajno oboljenje f62,0 -f43,1 -f32,1 f 11 , i j 90...da li uopće neko može primiti ovaku osobu na posao?U 10 mjesecu ove godina ponovno slijedi obrada papira.da li mi trebaju ikakvi dokumenti osim statusa branitelja i ratnog puta?I još jedno pitanje,sad kad komisija dođe do doktora ,dali ovisu od moga doktora hoće li me vratit na posao,jer ako odem,,nisam za posao ,jer trošim tablete prazine 100,helex 1 mg,normabel 10, luxeta od 50 mg i prazine od 25,,mislim da sam rekao sve,unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija