Jump to content

Obiteljsko pravo - majka i dijete


Arcoria

Preporučene objave

Majka sam maloljetnog djeteta. Otac djeteta je u braku. Financijski brine o djetetu, daje redovito novac i jednom tjedno posjećuje dijete i sa njim provodi vrijeme.

Što se tiće financija sa njim zasada nemam problema. Međutim , interesira me moj status, obzirom da sama živim sa djetetom i odgajam ga, dali da tražim status samohrane majke koji još uvijek nemam ili status skrbnika iako i on sudjeluje u odgoju koliko-toliko. Napominjem, da sam nažalost financijski ovisna o njemu jer živimo u njegovom starom stanu i plaća nam režije. Ali, krov je krov pa smo zadovoljni. Molim za pravnu pomoć kome da se obratim, odnosno kojoj instituciji i dali da se obratim. Što dobivam a što gubim sa time, odnosno moje dijete.

Hvala i Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Arcoria je napisao:

Majka sam maloljetnog djeteta. Otac djeteta je u braku. Financijski brine o djetetu, daje redovito novac i jednom tjedno posjećuje dijete i sa njim provodi vrijeme.

Što se tiće financija sa njim zasada nemam problema. Međutim , interesira me moj status, obzirom da sama živim sa djetetom i odgajam ga, dali da tražim status samohrane majke koji još uvijek nemam ili status skrbnika iako i on sudjeluje u odgoju koliko-toliko. Napominjem, da sam nažalost financijski ovisna o njemu jer živimo u njegovom starom stanu i plaća nam režije. Ali, krov je krov pa smo zadovoljni. Molim za pravnu pomoć kome da se obratim, odnosno kojoj instituciji i dali da se obratim. Što dobivam a što gubim sa time, odnosno moje dijete.

Hvala i Pozdrav.

 

Vi jako brkate lončiće. Vaše dijete ima i oca i majku. Vi koja živite sa njim ste roditelj kojem je povjerena skrb što ne umanjuje status oca koji nije skrbnik.

Recimo vi kao roditelj kojem je povjereno na skrb imate pravo zastupati ga. (ne daj bože).

Vi niste samohrana majka uz sve ovo što vi navodite.

 

Imate recimo u ovom sada svom statusu pravo na smanjene iznosa naknade za vrtić, ili na d.d..ako imate malu plaću, povremenu soc. pomoć možda..

Nemojte se ljutiti ali ne tražite kruha preko pogače, samo sam iskrena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pojam, "samohrani roditelj" je uvriježeni izraz, kao što je rečeno pod tim podrazumijeva roditelja s kojim dijete živi i koji skrbi za dijete.

Vaša obaveza je briga je i rad za dijete i oko djeteta i nema veze sa činjenicom da li ste zaposleni ili nezaposleni.

Mislim da nemate pojma koliko ste sretni što nemate poteškoća oko uzdržavanja. Ako ste zdravi i dijete je dovoljno staro za vrtić, angažirajte se u traženju zaposlenja, kako biste poboljšali materijalnu situaciju. Ne računajte na status majke-njegovateljice.

Naveli ste da otac jednom tjedno posjećuje dijete, premalo uz uvažavanje činjenice da otac ima drugu obitelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samohrani (bilo koji roditelj) je krivo uvriježen izraz koji bi pri služenju njime trebao u najmanju ruku podrazumjevati roditelja koji sam skrbi o djetetu, a što roditelji kojima su djeca samo povjerena- nisu.

Tim slijedom nerjetko misle da mogu ostvariti ono što ne mogu i na što prava nemaju, a jednakim nepoznavanjem i neupućenošću će ih u mnogim ustanovama upućivati da kao tzv. samohrani krenu u realizaciju nekih od njih.

Ujedno, (p)održavanje nazivanja stvari neprimjerenim imenom potiče i pridavanje manjeg značaja jednom od dvoje, a to nije nimalo poželjno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz svo poštovanje i razumijevanje da sebi pa onda i svome djetetu osigurate što bolje uvjete za daljnji život, predlažem da ne trošite vrijeme u traženju sredstava sa " strane " već da svu energiju i vrijeme utrošite u traženju posla, kako bi svojim radom ( pa bilo kakav posao da je u pitanju ) bili majka koja bi sa ponosom mogla reći da je samostalna a ne samohrana !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija