Jump to content

100% opća miirovina


izigrani

Preporučene objave

  • 4 mjeseci kasnije...

izigrani je napisao:

koliko iznosi mirovina za vojnika,dragovoljca,hrvi, 100% opća u svezi rata

 

Dali postoji mirovina za vojnik,dragovoljac,hrvi,100% profesionalna u svezi rata? Naime ako postoji 50-50% profesionalna,dali je onda moguča i 100%profesionalna u svezi rata?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

Postoji profesionalna mirovina mirovina 100% vezano za rat i ona je 25% niža od istog takvog postotka s općom nesposobnosti.

 

Ovo mi nikako nije jasno.

Znam da postoji opća i profesionalna mirovina.Ali mi nije jasno kako može postojati mirovina 100% vezano za rat umanjena za 25% znači isto kao da je profesionalna.Dali nije profesionalna vezana za civilni dio?Dali to neznači ako je 100% da je logično OPČA (nema preostale radne sposobnosti).

Molim ako mi netko može to objasniti pojednostavljeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

Postoji profesionalna mirovina mirovina 100% vezano za rat i ona je 25% niža od istog takvog postotka s općom nesposobnosti.[/quot

 

Radi se mirovinama 100% vezanim uz rat, dakle ne kumuliranim već 100% vezanim uz rat bez određivanja civinog dijela, ili da bude jasnije rat/van rata je 100%/0%.

 

Za PrEsVeTlOg

 

Dali to onda znaći da mirovina 100% vezana uz rat nemože biti niža za 25% od istog takvog postotka s općom nesposobnošću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

Postoji profesionalna mirovina mirovina 100% vezano za rat i ona je 25% niža od istog takvog postotka s općom nesposobnosti.[/quot

 

Radi se mirovinama 100% vezanim uz rat, dakle ne kumuliranim već 100% vezanim uz rat bez određivanja civinog dijela, ili da bude jasnije rat/van rata je 100%/0%.

 

Za PrEsVeTlOg

 

Dali to onda znaći da mirovina 100% vezana uz rat nemože biti niža za 25% od istog takvog postotka s općom nesposobnošću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad smo dosli od obicnog vojnika do generala.Kad vec bacamo cifre treba vidjet general cega???Bojnik,pukovnik,zbora ili stozerni general(admiral).Stozoreni general 100% invalidnost vezana za rat(opca)status HRVI i dragovoljca(ima li uopce takav ? ) imati ce od 01.01.2011 tocno 15.151,12 kuna.Uzeo sam osnovicu za utvrdivanje vrijednosnog boda koja ce vrijediti od gore navedenog datuma i sadasnju aktualnu vrijednost mirovine,posto u ovoj godini nema uskladivanja mirovine.Najednostavniji izracun za mirovinu 100% opca nesposobnost moze se koristiti sa uputama za izracun na stranicama HZMO(treba kliknuti prava prema posebnim propisima,hrvatski branitelji,invalidska mirovina i tamo je za opcu formula OB=(VB X staz X PF) M=OB X MF X AVM Sve ovisi ponaosob od cinova i ustrojbenog mjesta. :kavica::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bucimir je napisao:

Presvetli nije tako.Brigadir sa općom 100% rat ima oko 12 500 znači najniži general ima i više .A gdje je tu obični vojnik,bez kojega se rat ne dobiva?Osjetno manje.Sramota!

 

 

Ma slažem se sa time, ako vidiš ja sam tamo stavio općenito, samo da pokažem odnose u primanjima opće i profesionalne a ne da general ima toliko mirovine.

 

A sa ovim se i slažem, ali zar ti misliš da bi vojnik trebao dobiti više nego general, druga je stvar što je kod nas taj sustav vrijednosti bio dosta iskrivljen pa su generale dobivali politički podobni a ne školovani i sposobni (NE SVI da me se opet pogreno ne shvati).

 

I da se nadovežen tj da sam sebe nadopunim sa vlastitim mišljenjem, ja mislim da 13 000 kuna nije previše za ratnog generala već je 3000-4000 premalo za vojnika.

 

Ako to stavimo u odnose dobivanja plače i odvajanja u mirovinsko isto tako je činjenica da je general dobivao i 2-3 puta veću plaču od vojnika a isto toliko je više odvajao u mirovinsko i zdravstveno i sve ostale doprinose a sada će mu jednako skinuti 10% od mirovine kao i vojniku i nitko ga neće pitati koliko je on sve ove godine kad je radio izdvojio u mirovinsko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene kolege interesira,ima li tko pocasne cinove a da mu one nose neka materijalna sredstva,tu naravno mislim na vece mirovine.Nekad se to automatski djelilo HRVI na osnovu ranjavanja pa su nesto 2001 to skidali.Kakva je situacija danas?Tko ima pocasni cin i kome on nosi vecu mirovcinu?Ja sam cul da samo 100% invalidi 1. skupine imaju pocasni cin i to im vrijedi kao cin i ustrojbeno mjesto pri izracunu mirovine.Jel stvarno tako ? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PrEsVeTli je napisao:

Idemo iz početka

 

- mirovina 100 % u svezi rata može biti

 

a) opća

b) profesionalna

 

Opća je 25-30 % veća od profesionalne.

 

recimo općenito za npr generala:

 

opća 100% u svezi rata - 10 000 kn

profesionalna 100% u svezi rata - 7 000 kn

 

Jel jasnije.

 

PrEsVeTlI

Mirovina 100% u svezi rata.

Opća-nema preostale radne sposobnosti,jeli tako?

Profesionalna-ima preostale radne sposobnosti,kako ako je uzrok rat 100% civilno 0%?

Profesionalna a uzrok invalidnosti je 100% rat (dali se profesionalna ne odnosi na civilstvo a ne rat.)

Neznam dali mi vijuge ne rade ali ovo nemogu svatiti,nema logike po meni.Izvinite ali ovo mi nikako nije jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa kak to nije jasno ?

 

100% profesionalna rat, znaći da si bio profesionalac u ratu koji te je sredio i više nema tata....rata, ali se može raditi i još neke druge stvari.

 

100% opća rat, znaći da te rat skroz sredio, i za nič nisi, osim možda za penziju.

 

Nisu važni baš članci Zakona, ali to je to !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nilda je napisao:

Pa kak to nije jasno ?

 

100% profesionalna rat, znaći da si bio profesionalac u ratu koji te je sredio i više nema tata....rata, ali se može raditi i još neke druge stvari.

 

100% opća rat, znaći da te rat skroz sredio, i za nič nisi, osim možda za penziju.

 

Nisu važni baš članci Zakona, ali to je to !

 

Nilda ovo je najlogičnije objašnjenje.

Bili smo i više nego profesionalci,sa onakvim naoružanjem (muzejski primjerci)oduprt se onakvoj bandi naoružani do zuba moglo se samo srcem i ljubavlju za domovinu a ne nikakvim profesionalizmom.Ali ja osobno zahvalan sam onoj tkz.jna što su me onako obućili (po kazni-moja familija nije bila podobna).nisu računali da bi im se to moglo odbit o glavu.

Ovima našima više nismo potrebni sad smo im teret,šta je bilo bilo je koga više za to briga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bucimir je napisao:

Presvetli nije tako.Brigadir sa općom 100% rat ima oko 12 500 znači najniži general ima i više .A gdje je tu obični vojnik,bez kojega se rat ne dobiva?Osjetno manje.Sramota!

 

Znaš šta prijatelju, nemoj se ljutiti ali stvarno LUPETAŠ ko' otvoren prozor.

Brigadir nema toliku mirovinu, već oko 11 000 kn. i to ako je dragovoljac i 100% nesposoban za rad, i pri tom ima vrlo visoki postotak invalidnosti.

Moj prijatelj je Brigadir bez ruke, pa znam koliko ima.

A Jhebiga šta bi ti htio da obogaljeni brigadir ima istu mirovinu kao neko ko je bio "čato" 2 mjeseca u ratu i poslije si lažirao invalidnost sa Ptsp-om.

Pa zar i inaće kako u našoj tako i u ostalim vojskama svijeta General i Vojnik imaju iste plaće, pa da bi imali iste mirovine danas-sutra?

Bolje je ponekad svašta jesti, nego svašta pričati! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija