Jump to content

Prodaja iz kombija


remoker

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Zna li netko mogu li ja kao doo raditi prodaju iz kombija?

trenutno radim veleprodaju i jedan dio proizvodnje, ali imam ponekad potrebu raditi neku terensku prodaju koju bi mi najlakse bilo raditi iz kombija ili nesto slicno.

 

Smije li se to? Trebaju li kakve posebne dozvole ili nesto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

 

Tu i je mali problem što sam bio i u koji god ured sam pokucao uvijek to radila "Marica iz drugog ureda".

E pošto se ta Marica ne vraća sa godišnjeg/porodiljnog već godinama, jedino je za zaključiti da je birokracija polučila gomilu nesposobnih i nezainteresiranih ljudi koji su na grbači poreznih obveznika a istima ni u kojem slučaju neznaju pomoći.

 

Nažalost, ovisam sam o ovom i sličnom forumu i dobrim ljudima koji su voljni pomoći svojim informacijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisu potrebni nikakvi minimalno tehnički uvjeti.

 

Morate napraviti dopunu djelatnosti na način da otiđete kod javnog bilježnika, tražite da Vam odradi izmjene u izjavi o osnivanju tj.društvenom ugovoru, na način da dodajete nove djelatnosti (možete istovremeno dodati više djelatnosti s kojima se možete ili ne baviti trajno ili privremeno).

 

Dopune djelatnosti predmeta poslovanja upisuju se zatim u sudski registar nakon čega dobijate novo rješenje nadležnog trgovačkog suda u kojemu su evidentirane navedene promjene.

 

Da bi ste mogli raditi prodaju iz kombija ili na tržnicama i štandovima, upišite sljedeće djelatnosti po NKD 2007:

 

47.99-ostala trgovina na malo izvan prodavaonica,štandova i tržnica

 

47.89-trgovina na malo ostalom robom na štandovima i tržnicama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ultra je napisao:

Nisu potrebni nikakvi minimalno tehnički uvjeti.

 

Morate napraviti dopunu djelatnosti na način da otiđete kod javnog bilježnika, tražite da Vam odradi izmjene u izjavi o osnivanju tj.društvenom ugovoru, na način da dodajete nove djelatnosti (možete istovremeno dodati više djelatnosti s kojima se možete ili ne baviti trajno ili privremeno).

 

Dopune djelatnosti predmeta poslovanja upisuju se zatim u sudski registar nakon čega dobijate novo rješenje nadležnog trgovačkog suda u kojemu su evidentirane navedene promjene.

 

Da bi ste mogli raditi prodaju iz kombija ili na tržnicama i štandovima, upišite sljedeće djelatnosti po NKD 2007:

 

47.99-ostala trgovina na malo izvan prodavaonica,štandova i tržnica

 

47.89-trgovina na malo ostalom robom na štandovima i tržnicama

 

da ne otvaram novu temu..

 

mene zanima prodaja po plažama, konkretno radi se o voću, treba mi obrt ili d.O.o? I opcenito kao je zakonski to regulirano, znam da se za prodaju na trznicama ne izdaju racuni...

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija