Jump to content

meni je fantastično!!!!


vuk33

Preporučene objave

kao sto u naslovu stoji ja sam prezadovoljan,iz razloga koje ću sada navasti:imam sedmeročlanu obitelj. mogu vam prijatelji reći da je hrv.vlada sve činila da me uništi,ali nije uspjela niti će u buduće. mozete misliti proveo sam u hrvatskoj vojsci 14 god i dobio mirovinu od 150 eura.ovo je početak moje kalvarije koju ću prvi put podjeliti sa vama ali u nastavcima.poslije idem u medije sa svim sto znam,a vidjećete da znam puno puno toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

izadi u javnost sa svime sto te muci pa nek vidi narod kako zive povlasteni paraziti kako nas vec smatraju.Mozda je sad najbolje vrijeme za to,sad kad svi misle da smo teret drustva.Ja na ovom forumu citam samo o teskim situacijama i problemima branitelja a ne o nekakvoj povlastenosti.Sad ti na kraju moram reci da me srce boli kad prijetis odlaskom van Hrvatske sa svojom obitelji.Pa zar smo se za to borili,zar za to nasi pokojni suborci leze u zemlji.Neko tome mora stati na kraj,ni sam neznam kako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vuk,imaš i moju podršku...i ja sam proveo u prof. sastavu HV 13 godina, uz status branitelja i dragovoljca dobio mirovinu od otprilike 340 eura, što je totalna socijala, bijeda i sramota koju stavljam na račun ove države koju smo stvarali, a koja nam ovako vraća...a kako je tebi, mogu samo zamisliti...hvala Domovini...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi prijatelju privukao me naslov htio sam vidjet kome je to od nas fantastično mislio sam da me ništa više ne može iznenadit ali evo...ŽAO MI JE kako reče pok. Spajić da treba stvorit državu samo za pedere sve mi se čini da bi mnogi stvorili takvu i za nas ogradili nas i zaboravili jer smo poslužili svrsi i gotova priča ne daj da te slome

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekad sam ljut a nekad me stvarno pogodi nečije nezadovoljstvo. Moj otac, stric, susjed,.......ljudi koji odradiše puni vijek, i ne bune se za penziju, a vi dragi moju imate 13 godina staža i sad bi 10.000.00 kuna.

Znate kad će nama biti dobro u ovoj nam prekrasnoj držav? Onda kad se svi prestanu ponašati kao paraziti. I ja imam malu penziju, ali imam 34 godine staža, i ne tražim da mi netko baca latice cvijeća pod noge što sam nosio pušku, i slušao plač ljudi, i da ne dužim. Zbog tog kukanja, nabijanja na nos učestvovanje u ratu, već smo i normalnim ljudima krenuli na živce.

Pajdo moj, ja malo na selu vidim kuća koji imaju domaćih životinja, njiva neobrađenih koliko ti srce želi. Ljenost je ušla u ovo društvo, svi bi samo direktovali, ali valja i pljunuti u šake. Netko se mora i motike primit.

Eto vam sad pa pljujte po kim hoćete, i nastavite žuljati laktove na šanku.

P.S. Sutra tovarim gnoj ( nekoliko kola), pa eto kome je malo, zauzvrat ima besplatan grah, i još mu kad pođe kući stavim u vrećicu svježe salate.....pozdrav plačljivcima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

faraon je napisao:

Nekad sam ljut a nekad me stvarno pogodi nečije nezadovoljstvo. Moj otac, stric, susjed,.......ljudi koji odradiše puni vijek, i ne bune se za penziju, a vi dragi moju imate 13 godina staža i sad bi 10.000.00 kuna.

Znate kad će nama biti dobro u ovoj nam prekrasnoj držav? Onda kad se svi prestanu ponašati kao paraziti. I ja imam malu penziju, ali imam 34 godine staža, i ne tražim da mi netko baca latice cvijeća pod noge što sam nosio pušku, i slušao plač ljudi, i da ne dužim. Zbog tog kukanja, nabijanja na nos učestvovanje u ratu, već smo i normalnim ljudima krenuli na živce.

Pajdo moj, ja malo na selu vidim kuća koji imaju domaćih životinja, njiva neobrađenih koliko ti srce želi. Ljenost je ušla u ovo društvo, svi bi samo direktovali, ali valja i pljunuti u šake. Netko se mora i motike primit.

Eto vam sad pa pljujte po kim hoćete, i nastavite žuljati laktove na šanku.

P.S. Sutra tovarim gnoj ( nekoliko kola), pa eto kome je malo, zauzvrat ima besplatan grah, i još mu kad pođe kući stavim u vrećicu svježe salate.....pozdrav plačljivcima!

 

 

svaka cast u radu je spas , ja otkad sam otišao u mirovinu ništa ne radim , razbolio se malo puka itd živim u gradu a žena mi je sa sela samo da je selo malo bliže svaki dan bi išao nešto pomoći raditi kažem u radu je spas ti si sretan čovjek

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mi se bez veze ponekad koljemo medusobno na ovom forumu,sve ove tenzije podignute su kad je najavljeno skidanje prava branitelja tj. smanjivanje "povlastenih mirovina".Cinjenica je da ova trula drzava treba ove godine smanjiti novcanu masu za povlastene mirovine.Godisnje se trosi iz proracuna na te mirovine oko 7 milijardi kuna.Oni trebaju ove godine iz te stavke skinuti oko 700 milijuna kuna sto bi znacilo da treba skinut oko 10%.Sve je to interesantno.Sad kad vidim da je uhapsen bivsi direktor HEP-a i kad uzmemo ovu makinaciju koju su radili Mravak i Polancec dolazimo do toga da su 700 milijuna kuna jednostavno oni spiskali.Ne mozemo sad ocekivati da ce branitelji lako gledati na diranje u svoja prava kad vide kakva se lova vec godinama krade.Problem je u tome sto oni nisu usli u banku i opljackali je,oni su ipak fini lopovi.Za dvije godine oni su iz cuze vani i dalje ce uzivati u svojim pothvatima,a mi branitelji cemo se po obicaju medusobno i dalje "klati".Samo trebamo uvijek se pitati koliko stvarno u ovoj truloj drzavi ima jos Polanceca i Mravaka.Znamo da ih ima puno ali bas da zbog toga moramo bjezati mi iz Hrvatske nisam bas siguran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Faraon - žao mi je što ovo moram reći, no - ti si najblaže rečeno - blesav! Ne mogu vjerovati da neki branitelj (predpostavljam da ti to jesi) može izreći takve gluposti, toliko tipične za civile i potpuno neupućene ljude...Ti tvoji rođaci itd koje si naveo a kao radili su cijeli radni vijek i imaju male penzije ovo, ono...gospodine - NAGLASAK je na onome "radili cijeli radni vijek..." Ti su ljudi, kao i tisuće drugih u mirovinama nakon što su radili i živjeli svoj radni vijek u firmama i poduzećima, za to vrijeme (vjerojatno) kojekakvim kreditima uz pomoć sigurnih plaća osigurali svoju egzistenciju, skučili se, podigli i odškolovali djecu, možda i njima pomogli kupiti kuće ili stanove itd...i sad imaju 65 godina (npr.) i imaju mirovinice s kojima kukaju ali klimaju jer im je jedina briga prehraniti se od mjeseca do mjeseca (ugrubo rečeno) E, a sad pogledaj situaciju branitelja koji je recimo, s 20-ak godina napustio posao (ako je već radio) i otišao u rat... u ratu par godina, izgubio svaki normalan dodir sa "normalnim" civilnim svijetom, dok su neki u firmama već lagano dizali kredite i podizali kuće ili kupovali, prodavali, pa opet kupovali stančiće - on je trunuo u nekoj vukojebini, u nekom rovu ili u vojarni...nakon toga, aktivirao se u neku profesionallnu postrojbu, gardijsku brigadu i tamo proveo idućih 12, 13 ili više godina...ako nisi znao, vojnici u GBr su cijelo vrijeme bili pod trogodišnjim ugovorima koji su se automatizmom produživali, ali, bankama to nije ništa značilo - kredit (dugoročni stambeni) se nije mogao dobit (ako si vojnik) S druge strane, taj si je vojnik mislio također - radit će možda do 40-e, pa će ga "spizdit" u penziju na ovaj ili onaj način, kako će vraćati ratu kredita koja će vjerojatno biti veća od iznosa mirovine?? Tako, malo po malo - eto tog čovjeka (tj. tih ljudi) u mirovinama, s jedva 40-ak godina na leđima, sa malodobnom djecom koju treba školovati i oblačiti, veliki broj tih ljudi nema svoju nekretninu niti više može doći do nje jer je iznos mirovine premali da bi uopće mogao dobiti ikakav kreditić, čak i kad bi ga na neki način i mogao otplačivati...ne znam jesam li ti imalo oslikao samo jedan djelić sudbina tih ljudi koji su kao mladići otišli obraniti Hrvatsku, a tada je život prošao pored njih (dok su služili domovini) i sada kad im je potrebno najviše love (zbog gore navedenih razloga), domovina ih poslala u mirovine koje nisu dostatne niti za tjedan dana života, a kamoli za iole normalan obiteljski život. Misliš da ti ljudi ne bi slali svoju djecu danas-sutra na fakultete ili više škole..? Pa naravno da bi, kao i svi roditelji, no, na žalost njihova djeca to neće moći jer (financijski) nemaju šanse...mirovine nisu dovoljne niti za kupovinu knjiga za osnovne i srednje škole, a ne za odlazak na faks! To, prijatelju moj, za mene znači da je veeeliki broj umirovljenih branitelja i dragovoljaca DR, pogotovo onih bez statusa RVI i u tzv prof. mirovinama postali - građani drugog, pa i "trećeg" reda kad bi ga bilo!!

Ne znam s kakvim financijama ti raspolažeš, ali pokušaj si samo zamisliti kroz kakav pakao prolazi otac, branitelj, dragovoljac u mirovini sa kakvih 2300-2400 kn mirovine, kad ga djete (ili djeca) traže nove tenisice, ili da im kupi računalo, kao što ga imaju svi njegovi prijatelji...?Ili kad 15-ak dana prije iduće mirovine nema niti sutra za kruh..? Pokušaj...a nema načina da zaradi lovu sa strane jer je - u mirovini!! :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

faraon je napisao:

Svojim suborcima koji dadoše život za Hrvatsku, uvijek ću se nakloniti, a onima koji si umisliše da su sami oslobodili Hrvatsku skidam kapu.

Ajde ,ajde, samo bi se svađali i unosili nered. Treba se primit posla. Radišnog čovjeka teško ćeš uloviti gladnog, a još teže čuti da kuka.

Tebi zaista treba priuštiti da na neki način kreneš od nule,pa da onda čujem priču kako onaj tko hoće raditi može.

Istina je,i ja sam radio dok sam mogao,unatoč tome što se rat dogodio taman kada sam sredio sve što sam trebao(posao,stan),nakon rata nema više starog posla(ode firma za kunu),nema više stana(porušili četnici),ipak,nekako sam se zaposlio(naravno na crno) i durao dokle je išlo.Za sve to vrijeme gledao sam kako"radišni ljudi" kupuju aute,kuće,stanove i zemlju kao da rata nije ni bilo.Sada kada više ne mogu raditi gledam te iste"radišne ljude" kako od države uredno uzimaju poticaje za poljoprivredne proizvode koje još ni posijali nisu i uredno se bune kada ih ne dobiju,gledam te iste"radišne ljude"kako uredno kupuju pick-upove,jer je "lada niva" valjda ispod njihovog ranga,uglavnom,oni su se u ona"dobra vremena" kada se od zemljoradništva moglo dobro zaraditi osigurali i od toga si obnovili kuće i imanja pa su imali od čega i krenuti,a od čega da su krenuli ljudi kao ja?

Zato moraliziranja te vrste ostavi za neke druge ljude i neka druga vremena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svim braniteljima ma gdje bili sinoć sam komentirao faraonov post koji je vrlo brzo skinut bio sam šokiran šta je napisao stoga molim voditelja ovog portala da izbriše i njegov post po pravilu ako je moj bio nekulturan ovaj je još gori ja sam uvrijedio samo njega a on veliku većinu branitelja hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eeeee moji pajdaši, zašto sam napisao ono ranije? Pokušat ću to objasniti vrlo rado. Prvo strašno me pogađa kad neko kaže da se želi iseliti iz Hrvatske, zato što mu n mirovina nakon 11-15 godina staža ne iznosi nekoliko desetaka tisuća kuna, zato što mu država nije dala ovo-ono. Svi bi se uhljebili a nitko (ponavljam se) se motike nebi primio.

Svi ovi što bi se nekamo odselili vjerojatno dalje od svoje kuće nisu ni bili, jer da jesu, shvatili bi da u drugim državama baš i ne cvjetaju ruže, a ako baš hoćete, vjerojatno nemaju niti gdje postaviti svoj vlastiti roštilj a da im neki domaći ne prigovori (doživio sam to kao gost kod prijatelja). Ja sam se dobro oteglio, nagledao, doživio i preživio. Ali nebi o tome, jer to samo stvara ono što mi najteže pada, a to je pojedinci koji se ovdje javljaju i ispada da su trčali od Vukovara do Dubrovnika, i bili jedini koji oslobodiše ovu Hrvatsku.

grgur, kad počneš cijeniti svakog pripadnika oružanih snaga, pa i onog koji ti je slao hranu, i dr. onda mi se možeš obratiti, a ja ću te rado odvesti da mojih poginulih suboraca da im zapališ svijeće. Do tada, lijepo im se možeš skupa samnom zahvaljivati svaku veče cijeli život. I kad kažem da skidam kapu onima što sami obraniše ovu državu, mislio sam na tebe "grgure", jer ti samo znaš prigovarati, ali počni ćitati novine i gledati TV, možda ti se razbistri um. Eto i na kraju mogu ti poslati malo salate, ostalo ćeš morati sam zaraditi. Ja umoran od posla moram ići spavati jer me čeka naporan sutrašnji dan. Žao mi je ako sam nekog uvrijedio, ali nekad čovjeka stvarno dirne neka nepromišljena misao. Ja ostajem u svojoj HRVATSKOJ, ako treba ove godine posaditi ću dva reda više krumpira, ali izdržat ću. Idem sada pustiti neke slavonske..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako netko ima stvarno puno posla ne vjerujem da ima volje i vremena raspravljati i prepucavati se na ovom forumu.Ovako vjerovatno nebi prigovarao prosjacima na zagrebackim ulicama pa mi nije jasno cemu citanje bukvica svojim suborcima ako si uopce bio branitelj.Pusti slavonsku i uzivaj ali pusti druge ljude da se izjasnjavaju o cemu i kako zele pa ako ti idemo toliko na zivce idi na forum o receptima(ne slavonskim jer su ti vec poznati) :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja kad citam postove od faraona uzrujam se,ja zivim na selu imam sta jesti ali me sikira kad netko nevidi i nezna kako je to kad moras familiju 5 clanova haranit sa mizernom mirovinom,postoji ovdje problem izgleda da su pojedinci zdravi otisli u mirovinu,imam 38g,volio bi da mogu radit bio sretniji milion posto,ovako kad nemozes funkcionirat kako onda zivjet,ptsp to nije bolest igracka pojedinci se sprdaju jel neznaju kakve posljedice mogu imat,91g. 5mj. poslali su me u jna,u 10mj.pobjego iz Beograda tamo sam bio vojna policija na kapiji,mozda se neki prepoznaju oko 20 deckov sam spasio iz Hrvatske,bjezo sam kroz bosnu strahote i gomore prosao,da bi nastavio u Hr.po brigadama,bio sam nezreo i nisam se obazirao dali cu izgubit glavu,poslje tog rata pokusavo sam radit nije islo nisam svacao da nesto nestima kod mene,2000g,mi poginula djevojcica 3,5g,starosti i to pred kucom pijani motorista na bankini,4g.sam lezao u krevetu nisam izlazio iz sobe nisam se dao ljeciti jel opet nisam svacao nista,postepeno sam se borio promatrao ljude i zakljucio sto si jadniji nitko te netreba,jos te nogom ritnu,a prijatelji to zaboravite nitko nije ni pitao dali imas za kruh,borio sam se sam sa sobom sve do 2009g,kad sam odlucio potrazit ljecnicku pomoc,rvi sam zakasnio jel rok je prosao,prvi put sam bio na ik ove godine u 3mj,papiri su poslani u zg.cekam rijesenje i nadam se bilo kakvoj mirovini,hocu samo objasnit imam tatu 63g,on moze tovarit gnoj jel je zdraviji od mene a ja jedva da disem,zato nemojte pocijenjivat ljude koji su otisli u mirovinu jel 99% nije dobilo na ljepe oci,a to znamo mi koji smo prosli bolnice od vrapce pa nadalje,nisam mogao da nekomentiram jel me boli kad netko sere po sirotinji a u istom se govnu valja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja imam mirovinu sadim krompir salatu itd sviću kad palim za poginule i nestale palim za sve a ne dilim na moje tvoje i njegove branitelje TO SU NAŠI BRANITELJI NAŠI HEROJI nisam još spao na tako niske grane da mi se klanjaju takvi kao ti osim toga nisam sam i drugima ideš na živce moram pitat di si ti to vidio da se ja žalim pitaš li se imaju li ljudi di posadit krompir di će radit ja mislim da je svakom čovjeku najteže kad ne može ni pored najbolje volje zaradit za pristojan život istina Bog ima lini ljudi pozdrav svim braniteljima ma gdje bili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dambac

 

skidam ti kapu i želim ti puno snage u životu.......

 

faraon i slični......

 

rintaj koliko hoćeš i ne uspoređuj sebe sa drugima ! ! !

 

ja bih najviše volio da mogu ( a viruj mi da sam okušavao ) rintati 10 sati dnevno za šihtu od 400 kuna i tako zarađivati za obitelj....................sad ćeš ti mudro reći - rintaj .........mogu sa 70-ak injekcija za kičmu, sa visokim tlakom, sa nespavanjem i buđenjem po noći bez obzira koliko rintao, sa čestim ispadima na skeli dočim mi netko počne priseravati se a hio bi se kontrolirati .............i nesmiješ reći koje tablete piješ jer te podjebavaju i rugaju ti se.......

 

nisu stvari uvijek crno-bijele........

 

lani proizvedem povrća ko od šale za zaradu od 1500 eura a prodam za samo 500 eura a ostalo podijelim.......

 

budi sritan da još možeš nekako i sa nečim........

 

pozdrav svima :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tko može nek radi,to je za svaku pohvalu....ali tko ne može onda TAJ NE MOŽE ,jer je bolestan-stvar je individualne naravi,ne treba ništa generalizirat i politizirat...

 

država nas guli di stigne ,a mi se međusobno"KOLJEMO",umjesto da se organiziramo kao 91.g. i pokažemo im "zube",te da nam mogu uzet sve ali činjenice i dostojanstvo - NIKADA!!

 

....ali doći će i izbori ,a onda?!!

 

...pozdrav svim istinjskim i dobronamjernim HB ma di bili....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moram odgovoriti ovom drugu kada glupo izjavljuje da ja plačem i da ne znam sto je tuđina. Kao prvo sva moja obitelj zivi i radi u inozenstvu gdje sam i ja boravio do 1989god.05 08 1990god ulazim kao drag. u jed za pos namjene itd odlazim u mirovinu 150 eura.gospodine ja nisam došao u hrv. da zaradim.imam sedmeročlanu obitelj djeca se rodila u hrvatskoj supruga ni za jedno nije dobivala porodiljno nitidječiji doplatak pa vidis da ne kukam nego iznosim činjenice itd....ako sam zajedno sa svojom braćom uspjeli ostvariti stoljetni san nezavisnu drz hrvatsku prehraniti obitelj je slatka obaveza koja je lako riješiva.ti meni nudis krompir i salatu hvala ti vjeruj vise sam od 90 pomogao ljudima nego sto ti i tvoji posjedujete.Pozdrav HB.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo danas sam ispila 3m borića za iduću zimu,ponosan sam,pokrenia sam se,umoria sam se ka pas,a sad ne mogu zaspati.kreća sam nakon rata u više poslova sam i svi su neslavno završili.nakon dugo godina sam prihvatia da me zakačilo u glavu i da ću nositi svoj križ.živimo ja,supruga i dvoje malih hrvata od socijale,opskrbnine,ja iman 42god.a od braće po oružju i sadašnjih poljoprivrednika,sadi li ko duhan i može li mi ko nabaviti dobrog domaćeg za pušenje .velika zamolba,naravno platiću.bog . :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija