Jump to content

gospodarski otkaz


anavir

Preporučene objave

pozdrav!!!

radnica me moli da joj uručim otkaz iz gospodarskih razloga kako bi imala pravo s biroa ( ima 13 mj neprekinutog rad. staža) jer iz osobnih razloga ne može/ ne želi više raditi. Ja sam odbila baš zbog zabrane zapošljavanja na to radno mjesto. Mogla bih možda izdržati 2 mjeseca ali tad bih svakako trebala zaposliti novog radnika. Da li postoji ikakva šansa da njoj izađem u susret a da pritom u konačnici ne budem zakinuta za novog radnika? mislim, glupo je što netko u ovim vremenima ne želi više raditi na sigurnom radnom mjestu, pogotove što je bez stručne spreme,ali eto negdje ima i takvih "problema"... :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anavir je napisao:

pozdrav!!!

radnica me moli da joj uručim otkaz iz gospodarskih razloga kako bi imala pravo s biroa ( ima 13 mj neprekinutog rad. staža) jer iz osobnih razloga ne može/ ne želi više raditi. Ja sam odbila baš zbog zabrane zapošljavanja na to radno mjesto. Mogla bih možda izdržati 2 mjeseca ali tad bih svakako trebala zaposliti novog radnika. Da li postoji ikakva šansa da njoj izađem u susret a da pritom u konačnici ne budem zakinuta za novog radnika? mislim, glupo je što netko u ovim vremenima ne želi više raditi na sigurnom radnom mjestu, pogotove što je bez stručne spreme,ali eto negdje ima i takvih "problema"... :misli:

 

O anavir,pozzzzzzzzz. Dugo te nema. Znači borba u ova teška vremena daje rezultata i preživjet će tvoja obiteljska firma.Lijepo,baš mi je drago.

Pazi zakon propisuje da nesmiješ zaposliti na njeno radno mjesto nikoga 6 mjeseci. Ti si poštena i vidim suosječajna sa svojim radnicima ali sječam se da si imala gorka iskustva sa njima. Slijdom toga ja ti nebih preporučio da "izlaziš u susret" da se ponovo ne opećeš,jer ako te prijavi imat ćeš ponovo problem. Osim toga nije lijepo "varati" državu jer i sama znaš tko to naknadu koju će tvoja djelatnica dobivati,mora plačati. Opet ti i mi svi zajedno sa tobom. Ja bih postupio prema zakonu pa ako se tvojoj radnici "ne radi" u ovako teško vrijeme onda neke snosi i posljedice. Nemremo tražiti da nam bude boje a nebi radili. Možeš li ti tako,da neradiš i da ti neko nešto daje? Nemožeš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

Postoji mogućnost da se stvar "izgladi". Istina je da se 6 mj. na to radno mjesto ne može zaposliti novi radnik ukoliko je prethodnom otkazan ugovor o radu zbog "gospodarskih uvjeta". No međutim poslodavac to može izbjeći ponašajući se kao i velike tvrtke, na način da svojim radnicima u ugovoru o radu daju nazive radnog mjesta npr.:-otpustili smo trgovkinju zbog "gospodarskih uvjeta, a na njezino mjesto je zaposlena komercijalistica, ili otpustili smo brodskog mehaničara, a zaposlili strojara itd.(povrh toga velike firme podjele svoje radnike na tzv. nivoe kao što je npr. vatrogasac I, pa vatrogasac II pa vatrogasac III i.t.d.). Vidite kolike se mogućnosti otvaraju, zar ne?

Slažem se da je to varanje države, ali kako država ne vodi brigu o opstanku malog čovjeka ovakvi potezi postaju nužni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sindikalac je napisao:

Pozdrav svima!

Postoji mogućnost da se stvar "izgladi". Istina je da se 6 mj. na to radno mjesto ne može zaposliti novi radnik ukoliko je prethodnom otkazan ugovor o radu zbog "gospodarskih uvjeta". No međutim poslodavac to može izbjeći ponašajući se kao i velike tvrtke, na način da svojim radnicima u ugovoru o radu daju nazive radnog mjesta npr.:-otpustili smo trgovkinju zbog "gospodarskih uvjeta, a na njezino mjesto je zaposlena komercijalistica, ili otpustili smo brodskog mehaničara, a zaposlili strojara itd.(povrh toga velike firme podjele svoje radnike na tzv. nivoe kao što je npr. vatrogasac I, pa vatrogasac II pa vatrogasac III i.t.d.). Vidite kolike se mogućnosti otvaraju, zar ne?

Slažem se da je to varanje države, ali kako država ne vodi brigu o opstanku malog čovjeka ovakvi potezi postaju nužni.

Pozdrav i tebi sindikalac.

Je, jesu nedužni. Zakaj nebi ukrali 100 kuna,kad neki mažnjavaju milje kuna. Pa nema ništ lošega u tome da smo na burzi i da radimo u fušu. :-D Kaj je loše u tome da napravimo troje dece pa da nam je žena tri godine na porodiljskom :-D Nema ništ loše u tome da se ne radi jer se ne isplati raditi za minimalac. :smijeh: Trebamo svi

prestati raditi! :zao: E onda bu nam svima jednako. Pravi komunizam. mi kaj radimo nebumo imali jer ne radimo a ni burza nam nabu imala kaj dati iz istog razloga,nebumo imali za naknade za bolovanje, ni porodiljske,nebuju penzioneri imali za penzije... Dakle po svemu sudeći uhvatil nas je totalni nerad. Sad 1,5 radnik hrani sebe i još 2,5 drugih. kak bu hranil tih 2,5 ak nebu imal s čim to ti mene zanima.kaj nebi bilo klaše da 2,0 hrane 2,0 ...čini mi se da bi bilo...a tebi?Još malo pa bu došlo da bu jedan trebal hrabit 3 a kad do toga dođe uz ove cijene energije i svega kaj bu išlo gore....mislim da to nebu hodalo.

U principu ljudima netrebaju silne beneficije,ne treba im zakon o radu koji im ide niz dlaku a što im vlast nije dala radi toga jer je socijalno osjetljiva nego stoga jer je narod biračko tijelo pa se političke elite takmiče u tome ko će dati više "nečega što nije zarađeno" i što se uzimalo iz banaka umjesto da su se takmičili ko će dati više posla za narod. da su sve te silne novce koje su potrošili u razne beneficije uložili u privredu e onda bi bilo temelja i za beneficije i za socijalnu državu ...i naravno da vlasti (sve) vrate što se još uvijek može vratiti a što je u ovoj državi otuđeno.

Pa ti ja zato mislim da se stvari mogu mjenjati samo ako svako počne mjenjati sebe i liječiti se od epidemije nerada a naročito oni "gore". :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija