Jump to content

Prava nakon 38 g. radnog staža?


spell

Preporučene objave

Poštovani,moja situacija je slijedeća; radim u zdravstvenoj ustanovi 38 godina i 54 godine.Zbog reforme u zdravstvu upitno je moje radno mjesto. Moje pitanje glasi; da li postoji mogućnost da me pošalju u prijevremenu mirovinu? U tom slučaju da li imam pravo na otpremninu (koliku)i da li imam pravo na naknadu s burze. Ako da,koliko dugo imam pravo na tu naknadu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

spell je napisao:

Poštovani,moja situacija je slijedeća; radim u zdravstvenoj ustanovi 38 godina i 54 godine.Zbog reforme u zdravstvu upitno je moje radno mjesto. Moje pitanje glasi; da li postoji mogućnost da me pošalju u prijevremenu mirovinu? U tom slučaju da li imam pravo na otpremninu (koliku)i da li imam pravo na naknadu s burze. Ako da,koliko dugo imam pravo na tu naknadu?

 

pretpostavljam da ste htjeli napisati

radim u zdravstvenoj ustanovi 38 godina i imam 54 godine

života.

Ako je tako tada imate pravo na otpremninu,

osim ako niste sami svojim ponašanjem skrivili otkaz

a koliku to vam je propisano kolektivnim ugovorom

pa to pitajte u kadrovskoj

 

Što se tiće prijevremene mirovine ne mogu vas poslati

direktno u prijevremenu mirovinu bez vaše suglasnosti.

već ako i dobijete otkaz tada će vam na burzi reći dal

imate uvjete za prijevremenu mirovinu i ako imate

tada nećete ostvarivati pravo na naknadu sa burze,

a ukoliko nemate uvjete za prijevremenu mirovinu

tada ćete ostvarivati pravo na naknadu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, još su uvijek na snazi TKU za javne službe koji se odnosi i na zdravstvo i vjerojatno imate neki granski kolektivni ugovor, pa to provjerite, mislim da će vam sindikat biti bolja adresa od kadrovske službe u vašoj ustanovi. Ako bi uspjeli navršiti 55 godina života i postati tehnološki višak, tad imate pravo na otpremninu prema članku 46 TKU za javne službe, a to je 65% prosječne bruto plaće isplaćene tri mjeseca prije otkazivanja, ali za svaku navršenu godinu staža kod tog poslodavca. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija