Jump to content

žalba - hzzmo


jox

Preporučene objave

Poštovani, može netko odgovoriti koliko se zakonski mora odgovoriti na žalbu zbog netočno, odnosno nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja. Žalbu sam poslao 12.03 2010. i još bez odgovora. Žalio sam se jer mi vještak nije htio poslati papire na reviziju Taborskom, odnosno bio sam na obnovi postupka sa trajnim HRVI 20%, opće nesposoban, prva ocjena vještaka 50/50 rat/mir a revizija vratila na 20/8o, čin satnika i mirovina sad 2900,oo kn. Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite , žalba je predana putem područne službe u Zadru, imam ovjereno da sam predao žalbu za središnju službu HZZMO u Zagrebu. Mora postojati zakonski rok ( npr. 2, 3 , 6 mjeseci) za odgovor. Kako ću znati ako mi odgovore negativno gdje i kome se opet žaliti. Treba iz goniti do Strasbourga. Ovo što nama rade koji smo im omogućili rad i egzistenciju graniči sa ludošću. Koje smo mi budale, trebamo se svi skupa boriti do kraja, velik broj suboraca nije rješio još ništa a oni debeloguzci se lijepo uhljebili i bahate se. Pokupili stanove i radna mjesta a sirotinja nek sve plaća to je lijepa naša. Sramota.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da to je istina upravo je naša vlada podijelila branitelje što je neljudski,postaviti zakonski rok za ostvarivanje HRVI temeljem bolesti PTSP je ludost,čovjek se počeo liječiti kada više nije mogao izdržati da se ne raspadne od muke,kao i moj slučaj cijeli sam život bio i radnik,vrijedan,marljiv,prošao cijeli rat i nisam se želio liječiti dok nisam morao,i onda nema više bolesti zbog rata i onda omjer za mirovinu 20/8o nemoguče,ali nažalost sve je korumpirano i to je ono što nas istinske branitelje najviše boli nepravda,ali u svemu tome možemo se uzdati samo u Boga na žalost u čovjeka se više ne možemo jer pravi ljudi je sve manje,a bolest je iz dana u dan sve gora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da je nekakav normalan rok 60 dana ali kod nas ništa nije normalno pa tako ni to nego nam predstoji biti strpljiv i čekati, naravno i moliti se bogu da uvaže žalbu. Što se tiče tužbe bojim se da s time ne dobivamo ništa jel kako sam čuo u najboljem slučaju kada dođeš na red u naše sudstvo ( za otp. 5 g.) oni sve vrate na ponovni postupak i onda smo opet na početku njihovih vještačenja i procjenjivanja kod istih lječnika pa možeš misliti kako ćemo dobro proći! KATASTROFA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim vas za pomoć. dvije sam godine na bolovanj i bio sam 3 put na invalidskoj komisiji gdje mi je rećeno da me odbijaju do daljnjeg. čim dobijem riješenje skinut će me sa bolovanja a onda mi slijedi otkaz. Dali se mogu žaliti i dali mi žalba odgadja skidanje sa bolovanja. Molim vas pomoć,jer strašno se jadno osijećam kao maloljetni branitelj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prouči Zakon o upravnom postupku.

 

rok za odgovor na žalbu je 60 dana.

posli toga pisati požurnicu (istom tjelu).

nakon 10-ak dana ako ne stigne rješenje pisati žalbu grugostupanjskom tijelu.

ak ni od drugostupanjskog tijela nema odgovora (60-70 dana)

pisati požurnicu (drugostupanjskom tjelu)

nakon 10-ak dana ako nebude odgovora

pisati tužbu Upravnom sudu kao da je žalba odbijena.

i zbog šutnje administracije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim vas za pomoć. dvije sam godine na bolovanj i bio sam 3 put na invalidskoj komisiji gdje mi je rećeno da me odbijaju do daljnjeg. čim dobijem riješenje skinut će me sa bolovanja a onda mi slijedi otkaz. Dali se mogu žaliti i dali mi žalba odgadja skidanje sa bolovanja. Molim vas pomoć,jer strašno se jadno osijećam kao maloljetni branitelj

 

dali si bio neprekidno na bolovanju

imaš li 100% bolovanje

dnevne bolnice

šifre

koliko si vremenski i kad bio u ratu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dado121 je dobro dao savjjet u jednom od svojih postova:javi se u udrugu za maloljetne branitelje.Iako imam jako lose misljenje o udrugama znam da oni imaju organiziranu pravnu pomoc.Barem znam da hvidra ima u Zagrebu.Ne znam zasto branitelji ne traze pravni ili upravni savjet u podrucnim uredima za branitelje.Pa to je njihov posao.Evo ja spadam pod podrucni ured Susedgrad i ured za branitelje se nalazi na opcini Crnomerec.Tamo sam uvijek kod gospodina Zugcica imao otvorena vrata za sva pitanja.Njihova duznost nije samo briga za stradalnike vec za sve branitelje.Na nivou grada tu je i gospodin Demo i njegov ured i oni se nalaze u gradskom poglavarstvu.U svakoj zupaniji mora postojati psihosocijalni centar upravo za pomoc braniteljima.Treba samo kucat na sva moguca vrata.Jadno se osjecas velis,pa onda kreni vec sutra i bori se za svoja prava. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija