Jump to content

nemogu vjerovat


nine

Preporučene objave

rakun72 je napisao:

Nisi krivo procitao malo nas je toliki su odbijeni nakon svih godina komisija,revizija papirologije i ne znam sta nam jos nisu trazili trebalo nas je bit barem duplo :-)

Jako si pametno to napisa!!!?Daj prevedi svoju misao.!!!Ako znaš reci kad nije on di je to pročita!?. :smijeh::-?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izadji na stranicu mirovinskog imas izvjesce iz petog mjeseca o broju,vrsti i visini mirovina.Kad pregledas dobro razmisli mislim da imas mnogo drugih koji ce te iznenadit i brojnoscu i visinom primanja pa ne vjerujem da ce ti biti bas toliko smijesno.Tebi za informaciju svi iz HVO-a koji smo umirovljeni u RH uvjet nam je bio ranjavanje,zatocenje ili da smo poginuli.Naravno da nismo mogli biti umirovljeni s malim stupnjevima invaliditeta a prethodno smo prosli revizije u Sarajevu gdje su nam po komisijama sjedili oni s kojima smo ratovali.To ti je otprilike kao da ti odes na drugostupanjsku u Podgoricu pa te po sat njihovi doktori vrte ko na raznju dok te pregledaju i oni odlucuju o tvojoj sudbini jer bez njihovog rjesenja nisi mogao predat papire u RH za mirovinu i ako si bas veliki baksuz kao neki koje poznajem papiri su ti zavrsili u podrucnim uredima u Istri i oni bi dovrsili ono sto su u Sarajevu ovi zapoceli.To je samo mali dio onog sto bih ti mogao reci o nacinu naseg umirovljenja u RH i zato mislim da s pravom tvrdim da nas je malo koliko bi nas trebalo biti svidjalo se to nekima ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rakun72 je napisao:

Izadji na stranicu mirovinskog imas izvjesce iz petog mjeseca o broju,vrsti i visini mirovina.Kad pregledas dobro razmisli mislim da imas mnogo drugih koji ce te iznenadit i brojnoscu i visinom primanja pa ne vjerujem da ce ti biti bas toliko smijesno.Tebi za informaciju svi iz HVO-a koji smo umirovljeni u RH uvjet nam je bio ranjavanje,zatocenje ili da smo poginuli.Naravno da nismo mogli biti umirovljeni s malim stupnjevima invaliditeta a prethodno smo prosli revizije u Sarajevu gdje su nam po komisijama sjedili oni s kojima smo ratovali.To ti je otprilike kao da ti odes na drugostupanjsku u Podgoricu pa te po sat njihovi doktori vrte ko na raznju dok te pregledaju i oni odlucuju o tvojoj sudbini jer bez njihovog rjesenja nisi mogao predat papire u RH za mirovinu i ako si bas veliki baksuz kao neki koje poznajem papiri su ti zavrsili u podrucnim uredima u Istri i oni bi dovrsili ono sto su u Sarajevu ovi zapoceli.To je samo mali dio onog sto bih ti mogao reci o nacinu naseg umirovljenja u RH i zato mislim da s pravom tvrdim da nas je malo koliko bi nas trebalo biti svidjalo se to nekima ili ne.

degutantna izjava,moj prika istrijani su bili među prvima kao dragovoljci na ratištima,tete u HZMO su više nego dosljedne u riješavanu predmeta,znam jer sam se ovdje rodio i radio,i otišao u mirovinu.Moj je stav da ako si rvi HVO-a onda nebi trebao ostvarit mirovinu koju će ti plaćat RH,već BIH,a RH trebala bi ako može(financijski podnijet)samo vam doplaćivat ako postoji razlika ali tek onda kad zbrine sve svoje HRVI koji su stradali u HV,ZNG,Policiji ........nemoj se ljutit ali već davno imam osjećaj da zbog neke ekipe iz HVO-a puše ljudi u RH,kad će BIH plaćat našim dečkima???? :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne da puše,nego su popušili,a bih će plaćati našim ljudima kad na vrbi rodi grožđe.bih može samo kriminalcima dati utoćište,a izvesti tajkune u R.H..pa sve su pokupovali sumnjivim rabotama dok je još debelo bio rat na ovim prostorima. to je sprega lobi-a politike tajkunizacije i kriminala!!!. 8-):palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duze vas vrijeme pratim i vidim da vam se kosa na glavi dize od pripadnika HVO-a,niste u stanju da nam bila kakav savjet date cak je nedavno bila situacija da umirovljeni pripadnik HVO-a pita na forumu kakva su mu prava,ima bolesno dijete koje bi da lijeci u RH a vi se niste ni udostojili da mu pokusate odgovorit,razmislite malo jel vas stid.Sve te izjave koje sad dajete trebali ste dati prije 20-tak godina sad bi vam se ja smijao vjerovatno iz Kanade. A sto se tice pusenja tu ste vi da sudit,najbolje znate ko je bio a ko ne rascistite spisak branitelja sad je bar objavljen pa ce biti mjesta za one koji su stvarno i bili.I kolegi za informaciju mi i primamo razliku jer ono sto u BIH dobijamo je jadno ja kao bivsi pripadnik SJP od pocetka do kraja rata,92 ranjen,93 zatocen i razmijenjen nakon 62 dana imam cca 600 kuna primanja u BIH.Pozdravio bi i ljude koji pokusavaju na ovom forumu da stvarno pomognu savjetima,koji bezuspjesno pokusavaju da teme usmjere na pravu stranu al ne uspijevaju jer se velikoj vecini vas ovaj forum pretvorio u mjesto na kojem pokusavate medjusobno da se vrijedjate.I jos nemojte nikad zaboravit na pocetku i sve do kraja nikom nije padalo na pamet da nas dijeli po pripadnosti a sad vi to sami cinite umjesto da jedni drugima pomognete oko ostvarivanja prava.Pokusavate dijelit ljude po pripadnosti a ne po onom da li je bio ili ne.Puno pozdrava od umirovljenog pripadnika HVO-a koji zivi u u Kninu u stanu hrvatskog branitelja iz Splita i redovno mu placa podstanarstvo za stan koji mu je drzava poklonila dok on promatra svoju barku s prozora stana u Splitu ciji je ponosni vlasnik a ja ujutro idem na APN da vidim da mi sta slucajno nisu nasli da supruga,troje djece i ja ne placamo pored toliko praznih stanova i kuca.Bolje vam je da mi kakav savjet u vezi rjesavanja stambenog pitanja posaljete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drzavni proracun ima puno parazita,to sam vec napisao.Kad to kazem onda nema razlike bili oni hv,hvo,policija ona policija ova.Sve sto je lazno steti svima nama.Pripadnici HVO su branili Hrvatsku i o tome se nema sto pricat.Kad gledam danasnju akciju policije i uskoka u vezi kriminala u nogometu pokusavam se tjesit da ce jednog dana pocet sve rascistiti pa i probleme medu nama braniteljima.Nema potrebe za svadom,svi smo mi u istom g.... ! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Depresivac isto razmisljamo samo bi dodao da problema medju braniteljima nema mi svi imamo problem sa onima koji nisu bili i koji sad to pokusavaju postat al im to nikad nece uspjet jer mi koji smo skupa bili,ranjavani zatvarani po terenima hodali bez obzira kojoj postrojbi pripadali veoma lako se prepoznamo i to nam ne mogu oduzet.Uostalom nisu ni bitni mi znamo medjusobno ko je ko to je njihova sramota a 10% gore ili dole nije ni bitno niko od nas nije radi mirovine odoru obukao.

P.S.a sto se tice akcije ja ih vec nekolko poznajem koji su skinuti s mirovine i na obavjesnom razgovoru bili pocelo je cisti se pomalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rakun72 je napisao:

Depresivac isto razmisljamo samo bi dodao da problema medju braniteljima nema mi svi imamo problem sa onima koji nisu bili i koji sad to pokusavaju postat al im to nikad nece uspjet jer mi koji smo skupa bili,ranjavani zatvarani po terenima hodali bez obzira kojoj postrojbi pripadali veoma lako se prepoznamo i to nam ne mogu oduzet.Uostalom nisu ni bitni mi znamo medjusobno ko je ko to je njihova sramota a 10% gore ili dole nije ni bitno niko od nas nije radi mirovine odoru obukao.

P.S.a sto se tice akcije ja ih vec nekolko poznajem koji su skinuti s mirovine i na obavjesnom razgovoru bili pocelo je cisti se pomalo.

Pridružujem se Vama obojici,nebi htio da me se krivo shvati rakun72,svjestan sam da ima puno tužnih sudbina i daj Bože da se konaćno kako kažeš poćelo ćistit pomalo!?,pa da se vidi dali i taj stan u kojem kažeš da si postanar ima legalnog vlasnika.Mislim da si razumia što sam htio reć!Pozdrav i čuvaj se!!. :namiguje::palac:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ima Dadoje drzao ga je zakljucanog do prosle godine imao je to famozno rjesenje Jure Radica,dobio darovnicu i sad je uknjizen bez ogranicenja otudjenja od 10 godina prosli mjesec stiglo rjesenje o uknjizbi,meni izdao kad je darovnicu dobio a drago mi je da se slazemo oko misljenja svi smo samo malo napeti s obzirom na desavanja oko nas al sve ce proci i nista nije tuzno ja sam zadovoljan ima mnogo decki koji su gore prosli i nisu nikakvo pravo ostvarili,a svi oni koji misle da su nesto uspjeli smuljat nek ne zaborave ima onaj gore koji sve biljezi i nista mu se ne moze sakrit.

Pozdrav svima i sretno :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav rakunu i molim da se neljuti,sad kad vidimo da živiš u Kninu sad je to druga priča.Ali pripadnici HVO-a koji žive u BiH i dobivaju mirovinu iz hrvatske a tamo su još mnogi i zaposleni to je ona priča o kojoj se raspravlja ovdje.Mislim da bi trebali dobivati mirovinu iz BiH jer tamo žive ,tamo su ratovali eventualno ako imaju ratni put u RH (ovisi o vremenu)neki dodatak.A što se tiče tebe rakunu obrati se ministarstvu branitelja jer tada uz njihov dopis u APN bit češ prije riješen.

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija