Jump to content

prevođenje mirovine


mrgud50

Preporučene objave

kada imaš status HRVI možeš tražiti ponovno utvrđivanje invalidnosti (ne navodiš dali je status HRVI trajan ili privremen).

ako dobiješ opću radnu nesposobnost

priložiš potvrduo dužnostu i dobiješ mirovinski faktor za dragovoljce(1.85).

znači mirovna bi bila puno veća.

 

pošto si u profesionalnoj mirovini,sa mirovinskim faktorom 0,8, bez statusa HRVI.

nemožeš ići u prevođenje koje je po ZOPHBDR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav, piše status hrvi...40%stalno, a što se potvrde tiće, gdje dobiti potvrdu u dužnosti...prilikom predavanja za prevođenje mirovine, predao sam im i potvrdu o statusu dragovoljca, koju sam podignuo u uredu za obranu...

i još mi mešto nije jasno...mnogi forumaši pišu npr. 30% vojno/70%civilno...kod mene u rješenju o invalidnosti ne piše ništa osim 40% stalno...

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smatram da bi trebao tražiti novo utvrđivanje radne sposobnosti.

potvrdu o obnašanju dužnosti tražiš u postrojbi gdje si obnašao istu dužnost.

potvrdu dragovoljca tražiš u uredu za obranu.

 

otišao si u profesionalnu mirovinu po Zakonu o pravima DVO,PS i OSO a ne po ZOPHBDR po kojem je i predviđeno prevođenje.

 

invalidnost i radna sposobnost su različiti postupci.

invalidnost se utvrđuje u Uredu državne uprave .

radna sposobnost u mirovinskom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite ali malo ste nešto izmješali.40 posto to je u rješenju kojim vam je priznat rvi.Izašli ste na komisiju u mirovinskom da bi dobili mirovinu po zakonu o hrvatskim braniteljima a ne po 6 a koju sad imate.Ako uspijete oni će sami službeno tražiti dokumente koje spominjete a vi samo trebate paziti da to odgovara onom što ste bili.Vi bi samo trebali pričekati tjedan dva i onda otići u Tvrtkovu i informirati se gdje je vaš spis,ako je otišao na reviziju to je ohrabrujuće što se tiče činjenice da dobijete drugu vrst mirovine ali opet ne znači da ćete dobiti opću,to sad ide malo teže,optimalno u ovom času je profesionalna 50-50.na vaš invaliditet.Isto tako možete otići u mirovinsko gdje ste predali zahtjev za mirovinu i tražiti da vam daju pristup na vaš spis preko korisničkih stranica mirovinskog.To traje tjedan dana.To što je doktorica rekla da šalje vojsci dobar je znak,jer oni sve zovu vojska a po meni je vrlo moguće da je predmet otišao na reviziju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mrgud50 je napisao:

pa kosorica kaže da se ta niža stopa "harača" ukida 01.07.[

 

 

 

D

/quote]

 

 

 

Istina ali ta svota vraćanjem na tvoj račun čini tvoju mirovinu većom od 3500 kn i oni odma uzmu nazad.To ti dođe kao ona narodna šta je bolje s plota na k ili s

k na plot.

Jedino je iznimka ako je taj porez unutar tih 3513.98

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mrgud50 je napisao:

e sad, da li će mi uzeti 10% od mirovine po rješenju, kaj iznosi onoliko, koliko sam naveo, ili po trenutnim primanjima...mirovine su ipak rasle 2x godišnje nešto sitno, ali se tokom godina nabralo...trenutno iznosi u brutu 4773,91 kunu

 

 

Mislim da ćeš ovu svotu s parametrima koje si naveo teško dobiti novim rješenjem,da bi to postigao moraće biti opća i visok postotak ratnog udjela.Prođi malo forumom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav,

imam još dva pitanja...išao sam računati mirovinu po tablici od Baggia...tamo stoji vojna mirovina i kumulirana mirovina...da li se te dvije mirovine zbrajaju ili ne?...i drugo pitanje... da li se prevođenje mirovine iz invalidske mirovine zbog profefionalne nesposobnosti za rad prema članku 6a zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja DVO, PS, i OSO prevodi u mirovinu po ZOPHBDR-a?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mrgud50 je napisao:

pozdrav,

imam još dva pitanja...išao sam računati mirovinu po tablici od Baggia...tamo stoji vojna mirovina i kumulirana mirovina...da li se te dvije mirovine zbrajaju ili ne?...i drugo pitanje... da li se prevođenje mirovine iz invalidske mirovine zbog profefionalne nesposobnosti za rad prema članku 6a zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja DVO, PS, i OSO prevodi u mirovinu po ZOPHBDR-a?

 

hvala

1.pitanje NE

2.pitanje NE

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima! Javljam se opet pod temom prevođenje mirovine. Zanima me slijedeće. Pošto sam ostvario mirovinu po ZOPHB zbog opće nesposobnosti može li se mirovina prevesti u mirovinu po Zakonu za DVO, PS, OSO. Imam preko 26 godina staža s beneficijom u MUP-u. Ako je mirovina povoljnija po Zakonu o DVO, PS i OSO, a trenutno mi je 2.495,00 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija