Jump to content

nasljedno pravo


sdrazic

Preporučene objave

Molim pravni savjet ako netko zna . , Ostala sam udovica prije 2 god. sa troje djece od kojih je jedno maloljetno a dvoje punoljetno . Moj svekar i sverva su živi i djever. PItanje glasi : da li moja djeca imaju pravo i koliko na nasljedni dio poslije smrti mog svekra , ako on ostavi oporuku da poklanja mom djeveru (svom sinu)imovinu koju ima na svoje ime ?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bracni drug i djeca ostavitelja odnosno ostaviteljeva unucad ako je dijete ranije umrlo su zakonski nasljednici.

 

 

Ako se oporuci sva imovina na sina, Vasa djeca imaju pravo na nuzni nasljedni zakonski dio. Vas pokojni muz, da je bio ziv imao bi pravo na nuzni dio od 1/6 (pola od onog sto bi mu pripalo da nije bilo oporuke). Ovaj dio se dijeli na vase troje djece po nacelu predstavljanja, tako, da bi njihov nuzni dio iznosio po 1/18 svakome. U tom dijelu bi se moglo umanjiti oporucno raspolaganje, da bi se djeca namirila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija