Jump to content

roditelji i djeca


anjavito

Preporučene objave

Otac mi je umro prije 7 godina.Prije ostavinske sam imala velikih problema,jer je brat htio da se stan koji je pola-pola imao otac sa mamom da njemu.Nakon dugih i mukotrpnih rasprava,uspjela sam ga nagovoriti da sve ide mami.Ona je teško bolesni invalid,a ja sam se neko vrijeme nakon tatine smrti brinula za nju,vozila je na dijalizu i sl.Isto tako sam sama platila jako velike troškove sprovoda za koje me ni mama ni brat nisu pitali nikada.Brat je alkoholičar,nema ništa svoga,živi sa mamom i od njezine mirovine.Ja imam troje djece i sama se borim,htjela sam i njima pomoći da im kupim manji stan,dam novaca za sada već ogromne dugove,a da u zamjenu ja dobijem mamin stan (100m2)ali brat nije htio ni čuti.Godinu dana nakon što smo muž i ja prodali manji i kupili sebi veći stan te digli kredit,brat je mamu nagovorio da prodaju ovaj veliki stan jer je on upao u još veće dugove.mama se sa time složila.ja sam opet predližila da se zamijenimo za stanove i da imdamo novaca za dugove,alioni nisu htjeli.ispostavilo se da je mama u međuvremenu prepisala stan na brata.oni za taj stan traže male novce,ja im nudim puno više,samim time što brat nema noikakvih primanja,te mu ne pada na pamet raditi,a kada im god pofali novaca zovu i mole,a ja im nemam srca odbiti,jer me mama ucjenjuje svojom bolesti i smrti.na shvaća da se ja neću moći brinuti o bratu i o svojoj djeci cijeli život i kada nje nebude,jer bratu nikada nije dovoljno novaca,a ona meni nikada u životu ništa nije dala,sve sam stekla sama i sa mužem,radimo ko crnci po cijele dane i putujemo do posla.ona pak moju djecu ne može pričuvati ni sdat vremena jer odmah kaže da joj nije dobro,a brat se napije pa mu se ne usudimo dati djecu.Imam li ja kakvih prava na taj stan jednog dana kada mama umre,obzirom da ga je prepisala bratu(pitam iz razliga ako uspijem dobiti dio stana,moći ću pronaći način da brat ne proda taj stan i ne zapije ga,a onda dođe meni na vrata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebala si pokrenuti ostavinsku iza oca

nasljedila bi 1/6 stana,brat 1/6,majka 1/6+3/6njen vlasništvo

ako je majka darovala stan bratu

možeš tražiti nužni dio ali poslije njene smrti ako brat stan ne proda.

 

nisi dužna brinuti se za brata a osobito ako proda stan radi namirenja svojih dugova.

 

čudim se tvom mužu da sve to trpi i plaća.

 

pošto je majka stan prepisala bratu

traži isplatu troškova sahrane.

ako posjeduješ račune.

 

po ovome što pišeš ti si dobra

dobar i lud su brača.

daješ majci i bratu koji misle samo na sebe a uzimaš svojoj djeci i mužu.

 

ostavi majku sa bratom pa neka se brinu jedno o drugom

posveti se djeci i mužu i za višak novca njima priušti neko veselje(ljetovanje ,mobitel,garderobu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ostavinska je bila i mama se bojala da stan podijelimo pa da je brat ne ucjenjuje,a ja sam ga uspjela nagovoriti da prepustimo sve njoj-budala.kada ih ignoriram,on mi dolazi doma pijan i davi mene i obitelj,svađa se i sl.ili u najboljem slučaju mama zove i plače da nema za ljekove.posuđuju novac od svih kojih mogu,a bojim se da je brat posudio i od kamatara jer se odjedanput stan daje na prodaju,a donedavno sam ih ja molila da se mijenjamo za stanove,budući bi njima bilo lakše u dvosobnom stanu sa malim režijama,a nama u četverosobnom zbog djece.on okolo priča ljudima kako će on taj stan prodati i imati novaca,a živjet će u tetinom jednosobnom stanu,jer teta sa mamom ima ugovor o doživotnom.teta je sada odlučila biti fer,pa je raskinula ugovor sa mamom i napravila samnom,a ovo dvoje su poludili.da ne spominjem da sam im dala i auto kojeg ovaj malo-malo strga,a ja ga popravljam,jer mama mora na dijalizu,a ne želi se voziti sa hitnom.osim toga ona ima primanja sa dodacima kao i muž i ja,samo što mi imamo dva kredita i još jedan kao jamac kojeg mi je mama smjestila pred par godina,pa sad kad platim sve ne ostaje mi niti za kruh,ali snalazimo se u fušu,a pomažu mi puno i svekar i svekrva(Bog ih blagoslovio)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija