Jump to content

izvanredni otkaz


bojan501

Preporučene objave

Zaposlen sam u na neodređeno vrijeme od 01.06.2009.g.kao šef tehničke službe.Prije dva dana došlo je do incidenta u istom na način da je došlo do izljevanja fekalija iz jame ( u 21.00)sati).U to vrijeme na licu mjesta se nalazi tehničar koji radi u drugoj smjeni,a mene su zvali na mobitel na koji sam se javio u 21.50 sati.Tražili su od mene da hitno dođem u hotel,na što sam im odgovorio da sam spriječen i da ne mogu doći.Taj dan moje radno vrijeme kao i obično trajalo je od 08.00 do 16.00 sati.U ugovoru mi ne stoji da se moram javiti u svako doba nakon radnog vremena niti da moram dežurati.Nadalje je uslijedilo šikaniranje,prijetnje otkazom,te ignoriranje u svakom pogledu obavljanja zadataka i odlučivanju te potom je uslijedila i preraspodjela radnog vremena i to da ću raditi u mjescu srpnju 236 sati,kolovozu 260 sati, rujnu 260 sati i listopadu 260 sati odnosno 60 sati tjedno.U ugovoru mi stoji da je moje radno vrijeme 40 sati djedno i jedan slobodan dan.Nakon desetak dana dali su mi da biram sporazumni ili izvanredni otkaz.Nisam potpisao niti jedan i uručili su mi izvanredni sa gore rečenim obrazloženjem .Tražim od Vas savjet i koji su prekršaji učinjeni od strane poslodavca i što mi je dalje činiti.Da li imam šanse na sudu.Zahtjev za zaštitu prava sam poslao prepoučeno ali još nema odgovora ni nakon 15 dana.

Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da vam poslodavac nije odgovorio u roku ( a nije obvezan odgovoriti)od 15 dana,s obzirom da je poslodavac učinio evidentne prekršaje vezano za vaš ugovor o rau i Zakon o radu:

1. odmah otiđite na Inspektorat i prijavite poslodavca

2. U sljedećem roku od 15 dana (od dana kada vam se poslodavac trebao očitovati o ZZP-u) utužite poslodavca sudu. Preporučam da uzmete odvjetnika koj se bavi radnim pravom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bojan501 je napisao:

Hvala vam na odgovoru.

Iz vašeg iskustva da li imam šanse na sudu i koliku odštetu mogu tražiti vezano za sudsku praksu.

bojan,

kaj ste naveli u ZZP-u i kako ste ga sročili bitna je stvar. Jeste li dobivali obračune plaća i jeste li i ZZP-u tražili niove s iobzirom da vam nisu isplačeni prekovremeni? jeste li upozorili poslodavca da ćete otići na inspektorat i poslje ga utužiti? Bitno je kako ste napisali ZZP jer moguće je da vas poslodavac nije ozbiljno shvatio ako ste to našvrljali samo onako. S obzirom na prekršaje koje je učinio glupo je da se nije javio.

Šanse su vam da dobijete 100% ako nie preskočite rokove koje sam pomenuo. Odvjetnik će vam reći kakovu odštetu možte očekivati. To će biti zasebna tužba kad dobijete radni spor i kad vam isplati prekovremene i vrati vas na posao te vam isplati sve zaostale plaće što će mu sud naložiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To jest dovoljno,ali nije pravno formulirano. Vaš poslodavac možda ne poznaje Zakon i ne vjeruje da ćete ga utužiti jer se iz ZZP-a ne vidi da baratate Zakonom. Da je vidio suprotno bila bi mu frka i mislio bi kako ste uzeli odvjetnika. U takvim slučajevima posloavci obično uz malo "pogađanja" isplate dugovanje i stvari u 90% slučajeva ne idu na sud.

E sad kaj jre ,tu je. Kod odvjetnika i sastaviti tužbu. Najbolje odmah.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa iz vlastitog iskustva nije baš sigurno da će 100% dobiti sud, jer se naš sud baš ne pridržava svih zakonskih akata. Ono što je dobro za Vas je da Vam se nisu javili u roku od 15 dana kad ste podnijeli ZZZP i to Vam na sudu može biti najjači argument. Moj savjet:Uzmite dobrog odvjetnika koji se razumije u radno pravo, jer naši suci su korumpirani, još ako vam je bivši poslodavac velika faca hmmmm???? moglo bi biti svašta.Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Yaris je napisao:

Uzmite dobrog odvjetnika koji se razumije u radno pravo, jer naši suci su korumpirani.

 

Imate li dokaz za ovo? Ako imate, izvolite podnijeti kaznenu prijavu protiv suca koji je korumpiran. Kao djelatnik suda ne dopuštam da se iznose ovakve neistinite i paušalne tvrdnje. Jednako tako, samo zato što nije suđeno kako vam je po volji ne znači da se sud ne pridržava zakona. Uostalom, postoje i višestupanjski sudovi, Ustavni sud RH, pa i onaj u Strassbourgu za ljudska prava pa se poslužite svim pravnim sredstvima koja vam stoje na raspolaganju ako smatrate da su vam prava povrijeđena, umjesto pisanja neistina po forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Yaris je napisao:

Uzmite dobrog odvjetnika koji se razumije u radno pravo, jer naši suci su korumpirani.

 

Imate li dokaz za ovo? Ako imate, izvolite podnijeti kaznenu prijavu protiv suca koji je korumpiran. Kao djelatnik suda ne dopuštam da se iznose ovakve neistinite i paušalne tvrdnje. Jednako tako, samo zato što nije suđeno kako vam je po volji ne znači da se sud ne pridržava zakona. Uostalom, postoje i višestupanjski sudovi, Ustavni sud RH, pa i onaj u Strassbourgu za ljudska prava pa se poslužite svim pravnim sredstvima koja vam stoje na raspolaganju ako smatrate da su vam prava povrijeđena, umjesto pisanja neistina po forumu.

 

Bok Flokać,si vlovil kakvog?

Vidim tebe nisu vlovili. Ne jedeju im se fiškali. Kvarno meso?! :beljo2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma daj molim te, pa Vrhovni sud ni ne čita odluke Županijskog suda, već samo prepišu i potvrde odluku,pazi kad ti Županijski poništi odluku Općinskog, i kad retardirani skuži da drugostupanjski nalaže prvostupanjskom kaj da napiše, ma nemaš ti pojma, zato nam i jest pravosuđe na "visokoj grani" . A što se tiče korumpiranosti pravosuđa pogledaj si malo ankete, to je "gnojni čir" kak bi Kosorica rekla. :petpara::petpara::petpara::rigoleto::palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Yaris je napisao:

Ma daj molim te, pa Vrhovni sud ni ne čita odluke Županijskog suda, već samo prepišu i potvrde odluku,pazi kad ti Županijski poništi odluku Općinskog, i kad retardirani skuži da drugostupanjski nalaže prvostupanjskom kaj da napiše, ma nemaš ti pojma, zato nam i jest pravosuđe na "visokoj grani" . A što se tiče korumpiranosti pravosuđa pogledaj si malo ankete, to je "gnojni čir" kak bi Kosorica rekla. :petpara::petpara::petpara::rigoleto::palacdolje:

 

Ankete su mjerilo korumpiranosti? :zbunj: Nisam to znao :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija