Jump to content

pomoc-oruzje kao uspomena


MarijaBO

Preporučene objave

molim pomoc ako netko zna-naslijedila sam oruzje, imala dozvolu za drzanje kao uspomenu. nisam imala pojma da se zakon promijenio-dosla policija, ja uredno predala oruzje i sad sam dobila poziv koji ce pretpostavljam zavrsiti novcanom kaznom. mogu li se ikako opravdati? stvarno nisam imala pojma o promjeni zakona! hvala! :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala! U medjuvremenu sam bila na sudu, dosudjena mi je najmanja kazna, oduzeto oruzje i zakljuceno da se necu zaliti i da je odluka pravomocna. sad me sve vise kopka da sam se ipak trebala zaliti jer sam saznala da su neki ljudi bili obavijesteni o promjeni zakona, policija je obavijestavala i usmeno i pismeno.Moguli se ipak zaliti ili je besmisleno? Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Presuda je pravomoćna i nema više nazad.

 

Sve i da nije, da imate pravo žalbe, elementi prekršaja postoje, presuđena je najniža kazna i nema se smisla žaliti.

 

Prizivni sud može samo povećati kaznu ili potvrditi presuđenu.

 

Objavom zakona u Službenom listi Narodnih novina su obavješteni građani.

 

Niste u pravu kad tvrdite da policija nije obavještavala građane. Putem sredstava javnog priopćavanja i policija i mediji su pune dvije godine trubili o potrebnim prijavama i to sve između 01.09.2007. do 01.09.2009. godine.

 

Platite kaznu, čuvajte uplatnicu i zaboravite nemili događaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru! Jedino niste me razumjeli u vezi policije. Rekoh da je policija obavjestavala gradjane, dapace zvali su ljude telefonom i slali pozive ali meni nisu.

A sto se tice narodnih novina zakon je objavljen, tocno, ali ko ima vremena stalno citati narodne novine i promjene zakona. Nemojte me krivo shvatiti zakoni su vazni i treba ih znati ali konkretno u mom slucaju majke 4 male djece i s poslom med.sestre nemam vremena listati narodne novine i proucavati zakone. Da li vi znate npr. cijeli zakon o sestrinstvu? Isto pise u NN. Samo hocu reci da bi svako trebao raditi svoj posao ok zakon je donesen, u registru ima oko 2000 ljudi s oruzjem kao uspomenom, hajdmo im poslati poziv i dati rok 15 dana. Ako ne postupe po propisu opali kaznu 50.000! Zar to ne bi bilo ljudski i profesionalno? I puno jeftinije i bolje nego slati dva policajca u kucu punu male djece na primopredaju, policajca na saslusanje, sutkinja?

Al dobro, buduci da je kod nas sve naopacke zasto bi nesto bilo jednostavno ak moze biti komplicirano? Hvala Vam na Vasim odgovorima s Vase tocke gledista (pravnog) konkretni ste me savjetovali i stvarno hvala na vremenu i trudu.Postovanje i srdacan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav!

I ja sam također u problemima glede držanja oružja kao uspomene. Žalio sam se na odluku prekršajnog suda i to na temelju krivog provođenja zakona i samog postupka oduzimanja oružja. naime članak 100 zakona o oružju govori o onome što je bilo potrebno učiniti u slučaju da ste imali dozvolu za držanje oružja kao uspomene, u tom slučaju jasno je da je oružje bilo prijavljeno, nadalje s obzirom da niste pokrenuli niti jednu stvar po čl. 100 istog zakona to nikako ne može biti kažnjivo po članku 104 st.1 iz gore navedenog razloga već eventualno po čl.104 st.2 a koji ne predviđa zaštitnu mjeru Oduzimanja oružja.

Ja osobno tražio sam dodatni rok za provedbu čl.100 Zakona o oružju.

Ako ima netko tko je upućeniji u takve slučajeve molio bih da se uključi u temu.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav.

Iako vidim da je podosta toga vezano za ovaj problem vec odgovoreno, glupo mi je pomiriti se sa cinjenicom da ce mi majka morati isplatiti drzavi (minimalno)5000kn....

 

Njena situacija je sljedeca: kasno navece ju je policajac obavjestio usmeno da mora doc u stanicu sa puskom i oruzanim listom , a na pitanje zasto, je dobila odgovor da on to njoj nesmije reci preko telefona. Nisam strucnjak , ali da li je to pravovaljana obavjest?

Zatim, da li se moze zatraziti neki rok u kojem bi se puska onesposobila pa eventualno izbjeci cijela zavrzlama ?

Takoder, prije 6 godina kada se puska prijavila kao uspomena , smo zatrazili da se ona onesposobi, no kad se preuzimala je ispalo da nije onesposobljena.

I jos jedno pitanje vezano uz samu kaznu : zakon kaze da je minimalna kazna 5000kn..da li postoji mogucnost od strane suda da sam iznos novcane kazne smanji, ili da da samo sudsku opomenu/nesto trece?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija