Jump to content

uskrata od plaće


bojan501

Preporučene objave

Vezano za moj raniji post o izvanrednom otkazu,dobio sam obračun plaće i plaću za sedmi mjesec 1800 kn za 72 sata.U tom mjesecu sam radio 126 sati do odluke o otkazu.Zvao sam direktora i pitao kako su na ovaj način obračunali plaću a isti mi je odgovorio kako sam ja njima dužan za treći mjesec pa su mi to odbili.Uvidom u platnu listu za treći mjesec vidi se da sam radio 182 sata.Nisu mi platili ni godišnji koji nisam uspio iskoristiti pa bih molio za savjet i daljne postupke.Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam ranije što je bilo vezano za otkaz. Mogu vam reći da je plaća određena ugovorom o radu a broj sati Zakonom o radu. Prema tome, plaća mora takva biti.

 

Ako imate odrađene sate a nisu vam plaćeni, to bez problema možete tužiti ali morate dokazati te sate !! te ukoliko poslodavac nije vodio evidenciju o radnim satima prema novom Zakonu o radu, prijavite ga inspektoru rada ali bez obzira na to, vaši sati nisu utvrđeni ili su možda "frizirani". Teško da će netko iz tvrtke svjedočiti o vašim odrađenim satima, budite tu oprezni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naknada za neiskorišteni godišnji odmor

 

Članak 61.

 

(1) U slučaju prestanka ugovora o radu, poslodavac je dužan radniku koji nije iskoristio godišnji odmor u cijelosti, isplatiti naknadu umjesto korištenja godišnjeg odmora.

 

(2) Naknada iz stavka 1. ovoga članka određuje se, sukladno odredbi članka 60. stavka 1. ovoga Zakona, razmjerno broju dana neiskorištenoga godišnjeg odmora.

-Znači poslat ćeš mu zahtjev za zaštitu prava i navesti ovaj članak 61.st.1.Ako ne odgovori u roku 15 dana ideš sudskim putem.

-A što se tiče plače navedi mu i to u zahtjevu da nisu dobro izračunali,navedi da se na platnoj listi vidi koliko si radio u trećem mjesecu..

-zaprijeti mu inspekcijom rada i u krajnjem slučaju sudom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moja plaća je dogovorena netto u ugovoru o radu na neodređeno vrijeme koji je izvanredno otkazan od strane poslodavca 20.07.2010.g.do kojega sam dana i radio po 8 sati dnevno.Zahtjev za zaštitu prava sam predao na vrijeme ,nisu odgovorili na nnjega pa sam u ponedjeljak podnio tužbu protiv njih.U trećem mjesecu sam radio 182 sata i imam isplatnu listu,tako da ja njima i ne dugujem ništa.Za godišnji su rekli da mi nisu dužni platiti.Poslao sam mu sanitarnu i inspekciju rada ali još ne znam ishod.Čak su mi sve vrijeme skdali od netto plaće za krizni porez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači ti se želiš vratiti tamo na posao??pa po ovome što si napisao on i nije neki poslodavac tak da mi to nije jasno,al dobro to je tvoja stvar..ak ćete prvo osporavat opravdanost otkaza onda bi mu svakako trebao poslati zahtjev za zaštitu prava i tražiti naknadu za neiskorišteni godišnji..tako bi kasnije došao lakše do te naknade..eto toliko od mene..sretno!!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bojan501 je napisao:

Vezano za moj raniji post o izvanrednom otkazu,dobio sam obračun plaće i plaću za sedmi mjesec 1800 kn za 72 sata.U tom mjesecu sam radio 126 sati do odluke o otkazu.Zvao sam direktora i pitao kako su na ovaj način obračunali plaću a isti mi je odgovorio kako sam ja njima dužan za treći mjesec pa su mi to odbili.Uvidom u platnu listu za treći mjesec vidi se da sam radio 182 sata.Nisu mi platili ni godišnji koji nisam uspio iskoristiti pa bih molio za savjet i daljne postupke.Hvala.

 

Prijeboj je zabranjen Zakonom o radu.

Bez vaše suglasnosti ne može prebijati međusobne tražbine, tako da je to nezakonito.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija