Jump to content

Agencija za znanost i visoko obrazovanje


Nyke

Preporučene objave

Pojedinačni pozivi na testiranje se ne šalju uvijek ako je u tekstu natječaja bilo navedeno da će se vrijeme i mjesto testiranja objaviti na stranici tog tijela ili nekako drugačije.

Meni su uglavnom slali pozive kad bih se javila na natječaj, ali imala sam i ovo iskustvo, da su napisali vrijeme testiranja na stranici tijela za koje sam se javila i to je bilo sve, nikakvi mailovi/brzojavi. Tako da vjerujem da je sve ok, ja bih svakako otišla na testiranje.

 

Jedino treba imati na umu da za Agencije ne vrijede identična pravila kao za Ministarstva i tijela koja su usko državna uprava, one iz nekog razloga imaju više slobode kod tih natječaja, npr. ne moraju zvati sve kandidate koji ispunjavaju formalne uvjete, za pripravnike mogu uzeti i nekog tko ima više od godinu dana radnog iskustva itd. Zašto njima tolka sloboda, nije mi jasno, imam dojam da je većina njih samima sebi svrha.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru :)

 

Uglavnom naveli su u toj obavijesti na web stranici da će kandidatima koji zadovoljavaju formalne uvjete javiti i e-mailom datum, sat i mjesto testiranja.

Nazvati ću kadrovsku ukoliko mi se ne jave.

 

Ali ako sam dobro shvatila, za slučaj da me ne pozovu ne mogu tražiti ni poništaj natječaja jer oni ne moraju pozvati sve kandidate koji zadovoljavaju formalne uvjete? :/ bezveze

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, tako sam ja shvatila na razgovorima u agencijama, a i potvrdili mi ljudi koji rade u državnoj upravi. Ne znam iskreno čemu služe sve te silne agencije, imaju veće plaće nego ministarstva i ostala drž. tijela, a ni sami ne znaju čime se točno bave, sve je nekakva organizacija, koordinacija i slično.

Možda bi bilo najbolje da nazoveš kadrovsku i provjeriš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazvala sam ih i sve je u redu. Ugodno sam iznenađena samim time što su obje zaposlenice koje su mi se javile bile ljubazne te mi je jedna rekla da e-mailovi kasne jer se dosta ljudi javilo, a usput je provjerila da li sam na popisu za testiranje. Na kraju mi je poželjela i sreću :-)

 

Inače se slažem s tobom, samo kad čitaš Zakon koji uređuje status, ustrojstvo i djelatnosti ne samo te već i ostalih agencija ostaneš "paf".. djeluje dosta apstraktno i birokratski.

 

ps. u toku dana stigao mi je i poziv na testiranje e-mailom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nyke je napisala...Ugodno sam iznenađena samim time što su obje zaposlenice koje su mi se javile bile ljubazne te mi je jedna rekla da e-mailovi kasne jer se dosta ljudi javilo, a usput je provjerila da li sam na popisu za testiranje. Na kraju mi je poželjela i sreću :-)

 

Haha, mailovi kasne? Što, upali su u gužvu na serveru? Da, treba znati gdje se na tipkovnici nalazi et, za neupućene [@], i natipkati ih 500, jer se po mojoj procjeni toliko ljudi prijavilo.

Dobila si mail isto popodne kad si nazvala? Kad bi stigao da nisi pitala? Nikad.

Jaooo kamo ode ova država :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CarlaC je napisao:

Nyke je napisala...Ugodno sam iznenađena samim time što su obje zaposlenice koje su mi se javile bile ljubazne te mi je jedna rekla da e-mailovi kasne jer se dosta ljudi javilo, a usput je provjerila da li sam na popisu za testiranje. Na kraju mi je poželjela i sreću :-)

 

Haha, mailovi kasne? Što, upali su u gužvu na serveru? Da, treba znati gdje se na tipkovnici nalazi et, za neupućene [@], i natipkati ih 500, jer se po mojoj procjeni toliko ljudi prijavilo.

Dobila si mail isto popodne kad si nazvala? Kad bi stigao da nisi pitala? Nikad.

Jaooo kamo ode ova država :)

 

Samo da pojasnim što sam mislila pod ovim da sam bila ugodno iznenađena da su gospođe bile ljubazne: naime koliko sam već puta zvala razne potencijalne poslodavce (agencije, službe i ostale) nakon objavljenih natječaja, ovo je bila ugodna promjena budući se valjda 98% njih izderavalo ili imalo stav "tlaka mi je".

 

I da, odlučila sam i sama kad su u pitanju Agencije provjeravati ne samo web stranice nego ih i nazivati ako vidim da je poziv upućen, a ja nisam dobila isti jer imam negativna iskustva.

P.S. Neke Agencije šalju pozive na testiranje brzojavom i to u petak navečer, zanimljivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kužim sve, samo sam se htjela malo našaliti.

A što se tiče gore navedene Agencije, bio je prije više od godinu i pol kod njih natječaj na koji sam se prijavila.

To je bilo više nego mučno iskustvo, pa se njima više ne javljam.

Nakon usmenog razgovora sa čelnikom tog tijela, na kojem je samo on pričao o agenciji i poslu i ništa nije pitao, dobila sam nakon dva dana pisanu odbijenicu, koja je poslana već sljedeći dan. U njoj je pisalo da je posao dobila neka XY, prezimenjakinja tada jednog aktualnog ministra.

Odtad: hvala takvima na javnim natječajima.

Svima koji konkuriraju tamo: good luck! ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija