Jump to content

oslobođenje od plaćanja pristojbi


hitman9

Preporučene objave

Molim za pomoć u slijedećem slučaju.

Prije par mjeseci mi je umrla majka te je nakon toga stigao poziv od javnog bilježnik da otac i ja pristupimo ostavinskoj raspravi.Nakon što smo obavili sve formalnosti rečeno nam je da će nas to koštati nešto preko tri tisuće kuna koje ćemo platiti kada rješenje bude gotovo.

Zanima me slijedeće,da li ja sa svojim statusom HRVI-a imam pravo na oslobođenje od te javnobilježničke naknde ili ne?

O tome govori članak 63. Zakona o pravima hrvatskih branitelja ili ga ja ne tumačim dobro.

Molim za pomoć,hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hitman9 je napisao:

Molim za pomoć u slijedećem slučaju.

Prije par mjeseci mi je umrla majka te je nakon toga stigao poziv od javnog bilježnik da otac i ja pristupimo ostavinskoj raspravi.Nakon što smo obavili sve formalnosti rečeno nam je da će nas to koštati nešto preko tri tisuće kuna koje ćemo platiti kada rješenje bude gotovo.

Zanima me slijedeće,da li ja sa svojim statusom HRVI-a imam pravo na oslobođenje od te javnobilježničke naknde ili ne?

O tome govori članak 63. Zakona o pravima hrvatskih branitelja ili ga ja ne tumačim dobro.

 

Navedeni članak 63. ZOPHBDR ne odnosi se na ovo pitanje već Zakon o javnobilježničkim pristojbama.

Zakon o javnobilježničkim pristojbama i Zakon o sudskim pristojbama određuju da su od plaćanja pristojbi oslobođeni (između ostalih):

- invalidi domovinskog rata, na temelju odgovarajućih isprava kojima dokazuju svoj status,

- supružnici, djeca i roditelji branitelja poginulih, nestalih i zatočenih u domovinskom ratu, na temelju odgovarajućih isprava kojima dokazuju svoj status.

 

Još ovo da dodam: gornje se odnosi na javnobilježničke pristojbe, a ne na nagradu za rad i na naknadu troškova JB.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali nisi oslobođen plaćanja javnobilježničke nagrade

kojaje puno veća od sudske pristojbe.

 

kod javnog biljenika plaćaš nagradu javnom bilježniku za njegov rad (koju on odredi)

i plaćaš sudsku pristojbu

koje je oslobođen invalidi domovinskog rata (civilni ili HRVI)

 

javnobilježnička naknada se obračunava po vrijednosti nasljedstva a djeli se na nasljednike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hitman9 je napisao:

Molim za pomoć u slijedećem slučaju.

Prije par mjeseci mi je umrla majka te je nakon toga stigao poziv od javnog bilježnik da otac i ja pristupimo ostavinskoj raspravi.Nakon što smo obavili sve formalnosti rečeno nam je da će nas to koštati nešto preko tri tisuće kuna koje ćemo platiti kada rješenje bude gotovo.

Zanima me slijedeće,da li ja sa svojim statusom HRVI-a imam pravo na oslobođenje od te javnobilježničke naknde ili ne?

O tome govori članak 63. Zakona o pravima hrvatskih branitelja ili ga ja ne tumačim dobro.

Molim za pomoć,hvala.

 

 

 

 

Evo danas sam okončao moj problem glede ostavinske rasprave tj.oslobođenja od javnobilježničke pristojbe i to na slijedeći način.

Naime,umjesto prvobitnih 3.075,00kn koliko nam je određeno od Jav.Bilj. za platiti nakon predočenja moga rješenja o statusu HRVI-a svota za platiti je "prepolovljena" na 1.550,00kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija