Jump to content

kakvi su mi izgledi....??


joks89

Preporučene objave

Pozdrav!

Imam sljedeći problem.Zaustavljen sam zbog kretanja u zabranjenom smjeru( ušao sam u jednosmjernu ul. iz pogrešnog smjera).Propisana mi je kazna od 2000 kn i 3 mjeseci zabrane upravljanjem vozila B kategorije .Zanima me pisanje prigovora i koliki su mi izgledi da se prekršajni nalog odbije ili da se kazna ublaži.U prigovoru namjeravam navesti sljedeće okolnosti:

 

...Znak teško uočljiv(pogotovo u noćnim satima)

...Prvi put sam kažnjen za ovu vrst prekršaja

...volio bi napomenut da se do prije par godina ulicom prometovalo u oba smjera, jer je ulica dovoljno široka za prometovanje u oba smjera.od tad se nisam vozio dotičnom ulicom,što je uzrok određene doze nepažnje.tako da sam tu vecer,ulazeći u ulicu, bio uvjeren da ne kršimn zakon ,a jos manje da ugrožavam sigurnost u prometu.

 

E sad, kakvi su mi izgledi ako napišem prigovor,jer sam čuo da navodno sud moze i povecat kaznu nakon uloženog prigovora.

 

I zadnje pitannje vezano za ovaj sluča.Da li se kazna za ovaj prekršaj može zamjeniti dobrotvornim radom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja sam slikao situaciju u kojoj sam se našao (skoro isto, s tim da je znak bio srušen pa ga stvarno nisam mogao vidjeti) i argumentirao sam da sam tu bio prvi put od promjene režima gibanja i sve skupa potkrijepio slikama srušenog znaka. Sutkinja je uredno prihvatila moju izjavu i oslobodila me. Moj savjet.. Pođi tamo i po mraku veži znak konopom za auto i potegni ga da se dobro nagne. Zatim slikaj takvo stanje i nemaš problema s kaznom. Naročito zato što ti je cesta poznata kao dvosmjerna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dubrovnik, to uopće nije nikakav savjet već nagovarate korisnika da počini kazneno djelo za koje pored ovog prekršaja koji je počinio, može i kazneno odgovarati te dovesti i druge sudionike u opasnost, a može izazvati i prometnu nesreću sa teškim posljedicama.

 

Članak 268.KZ

 

Tko uništi, ošteti, ukloni ili bilo na koji način učini neuporabljivim ili neuočljivim znak ili napravu kojim se upozorava na kakvu opasnost ili koji služi za sigurnost kopnenog, morskog, vodenog ili zračnog prometa, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

 

 

Članak 14. ZOSPC

(1) Na prometni znak i na stup na koji je znak postavljen zabranjeno je stavljati sve što nije u svezi sa značenjem prometnog znaka.

(2) Zabranjeno je neovlašteno postavljati, uklanjati, zamjenjivati ili oštećivati prometne znakove i opremu ceste, ili mijenjati značenje prometnih znakova.

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba obrtnik ako postupi suprotno odredbi stavka 2. ovoga članka.

(4) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1.500,00 do 5.000,00 kuna odgovorna osoba u pravnoj osobi i u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.

(5) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj fizička osoba koja postupi suprotno odredbi stavka 1. i 2. ovoga članka.

 

 

Takvi nepromišljeni i zlonamjerni savjeti su na ovom portalu nepoželjni i mogu izazvati teške posljedice.

 

Dakle, informatičar, opreznije sa davanjem savjeta tj. informacija.

 

 

Onako usput, evo i za takve tekstove i sl.savjete postoje kazne:

 

KAZNENI ZAKON

 

Poticanje

 

Članak 37.

 

(1) Tko drugoga s namjerom potakne na počinjenje kaznenog djela kaznit će se kao da ga je sam počinio.

 

(2) Tko drugoga s namjerom potakne na počinjenje kaznenog djela za koje je pokušaj kažnjiv, a djelo ne bude niti pokušano, kaznit će se kao za pokušaj toga kaznenoga djela.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joks89 je napisao:

Pozdrav!

Imam sljedeći problem.Zaustavljen sam zbog kretanja u zabranjenom smjeru( ušao sam u jednosmjernu ul. iz pogrešnog smjera).Propisana mi je kazna od 2000 kn i 3 mjeseci zabrane upravljanjem vozila B kategorije .Zanima me pisanje prigovora i koliki su mi izgledi da se prekršajni nalog odbije ili da se kazna ublaži.U prigovoru namjeravam navesti sljedeće okolnosti:

 

...Znak teško uočljiv(pogotovo u noćnim satima)

...Prvi put sam kažnjen za ovu vrst prekršaja

...volio bi napomenut da se do prije par godina ulicom prometovalo u oba smjera, jer je ulica dovoljno široka za prometovanje u oba smjera.od tad se nisam vozio dotičnom ulicom,što je uzrok određene doze nepažnje.tako da sam tu vecer,ulazeći u ulicu, bio uvjeren da ne kršimn zakon ,a jos manje da ugrožavam sigurnost u prometu.

 

E sad, kakvi su mi izgledi ako napišem prigovor,jer sam čuo da navodno sud moze i povecat kaznu nakon uloženog prigovora.

 

I zadnje pitannje vezano za ovaj sluča.Da li se kazna za ovaj prekršaj može zamjeniti dobrotvornim radom?

 

 

Prijava neće biti odbačena, umanjena može, ali da se to dobije treba dokazati priloženim dokumentima. Pročitati stare postove.

 

Sud ne može povećati kaznu iz prekršajnog naloga.

 

Za sada ništa od dobrovoljnog rada na slobodi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija