Jump to content

odgovor na žalbu


planina

Preporučene objave

pozdrav...žalio sam se na riješenje i mišljenje područnoga vještaka prilikom obnove postupka,jer doktor tražio za mene oču nesposobnost,dosada profesionalna..od 27.08.žalba u središnjem uredu kod POLDRUGAČ JELA ADMINISTRATOR U ODJELU za vještačenje...eto prošlo 2 mjeseca odgovora nema..koliko se čeka na odgovor...kakva su iskustva...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina je napisao:

pozdrav...žalio sam se na riješenje i mišljenje područnoga vještaka prilikom obnove postupka,jer doktor tražio za mene oču nesposobnost,dosada profesionalna..od 27.08.žalba u središnjem uredu kod POLDRUGAČ JELA ADMINISTRATOR U ODJELU za vještačenje...eto prošlo 2 mjeseca odgovora nema..koliko se čeka na odgovor...kakva su iskustva...

 

Ja sam se bio žalio u svezi istoga i čekao sam od 7 mj. do 3mj. slijedeće godine znači punih 8 mjeseci. Žalba odbijena - bilo 2008 / 2009 godinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina, na žalbe se čeka odgovor i po 10-tak mjeseci, a budu uglavnom (u velikoj većini slučajeva odbijene).

 

Čudi me da si uopće podnosio žalbu jer ovdje je ta tema "prožvakana" nekoliko puta, a ti si stariji korisnik ovog portala i vjerojatno si pročitao kako su prolazili oni koji su se žalili.

Mislim da gotovo nitko nije dobio pozitivan odgovor nakon podnošenja žalbe.

 

Nastavi sa liječenjem, "odradi" dnevnu bolnicu ili ležanje, psihološko testiranje, redovne kontrole i ako ti bude evidentirano pogoršanje bolesti u novoj dokumentaciji, za cca 12 mjeseci podnesi zahtjev u HZMO za ponovnu procjenu radne sposobnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....samo mogu potvrditi Mrljine navode,naravno iz osobnog iskustva...nadalje isto i sa Mrljinim savjetom što učiniti,sve sam učinio kao što je naveo(psih.test.,dnevnu bolnicu,ležanje,kontrole....)te tada je nastupilo pogoršanje vidljivo po med.dok.te podnio zahtjev područnom vještaku Hzmo-a,tada je prijedlog bio s prof.nesp.za opću-Zagreb potvrdio i to je to......nema druge nego se liječit i sakupljat lj.dokumentaciju-jer ako imate kontunirano lječenje te vidljivo pogoršanje nema razloga da se vojni postotak ne podigne,a samim tim i mirovina-tako bi bar trebalo biti....sretno :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma dečki žalio sam se eto jer sam odbijen i onda sam iz nekoga inata sastavio neku žalbu di sam im skinuo sve po spisku,nije da nešto očekujem..ali dosada se nisam žalio,pa da vidim vremenski kako stoje stvari..a šta je najgore..svjestan sam kao i večina korisnika ovoga foruma da i unatoč dobroj papirologiji,stvarnim poteškočama u funkcioniranju,ništa nemjenja na stvari..država je na izdisaju financijskom i bilo šta očekivati ili dobiti je ravno dobitku na lutriji..ali znate kako se kaže..nada umire zadnja..i dečki hvala na odogovorima..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve to ljepo zvuči ali kako da se nežalim kada sam dobio mizeran postotak vojnog udjela i profesionalnu nesposobnst a osobno znam više slučaja, u ne tako dalekom proteklom peroidu, sa puno boljim omjerom.Nakon osam mjeseci čekanja sam odbijen imam rok za tužbu mjesec dana i sada ozbiljno razmišljam i o takvom potezu. Molio bih Mrlju ili nekoga tko to sigurno zna da mi idgovori na sljedeća pitanja u vezi tužbe:

-dali od vremena podizanja tužbe pa do njenog okončanja imam pravo na obnovu postupka (pogoršanje i tako to)

-dali će sud, u slučaju pozitivnog ishhoda tužbe po mene, odrediti vještačanjem novi omjer vojno-civilnog udjela u izračunu mirovine koji će se odmah morati primjenjivati (naravno i sa zaostacima )

- dali u slučaju da izgubim tužbu imam još neke troškove oko tužbe (osim ovih koje imam sada kada podižem tužbu)

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sportas70 je napisao:

-dali od vremena podizanja tužbe pa do njenog okončanja imam pravo na obnovu postupka (pogoršanje i tako to)

Da.

 

sportas70 je napisao:

-dali će sud, u slučaju pozitivnog ishhoda tužbe po mene, odrediti vještačanjem novi omjer vojno-civilnog udjela u izračunu mirovine koji će se odmah morati primjenjivati (naravno i sa zaostacima)

Neće. Svojom presudom Upravni sud tužbu uvažava ili odbija. Ukoliko je uvažava, poništava utuženo rješenje i postupak se vraća u fazu prije donošenja poništenog rješenja.

Tijelo koje treba donijeti novo rješenje dužno je postupati sukladno uputama i pravnom stajalištu Upravnog suda izraženima u obrazloženju presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija