Jump to content

Ugovor o najmu stambenog prostora


cheburaska

Preporučene objave

Prije četiri mjeseca iznajmila sam stan. Potpisala sam ugovor koji nije ovjeren kod javnog bilježnika već samo potpisan od strane najmodavca i mene kao najmoprimca. U ugovoru stoji kako se isti zaključuje na godinu dana. Dala sam polog za jedan mjesec unaprijed. Budući da sam nezadovoljna stanom otkazala sam stan mjesec dana unaprijed jer u ugovoru stoji da je sporazumno to moguće, međutim najmodavac mi ne želi vratiti polog. Pod stavkom IV navedeno je: „Najmodavac ima pravo zadržati depozit i u slučaju ako Najmoprimci raskinu ovaj ugovor prije isteka godine dana od početka najma“.

U stanu nisam bila prijavljena.

Zanima me da li je ovakav ugovor valjan budući da iako napuštam stan prije isteka ugovora smatram da bih trebala dobiti nazad polog jer najmodavac se nije pokazao najpoštenijim, tj. naivno sam potpisala nešto što se pokazalo neistinitim.

Ukoliko itko ima kakav savjet kako da postupim ili na što da se pozovem bila bih jako zahvalna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija