Jump to content

Neisplata dijela plače na ruke


Sympa

Preporučene objave

Dakle moj problem je sliejdeći. Pola plaće mi je bivši poslodavac isplačivao na ruke. Prije 2 tjedna sam otišao od njega i bojim se da ono što sam dobivao na ruke neću dobiti. Radi se o cca 3000 kuna. Dali postoji neki, bilo kakav način, da ja dođem do svojih novaca. Bilo kakav pravni presedan ili nešto ćime ja njemu mogu zaprijetiti ako mi to ne isplati. Iskreno, sudska tužba neznam dali je održiva, a nejmanje isplativa. Molim pomoč ljudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što mu možete? Možete otići inspekciji rada i potvrditi da ste sudjelovali u utaji poreza i doprinosa na način da ste dobivali dio plaće "na crno". Žao mi je, ali ovo je bio predvidiv scenarij kad ste došli u radni odnos sa poslodavcem kao vaš. Ne znamkakvi ste u borilačkim vještinama, imate li nekih drugih sredstava uvjeravanja osim obraćanja nadležnima - u njihovim ste očima sudionik u utaji poreza i doprinosa, odnosno onaj koji "drži ljestve".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anamih je napisao:

A što mu možete? Možete otići inspekciji rada i potvrditi da ste sudjelovali u utaji poreza i doprinosa na način da ste dobivali dio plaće "na crno". Žao mi je, ali ovo je bio predvidiv scenarij kad ste došli u radni odnos sa poslodavcem kao vaš. Ne znamkakvi ste u borilačkim vještinama, imate li nekih drugih sredstava uvjeravanja osim obraćanja nadležnima - u njihovim ste očima sudionik u utaji poreza i doprinosa, odnosno onaj koji "drži ljestve".

 

Anamih,

i ja sam do nedavno mislio da je tako. Da je radnik koji prima plaću u gotovu novcu na crno suučesnik u utaji poreza,ali me je Floki razuvjerio u jednoj raspravi. Radnik nije krivac u takovom slučaju. Tražio sam ali ne mogu naći taj post u kojem smo raspravljali o tome. Bumo ponovo pitali Flokija po kojim to propisima radnik nije suučesnik. A ako nije onda uobičajeno može tražizi isplate plaća u cijelom i "bijelom i crnom" djelu, ZZP-om.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija