Jump to content

čudan zakon


arianica

Preporučene objave

ostavinskom naslijedili smo nas petoro 1/5 svatko od oca.dvoje djece iz prvog braka koji je trajao 22 g.i dvoje iz drugog koji je trajao 7 g.svi smo odrasli stari od 25god.do 52god.peta je treća žena stara cca 35 god koja je živjela s ocem zadnjih 7 god.i zatekla se sama na cjelokupnoj imovini.nas četvero živimo u drugim gradovima.ja bih odselila u očevu kuću po primitku riješenja sa ostavinske i sa potpisima svo troje mojih da mogu koristiti njihove petine.postoji li mogućnost da mi treća žena onemogući boravak zakonski.napominjem da je kuća na dva kata plus mansarda po etaži cca 114m2 sagrađena u braku mojih roditelja a završena(mansarda)u braku drge žene.treća je stigla na sve gotovo.a sada nasljeđuje i djedovinu.kakav je to zakon?nas četvoro smo se složili sa tom petinom a ona tvrdi da će se žaliti na rješenje jer smatra da zaslužuje više???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije zakon čudan ako vi neznate svoja prava.

ali zato imate stručne osobe(odvjetnike)koje treba platiti ali zato i dobijete ono što vam pripada.

 

kuća je rađena u braku sa prvom ženom ?

zašto na ostavinskoj iza oca nije traženo utvrđivanje bračne stečevine (osim ako je iza majčine smrti održana ostavinska rasprava i voljom djece imovina u cijelosti pripala ocu).

prva žena je bila izvanknjižni vlasnik 1/2 nekretnina stečenih u braku (iako su nekretnine na muževom imenu)i nasljednici su mogla tražiti podjelu majčinog-ženinog djela.

 

utvrđivanjem bračne stečevine na 1/2 imovine sadašnja udovica nema nasljednih prava.

 

ako sežali na rješenje to je vaša prilika da ispravite propušteno što se vi niste žalili na rješenje i tražili utvrđivanje bračne stečevine (iz prvog braka ).

 

druga žena ako je živa može od nasljednika tražiti povrat djela (1/2)uloženoga u povečanje vrijednosti nekretnine.

ako ima dokaze(računi ,svjedoci....)

 

ako je i prva žena živa

može tražiti utvrđivanje bračne stečevine(to pravo netastarjeva)

i izdvajane iz ostavinske mase.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ključno pitanje arianice odnosi se na pitanje posjeda kuće, tj. da li se ona može useliti u kuću, iako će se najvjerojatnije voditi vlasnički sporovi oko kuće.

Ja vam odgovaram da možete.

Vi ste naslijedili svoju 1/5, imate suglasnost ostale braće da vam dozvoljavaju da posjedujete i njihove 1/5, dakle sve zajedno imate pravo na 4/5 posjeda. Odluka o podjeli posjeda stvari se donosi većinom glasova, a vi tu većinu, dakle, imate.

Supruga vam ne može braniti posjed. Ukoliko će vam braniti, vi je imate pravo čak i tužiti putem posjedovne tužbe.

Ona ako je nazadovoljna, može tražiti razvrgnuće suvlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija