Jump to content

hitno molim pomoć - otkup vojnih stanova 1996.god


marryah

Preporučene objave

Molim hitnu pomoć oko prvog zakona o otkupu vojnih stanova 1995. - 1996 god. Naime moja majka je predala zahtjev za otkup stana u vlasništvu MORH-a davne 1996. godine ali otkup nije ostvaren jer je ona uskoro nakon toga umrla. Morh mi najprije nije htio piznati pravo zaštićenog najmoprimca te smo se oko toga parničili punih 13 godina. Spor sam dobila ali mi MORH neće priznati pravo na otkup stana jer moja mama navodno nije predala zahtjev u roku. Nadalje MORH navodi da je rok za predaju zamolbi bio negdje do 10. mjeseca 1995 a mi smo ga predali 15. 04. 1996. što je bio zadnji dan za podnošenje zahtjeva. Premda sam ja 100% sigurna da je zahtjev predan u roku (istina, bilo je 5 do 12 ali nije bilo 12) moj odvjetnik ne može pronaći u narodnim novinama a ni drugdje pismenu dokumentaciju gdje stoji koji je bio točan rok. Da ne duljim, hitno molim pomoć oko sljedećeg: gdje bismo mogli napismeno naći koji je bio krajnji rok jer je Morh više puta rokove i produživao što i stoji u narodnim novinama ali stoji produženje do 31.12.1995. a meni treba bilo kakva potvrda o produžetku tog roka do 15.04.1996. god. Još jednom molim za što hitniju pomoć jer mi sada izlazi i pravo na žalbu a nemam potvrdu o tadašnjim rokovima osim što ja znam da je to bilo 15.04.1996.Pošto je taj stan jedino što moj suprug - branitelj i veteran, moja kći koja je civilna žrtva rata i ja imamo (ili nemamo)očajna sam i molim Vas, ukoliko netko zna gdje bih tu potvrdu mogla naći dami to što prije javi. Unaprijed hvala svima. Marryah

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marryah je napisao:

Nadalje MORH navodi da je rok za predaju zamolbi bio negdje do 10. mjeseca 1995 a mi smo ga predali 15. 04. 1996. što je bio zadnji dan za podnošenje zahtjeva. Marryah

 

Postovana,

Zakon o prodaji stanova na kojima postoji stanarsko pravo spominje se u Narodnim novinama (NN) br. 43/92, 69/92, 25/93, 48/93, 2/94, 4/94, 44/94, 47/94, 58/95, 103/95, 11/96, 11/97, 68/98, 96/99, 120/00, 78/02.

 

Pise u NN 44/94 od 03.06.94. ZAKON O IZMJENAMA ZAKONA O PRODAJI STANOVA NA KOJIMA POSTOJI STANARSKO PRAVO

Clanak 1.

U Zakonu o prodaji stanova na kojima postoji stanarsko pravo ("Narodne novine" br. 43/92. - procisceni tekst i 62/92., 25/93., 48/93. i 2/94.) u Clanku 4. stavak 2. mijenja se i glasi "Zahtjev iz stavka 1. ovoga Clanka podnosi se do 31. prosinca 1995., a sklapanje ugovora o kupoprodaji stana (u daljnjem tekstu: ugovor) mora kupac zatraziti u roku od sest mjeseci od dana podnosenja zahtjeva za kupnju stana.

 

Mozda se taj vas 15.04.96. (rok za predaju Zahtjeva za sklapanje ugovora o kupoprodaji stana) racuna od dne 15.10.95. - ukoliko je tada bio predan Zahtjev za kupnju stana...?

 

LP

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija