Jump to content

HRT-ova ovrha


robert098

Preporučene objave

Molio bih korisnika registriranog pod "Floki" ili bilo koga tko se razumije da mi pomogne u riješavanju moje enikme sa hrt-om.

Ukratko. Imao sam kafić koji je zatvoren 21.10.2009. no nisam platio hrt pretplatu za 7.,8., i 9. mjesec=261kn, no danas tj 1.12.2010. došlo je rješenje o ovrsi nad mojom imovinom i to na kučnu adresu, koje je podpisala moja majka. Želio bih napomenuti da ja na toj adresi ne živim več godinu dana i praktički nemam ništa što glasi na mene osim kineskog skutera i neregistriranog oldtajmera, audia iz 1984. U rješenju o ovrsi naveden je javni bilježnik t odvjetničko društvo koje zastupa hrt. Imam dva datuma, zaprimljeno kod javnog bilježnika 20.07.2010. i rješenje doneseno 11.08.2010. Naravno ne moram vam napomenuti da me još terete za sastav ovršnog prijedloga, pdv-a, javnobilježničke nagrade, klauzule pravomočenosti i opet pdv-a=456kn+261hrt pretplata. Ukoliko ne izvršim uplatu u roku od 8 dana slijedi ovrha na imovinu. Što da radim? Pozdrav!!!!!!! :misli::misli::-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam kasno je ali opet oni su 11.08. donijeli pravomočno rješenje o ovrsi bez opomena za neplačanje računa, ustvari možda su ih i slali na adresu lokala koji je zatvoren još lani u 10. mjesecu. Reagirao bih na cjelokupnu situaciju ranije ali kažem vam rješenje je uručeno mojoj majci na kučnu adresu 2.12.2010. a ona mi ga je poštom prosljedila na trenutnu adresu stanovanja 08.12. Ukratko. Napisao sam prigovor u kojoj zahtjevam ukidanje ovršnog postupka nad imovinom te mogučnost obročne otplate pa čemo vidjeti što dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rješenje za ovrhu postaje pravomoćno ako se u roku od 8 dana (od primitka rješenja )ne uloži žalba na rješenje .

nakon izjavljene žalbe (u zakonskom roku)i osporavanja duga

ovršenik se upučuje da u parnici vrši potraživanje duga.

 

žalbom na rješenje o ovrsi nemožeš zahtjevati

možeš samo osporavati potraživanja ovrhovoditelja.

 

ako je žalba uručena upućena poslije 10.12

neće biti uvažena

rješenje je postalo pravomoćno.

 

zatvaranjem lokala trebalo je pismeno odjaviti rtv uređaje

(pristojbu.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija