Jump to content

Vip ovrha, molim pomoc


rijeka2008

Preporučene objave

Imam dug prema vipu iz 2003 u iznosu od 2000kn koje nisam bio u mogucnosti platiti pa me zanjima kad stupa zastara, dolazili su pozivi od odvjetnickog ureda na staru adresu stanovanja na koje se nisam odazivao niti potpisivao nikakvu preporučenu poštu, buduci da sam se odselio ima več 7 god zanjima me dali oni mogu jos uvijek potrazivat taj dug preko blokade tekuceg racuna?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara potraživanja duga po tel.računima je godinu dana od svakog dospjelog računa .

ako postoji odluka suda (ili javnog bilježnika)

rješenje o ovrsi

tada je zastara 10 godina od dana kad je donešena odluka.

 

to što odboješ primiti pismena

samo sebi činiš gore.

neznaš o čemu se radi i uskračuješ si zakonsku obranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam od kuda vam svima da kamate zastarjevaju. O čemu vi pričate. Kamate se obračunavaju na glavnicu. Nema obračuna kamata na kamatu. Kamata se obračunava na glavnicu.

Ovisi koja je godina u igri kamate se od 18% do 15% ovisi o godini od dospjeća plaćanja računa.

Treba pogledati kada je podignuta tužba pa vidjeti da li je zastara po tome računu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

??? Kamate itekako mogu zastarjeti, jednako kao i glavnica, jednako kao i ostala sporedna potraživanja odnosno drugi troškovi. Ako može zastarijeti i samo pravo odnosno mogućnost njegova ispunjenja, kako ne bi mogle i kamate.

Ovo što ste vi napisali o načinu obračuna kamata je sasvim druga priča.

U ranijem postu su navedene odredbe zakona o obveznim odnosima, vi ne navodite ništa, iznosite tvrdnje koje nemaju veze sa samom stvari i još plašite pučanstvo. Pretpostavljam da imate dosta ovrha u svom portfelju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija