Jump to content

Sporazumni razvod + zakonski rokovi


MARE015

Preporučene objave

Poštovani,

zanima me da li postoji neki zakonski rok u kojem je sud dužan pozvati stranke na raspravu?

Da pojasnim: zahtjev za spor. razvod predan je u svibnju 2010. Poziv na glavnu (prvu)raspravu stigao je za manje od mjesec dana, a rasprava ja zakazana za sredinu rujna. Na istoj smo upućeni na Centar.Razgovori u Centru su se sveli na jedan razgovor, a mišljenje, skupa sa ostalim traženim dokumentima, dostavljeno je sudu 29.11.2010.

Da li sud ima zakonski rok od predaje dokumenata, u kojem mora pozvati stranke? Što se može napraviti da se stvari ubrzaju?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je maloljetno dijete u pitanju mislim da će sve to biti gotovo za manje od mjesec dana na sudu naravno nakon što dobe mišljenje iz centra...jedino što ne razumijem kako to da je razgovor u centru završio nakon jednog puta ... i zanimalo bi me ako mi možete reći što su vas pitali tamo kako je uopće izgledao razgovor ???? pošto je i kod mene rastava u tijeku a za manje od tjedan dana smo pozvani u centar na prvi razgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepo, kod nas nije bilo neslaganja po pitanju sa kime će djeca živjeti, a ni po ostalim stvarima koje gledaju. Išli smo na sporazumni razvod, pa ni centar, ni sud ne bi trebali imati "puno posla ".

BTW, prošla su gotovo DVA MJESECA od predaje dokumenata i mišljenja centra:)

Stvarno me zanima kad možemo očekivati poziv ili i za to , kao i sve ostalo u ovoj zemlji, treba "veza."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ne treba veza za to očito treba samo strpljenja ali čudi me zašto im toliko treba...ali ništa vas ne košta da odete do suda pogledati di je zakiksalo to bi bilo najbolje...jeli mi možete reći odnosno ispričati u kratkim crticama kako je prošlo kod vas u centru što i o čemu ste razgovarali kako se dogovorili i tako ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je moj slučaj daleko jednostavnjiji od tvog i moje iskustvo ti ne bi pomoglo. Mi smo sve dogovorili prije i tete u Centru nisu imale šta drugo do ustanoviti da smo oboje odgovorni roditelji, spremni da zajedno i ubuduće radimo za dobrobit djece...Bitno je biti hladne glave, a u tvojoj situaciji je to malo teško.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MARE015 je napisao:

Poštovani,

zanima me da li postoji neki zakonski rok u kojem je sud dužan pozvati stranke na raspravu?

Da pojasnim: zahtjev za spor. razvod predan je u svibnju 2010. Poziv na glavnu (prvu)raspravu stigao je za manje od mjesec dana, a rasprava ja zakazana za sredinu rujna. Na istoj smo upućeni na Centar.Razgovori u Centru su se sveli na jedan razgovor, a mišljenje, skupa sa ostalim traženim dokumentima, dostavljeno je sudu 29.11.2010.

Da li sud ima zakonski rok od predaje dokumenata, u kojem mora pozvati stranke? Što se može napraviti da se stvari ubrzaju?

Unaprijed hvala

 

 

Da li meni neko može dati konkretan odgovor? :ceka::ceka::ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gringo je napisao:

Ako ste se sve dogovorili, zašto se niste odlučili za postupak mirenja koji je znatno brži i jeftiniji?

 

Sada možete:

- slati požurnice

- otići na razgovor kod predsjednice parničnog odjela

itd.

 

 

Ne znam da postoji postupak brži od onog u kojem jesmo. Razvodimo se sporazumno i čekamo posljednju raspravu na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija