Jump to content

tužba pomoć molim


ksenijaboni

Preporučene objave

imam potvrdu ovjerenu kod bilježnika,dužnik xy mi je trebao vratiti dug 2008.pitanje dali podnijeti tužbu radi isplatei dali mogu u tužbi odmah tražiti i privremenu mjeru zabiljež spora na imovinu ili kako se već to zove ,gdje točno predam tužbu i kolike su mi pristojbe ako je dug 5ooo eura i gdje mogu nači primjer tužbe jer nemam za odvjetnika hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako,kako dužnik očito ne misli vratiti iznos koji ste pozajmili,to je očito,pošaljite mu preporučeno s povratnicom dopis kojim ga pozivate na ispunjenje preuzete obveze po ugovoru o zajmu kojemu je istekao rok ispunjenja istog.kako nije ispunio svoju obvezu dodijelite mu dodatnih 15 dana kako bi dužnik mogao ispuniti svju obvezu prema vama,a u protivnom da ćete podignuti tužbu radi vraćanja novčanog dugovanja kada će mu se obračunati zakonske zatezne kamate te nastali sudski i odvjetnički troškovi koji mu zaista nisu potrebni.dužnik se mora očitovati na Vaš dopis ako ne onda to ide vama u prilog pa sljedi navedena tužba,napomana da novčana potraživanja ZASTARIJEVAJU ZA 3 GODINE,moj Vam je savjet što prije poslati mu dopis ili utužiti.Naravno u tužbi treba odmah tražiti ZABRANU RASPOLAGANJA I OTUĐENJA pokretne mu i nepokretne imovine kao i ZABILJEŽBU SPORA.Uz tužbu priložite POTVRDU O IMOVNOM STANJU kako bi vas sud oslobodio plaćanja sudskih pristojbi,a odvjetnik bi vam bio neophodan pa ako ga nemožete angažirati zatražite tj.imate pravo na BESPLATNU PRAVNU POMOĆ koju ćete zatražiti u UREDU DRŽAVNE UPRAVE u županiji kojoj se nalazite.

 

lijep pozdrav :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija