Jump to content

Stvarno Vas molim pomoć (sud-alimentacija)


necromancer_kc

Preporučene objave

.....molim vas za pomoć,pisao sam vam već par puta ovdje oko svojih problema al ovaj je veliki...svaki savjet dobro došao je HVALA VAM SVIMA U NAPRIJED....supruga me tuži za alimentaciju navela je da želi 950 kn.. za jedno djete koje evo danas ima 4 mj. ja sam bez posla i anveo sam da sam trenutno u mogučnosti plačati najviše 500kn jer nemam odakle doć do novaca kada ne radim....13.01.2011. bilo je suđenje...iznesene su izjave na sudu od strane žene i mene...NARAVNO TREBALA SE I ODAZVAT SOCIJALNA SLUŽBA.... AL GOSPODA NIJE ObRAZLOŽILA SVOJ NEDOLAZAK...uglavnom toliko o radu socijalne....kada smo iznašali na sudu iskaze.. supruga je rekla da ja radim i fuš pošto sam soboslikar... i odma me sutkinja pitala kojiko često i tako... reko prošle godine sam imao 4-5 fuševa....i zaradio oko 2000-2500 kn i da sam radio te poslove oko 1 mjesec....ali novac naravno davao sam u kučanstvo roditeljima za režije i hranu.. pomagao sam koliko mogu( to je bilo prije braka, nismo dugo u braku ( 6 mj.))......ja sam naveo da sam nezaposlen i tako da trenutne moje mogučnosti su male.. da mogu 500 kn davat.. jer živim sa roditeljima...koji me uzdržavaju jer itaj novac pošto nigdje nemogu nabavit (zaradit) če mi roditelji davat.. ali da ne bježim od plačanja alimentacije...al da radim nebi se budio ni....i danas je bilo očitovanje presude...

 

SUD JE DONIO OVAKVU ODLUKU...DA JA OD 01.01.2011godine NORAM PLAČAT ALIMENTACIJU ZA DJIJETE 950 kn....čekamo sada pismeno rješenje da vidimo na temelju čega je tako velik iznos....ali zanima me nezaposlen sam.. dali nema nekakve tolerancije oko toga? mislim prisiljen sam krasti,pljačkati banke i tako.....imam kolegicu koja ima troje djece i isto se razilazi i po djetetu dobiva 500kn... znači 1500kn za svo troje djece.... njezin suprig bivši je radio kada je podnjela zahtjev za alimentaciju.. i dao je otkaz onda u to vrijeme radio je na crno.. nije imao primanja i sud je donio da to plača.. i nakon toga ponovno se lijepo zaposlio i prijavio i to je to.....zašto tako radi država i zakoni....gdje je pravda....neka mi nađu posao i sve će bit u redu.....

 

MOLIM VAS STVARNO BILO KAKAV SAVJET.. ILI AKO OVDJE IMA KOJ ODVJETNIK ILI ODVJETNICA ILI NETKO TKO SE JAKO DOBRO KUŽI U OVO DA MI SE JAVI U INBOX..... VOLIO BI POPRIČAT MALO SA NJIME.. PA MAKAR I NAČI DA VIDIMO MALO ZAKONE I TAKO......JER OVO MI IZGLEDA NEKAKO NE POŠTENO BAŠ... MAKSIMUM OD MAKSIMUMA MORAM PLAČAT ALIMENTACIJU A NEZAPOSLEN SAM :((((

 

OPROSTITE na dugom postu..al morao sam....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam.. nisam išao ja na očitovanje presude... rekla je odvjetnica da nema potrebe da može ona to sama, a prvo je supruga navela 1500kn.. onda 13.1.2011 je navela da su potrebe djeteta oko 1200kn.. onda je sutkinja pitala mene koliko ja mislim reko ja sam rekao da oko 1000kn.. al opet naravno sve ovisi kako se kupuju stvari za djete, ako se kupuje u najskupljim dučanima onda nije ni 4000 dovoljno al ovako mislim da je ovo tu negdje al naravno da če s vremeno porast malo potrebe.. ali ne opet neznam koliko.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledaj, možda će ti odvjetnik moći bolje ukazati na određene djelove.

Ono što ti mogu reći je slijedeće:

1. Zdrav razum nema veze sa HR zakonodavstvom

2. Potrebe djeteta su preče od potreba roditelja.

3. Zavod za statistiku izračunava koji je prosjek plaće u RH

4. Ministar, vlada i sabor koji podiže taj prosjek donose odluku kojom se propisuje :

za dijete do 7 god. - 18% prosječne ( ???)plaće

za dijete od 7 - 12 g - 20% prosječne ( ???) plaće

za dijete od 12 g nadalje - 22% prosječne ( ???)plaće

5. Suci koji bi trebali djeliti pravdu, djele pravo - zato ona baba ima zavezane oči, valjda - jer ih, je li zakon obvezuje a isto dižu prosjek plaće te im redovito sjeda.

Tako da ti nijedni baš nemaju suosjećanja ako si prosječni HR građanin.

6. Nije te se još dofatilo DO, jer je neplaćanje alimetacije kazneno djelo, pa za sada, suci donose uvjetne osude za to kazneno djelo ukoliko platiš. Dakle kradi, laži, prevari - samo daj ukradi buraz 5000000000000€ da ne kokošariš kao Jean 19 godina za štrucu kruha.

To što fušariš ide pod točku 2. , statistička činjenica da 70000 ljudi ne prima plaću, nema vezu.

Dakle samo biraj - oćeš krasti pa da te uhvate i osude, ili ćeš reći da nemaš, pa će te uhvatiti i osuditi ili ćeš se - nekako snaći - do prve slijedeće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

necromancer_kc je napisao:

sve je to jako jako žalosno... :-? i onako prljavo....tko ima ne plača ništa... tko nema plača i za sebe i za druge.. to je krasna knjiga zakona u HR

 

Nisi rekao od čega živi majka , da li ona ima dovoljno ,pa da se dogovorite nekako.

 

Ako nema ,kako ti to zamišljaš.

Ti si kažeš -naravno dao roditeljima.

A tvoje dijete??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još nije bilo djeteta u to vrijeme a i nosmo živjeli zajedno u to vrijeme...al naveo sam samo koliko ovako radim pod fuš....da nije to nešto od čega mogu živjet.. jer je protuzakonito a kod nas se to previše gleda i tako ima mnogo privatnika i žale se na ljude koji ruše konkurenciju i mnogo ima posla sa kaznama i tako...a ona dobiva onu naknadu 1600kn neku (porodiljni...a majka joj je u mirovini ima cca oko 1600kn mirovinu ali žena ima istan u kojem ima stanare i od toga dobivaju 1300kn..ali to nije navela u iskazu na sudu....a iskreno ja sam zaboravio da to napomenem....da ima i od toga prihod neki ona....

 

kažem ja NE BJEŽIM OD PLAČANJA ALIMENTACIJE ali kad ne radim gdje da spuknem novac.....zašto nije donesena neka manja tarifa pa kad se zaposlim platim zaostatke....jer ovako to je žalosno jako....da čovjek radi možda bi bilo onda 500 kn minimalna alimentacija.. a ovako kad ne radi čoovjek pa budemo ga još bolje ugušili.... maksimum maksimuma....ipak je trenutno u hrvatskoj prosječna plača građana = (nula) kn..... jer ima sve više ljudi nezaposlenih pa je postotak od tog iznosa 33% pa iznosi da mora jadna osoba koja nema ni lipu... mora dat 950 kn.... a osoba koja ima stalno zapošljenje.... neka plača 500kn.... divote li stvarno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija