Jump to content

dopunsko zdravstveno


liliana1111

Preporučene objave

Jučer sam bio u HZZO- Vukovar, jer sam dobio informaciju da netrebam plaćati dopunsko zbog toga što imam invalidnost 40/60, a već sam platio za 3 mj.

Ladno su me otpilali jer kažu da se invalidnost ne smatra oštećenjem organizma i da se samo za oštećenje ne mora plaćati. Ima li tko zna?

Ništa mi nije jasno. Lijećim se od PTSP-a od demobilizacije,dobio privremeno HRVI,koji mi je ukinut zbog malo papira.

Može li tko pojasniti? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sredstva za premiju dopunskoga zdravstvenog osiguranja koje provodi Zavod osiguravaju se u državnom proračunu za hrvatske branitelje iz Domovinskog rata s utvrđenim oštećenjem organizma od najmanje 30%.

 

 

Osigurane osobe mogu ostvariti pravo na plaćanje premije dopunskog zdravstvenog osiguranja na teret državnog proračuna ako njihov ukupan prihod u prethodnoj kalendarskoj godini, iskazan po članu obitelji, mjesečno ne prelazi iznos od:

 

- 1.516,32 kune

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Sredstva za premiju dopunskoga zdravstvenog osiguranja koje provodi Zavod osiguravaju se u državnom proračunu za hrvatske branitelje iz Domovinskog rata s utvrđenim oštećenjem organizma od najmanje 30%.

 

 

Osigurane osobe mogu ostvariti pravo na plaćanje premije dopunskog zdravstvenog osiguranja na teret državnog proračuna ako njihov ukupan prihod u prethodnoj kalendarskoj godini, iskazan po članu obitelji, mjesečno ne prelazi iznos od:

 

- 1.516,32 kune

 

 

Mrljavac u pravu si ali i HRVI-I imaju oslobađanje od plačanja po članku 56 HZZ-o,samo što se nedobije nikakva potvrda nego se treba svome doktoru opće prakse pokazati riješenje HRV-i,da uvede na komp i automatski ispisuje na uputnicama i receptima čl;56

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

freed je napisao:

Mrljavac je napisao:

Sredstva za premiju dopunskoga zdravstvenog osiguranja koje provodi Zavod osiguravaju se u državnom proračunu za hrvatske branitelje iz Domovinskog rata s utvrđenim oštećenjem organizma od najmanje 30%.

 

 

Osigurane osobe mogu ostvariti pravo na plaćanje premije dopunskog zdravstvenog osiguranja na teret državnog proračuna ako njihov ukupan prihod u prethodnoj kalendarskoj godini, iskazan po članu obitelji, mjesečno ne prelazi iznos od:

 

- 1.516,32 kune

 

 

Mrljavac u pravu si ali i HRVI-I imaju oslobađanje od plačanja po članku 56 HZZ-o,samo što se nedobije nikakva potvrda nego se treba svome doktoru opće prakse pokazati riješenje HRV-i,da uvede na komp i automatski ispisuje na uputnicama i receptima čl;56

 

I Ti si u pravu,samo sto osoba liliana1111 nema status HRVI-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje je iskustvo slijedeće.Meni je sestra nedavno kod mog doktora rekla da zbog gužve nema ona vremena čitati naša riješenja i kao da moram platit participaciju šta sam ja odbio.Prošli tjedan sam bio u uredu za branitelje(neznam točno kako se zovu ali oni pišu rješenja o hrvi)i rekao sam tamo teti šta mi je rekla sestra i ona nije mogla vjerovat nego mi je dala neki papir kao zamolbu za oslobođenje od participacije i izdala mi je nakon toga papir na kojem piše da sam oslobođen od plaćanja participacije po nekim člancima i točkama.Sad mi taj papir vrijedi za sve doktore i lijekove.Toliko o tome od mene.Pozdrav :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hitman9 je napisao:

Moje iskustvo od prije par dana je slijedeće:Kopirao sam rješenje o statusu HRVI te ga odnio svojoj doktorici opće prakse gdje mi je sestra zatim unjela u moj "karton" tj.računalni sustav šifru 56.

Znači to je šifra po kojoj su HRVI oslobođeni participacije.

 

Molim te pojasni, dali to vrijedi i za 20%priv.hrvi.

Radi se o tome da moj sin ima 20%priv. a plača dopunsko :-?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija