Jump to content

Ovršni prijedlog zbog HRT pretplate


clicksia

Preporučene objave

Član obitelji je zaposlen u poduzeću koje će ovih dana u stečaj.Zaostale plaće je dobio prošli mjesec ,kad smo i platili zaostale tv pretplate ,za 4,5,6 i 7,8,9 mjesec na 2 uplatnice po 3 mjeseca ,kako su došle u opomeni.

Dakle ,dana 24.01.

Jučer, 17.2. poštar je donio preporučenu pošiljku od lokalnog javnog bilježnika kkoji je opunomoćenik Odvjetničkog društva H. i partneri sa Ovršnim prijedlogom i Rješenjem o ovrsi za neplaćene 4,5,6 mjesec ,plus zatezne kamate 19.73 plus njihove nagrade i tarife i sve skupa 990,15 kn ,bez glavnice od 240 kn !

To rješenje datira iz 2.2.

A kod javnog bilježnika je zaprimljeno od Društva H. 25.01,što je vidljivo iz pečata !

Danas je došla još jedna opomena iz Društva H,gdje je opomena za 7,8,9 i traže da im se plati trošak opomene i glavnica (oko 300 kn),ali da zenemarimo ako smo to već učinili!

Kontaktirali Hrt ,svaki referent drugo tvrdi,Društvu H. je faksirana plaćena uplatnica,ali je ishod neizvjestan,i sve je ostalo na obećanjima .

 

Šta učiniti na donošenu ovrhu na plaćeni račun?

 

PS

Dotični javni bilježnik predlaže da se uloži prigovor i da se sve preseli na Općinski sud ?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala na svim prijedlozima.Jednostavno nam je nemoguće odjaviti tv,iako smo nekoliko godina ga i držali tako,jer živimo u zgradi.

Rješenje o ovrsi je stiglo isti dan tj. u istom preporučenom pismo sa prijedlogom.

Partneri H. itd su ,u biti,taj predmet ustupili drugoj osobi da nas goni.

Da sam se žalila ili osporila dug u cijelosti završili bi na sudu,a ja to nikako nisam željela.

Kontaktirala sam odjel za tužbe pri HRT-u,i uvjerila djelatnicu (malo čudno sve ovo zvuči) da smo uplatili račun jedan dan prije nego što je dug utužen-iako je HRT proknjižio-gle čuda-uplatu baš na dan utuženja,ali normalno,mjerodavno je ono što piše na računu.

Faksirali smo račun i glavnu stranicu rješenja o ovrsi HRT-u ,te je postupak obustavljen.

Obraćanje djelatnicima odvjetničkog društva H. nije urodilo plodom ,nisu kontaktirali HRT jer mi je djelatnica HRT-a rekla da nema nikakve pribilježene napomene u našem slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija