Jump to content

Zakon o ugostiteljskoj djelatnosti


tban

Preporučene objave

Molim pomoć, hitno!

 

Zanima me zna li netko kako tumačit ovaj zakon o ugost. djelatnosti čl. 13 stavak 2. a to je da kiosk ne može bit postavljen na na udaljenosti manjoj od 100 m od postoječeg objekta u građevini.. Dali se ovo odnosi ako je na istoj čestici ili ne, i dali ovo važi za pomorsko dobro i javnu gradsku površinu!?

Molim ako itko zna nešto o ovom, ako je imao ovaj problem.

 

Članak 13.

(1) Predstavničko tijelo određuje prostore na kojima mogu biti ugostiteljski objekti u kiosku, kontejneru, nepokretnom vozilu i priključnom vozilu, šatoru, na klupi, kolicima i sličnim napravama opremljenim za pružanje ugostiteljskih usluga, u skladu s prostornim planom.

(2) Prostori iz stavka 1. ovoga članka ne mogu biti na udaljenosti manjoj od 100 m od postojećega ugostiteljskog objekta u građevini, zasebnom dijelu građevine, ili poslovnom prostoru u kojem se obavlja druga djelatnost, osim ukoliko se ne radi o održavanju manifestacija, sajmova, prigodnih priredbi i sl.

(3) Predstavničko tijelo može propisati vanjski izgled ugostiteljskih objekata iz stavka 1. ovoga članka vodeći računa o lokalnim ambijentalnim obilježjima.

(4) Iznimno od odredbe stavka 1. i 3. ovoga članka, ugostitelj može odrediti prostor i vanjski izgled ugostiteljskog objekta iz stavka 1. ovoga članka, bez ograničenja iz stavka 2. ovoga članka, ukoliko se on nalazi u sklopu ugostiteljskog objekta iz skupine »Hoteli« koji se kategorizira zvjezdicama i kampova iz skupine »Kampovi i druge vrste ugostiteljskih objekata za smještaj« koji se kategoriziraju i ukoliko takvo određivanje ne podliježe primjeni posebnih propisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Iz navedenog proizlazi da ugostitelj koji obavlja ugostiteljsku djelatnost u ugostiteljskom objektu iz članka 13., stavka 1. cit. Zakona za koji mu je izdano rješenje o utvrđivanju minimalnih uvjeta za obavljanje ugostiteljske djelatnosti, na prostoru određenom odlukom predstavničkog tijela jedinice lokalne samouprave, a koji se nalazi na udaljenosti manjoj od 100 m od postojećega ugostiteljskog objekta u građevini, zasebnom dijelu građevine, ili poslovnom prostoru u kojem se obavlja druga djelatnost, može poslovati na tom prostoru ako za korištenje toga prostora ima zaključen ugovor o korištenju s jedinicom lokalne samouprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

molio bi ako neko zna ili ima iskustva vezano za članak 13 o ugostiteljstvu da podjeli to iskustvo.

u planu mi je otvorit jedan mali ugostiteljski objekt, tipa kiosk, ali bio bi blize od 100m od drugih cvrstih objekata.

da li je istina da ako s jedinicom lokalne samouprave potpisem ugovor o koristenju tog prostora onda taj zakon ne vrijedi na mene??

 

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...
Na 16. 05. 2012. at 21:56, forski je napisao:

Iz navedenog proizlazi da ugostitelj koji obavlja ugostiteljsku djelatnost u ugostiteljskom objektu iz članka 13., stavka 1. cit. Zakona za koji mu je izdano rješenje o utvrđivanju minimalnih uvjeta za obavljanje ugostiteljske djelatnosti, na prostoru određenom odlukom predstavničkog tijela jedinice lokalne samouprave, a koji se nalazi na udaljenosti manjoj od 100 m od postojećega ugostiteljskog objekta u građevini, zasebnom dijelu građevine, ili poslovnom prostoru u kojem se obavlja druga djelatnost, može poslovati na tom prostoru ako za korištenje toga prostora ima zaključen ugovor o korištenju s jedinicom lokalne samouprave.

Ma meni su prijo u Komiži rekli da ne mogu po nijednom zakonu otvorit štand s palačinkama jer je sve manje od 100m...koja glupost. A grad mi da koncesiju za na plažu međutim država neda jer je manje od 100m od hotela 🤷‍♂️

Cilo misto je 150m dugo kako da ja to izvedem hhaha

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija