Jump to content

Odbijenica Upravnog suda za priznavanje statusa HRVI


sumaglica

Preporučene objave

Pozdrav članovima foruma,kao što je bilo i za očekivati s obzirom na iskustva sa foruma sa Upravnog suda dobio sam odbijenicu za priznavanje statusa HRVI temeljem bolesti PTSP,navodeći kao razlog odbijanja taj.podli i nepravedni datum do kojeg se to moglo prijaviti,stvarno sam ogorčen,a upravo zbog toga što sam pošten i što sam radio dok nisam potpuno pukao,a onda te odbace kao posljednju krpu.Dali netko zna što je najbolje uraditi odnosno kako se dalje boriti protiv te nepravde koju ni malo pametan čovijek nebi donio,jer označiti datum,bolest su mi kao posljedicu rata priznali svi,ali taj famozni datum da čovijek ne može vjerovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

baš sam ja razmišljao da li da idem na upravni sud i sada kad vidim tvoj primjer definitivno ODUSTAJEM navodno da proces traje oko tri godine u mome slučaju su mi rekli da nisam dovoljno ranjen pa nemam posljedice e da sam znao javio bih čejenima da imaju pravo na popravak nikoga ne interesira što još uvijek imam krhotine u tijelu

 

pozdrav :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam čekao na riješenje Upravnog nepune tri godine,ali oni to rade šablonski istekao je rok,previše je lažnih invalida kao i samih branitelja i sada mi koji smo bili pošteni i radili dok smo mogli nadrapasmo,a lažni se provukli,naravno znamo da u našoj zemlji nema pravde niti poštenja,ali kao i u ratu i uvijek tako i sada uzdam se u Boga u kojega je jedinoga pravda dostižna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav za sumaglicu i zvonemarkus od Zagi-a 87.

Vidim dragi moji prijatelji da ste ili namjeravate odustati od daljnje borbe, ja Vam velim nema odustajanja, gdje bi bili 91,92.g. i dalje da smo odustajali, i mene su odbili na upravnom sudu 03/2010.g. ali nisam odustal tjeram i dalje tako da sa u 04/2010.g. predao tužbu na ustavni sud i još čekam odgovor (makar znam kakva će biti - kako politika kaže čitaj jaca). Malo si otvorite temu ustavni sud-međunarodni sud gdje nas se okupilo oko 30-ak koji imamo namjeru predati tužbe na međunarodni sud, čim nas je više tim bolje a i imamo kontakt sa odvjetnicom iz Zagreba, o svemu više sa Rudavim koji je također na forumu a koji je u kontaktu sa odvjetnicom. NEMA ODUSTAJANJA ja tjeram i dalje u području progoršanja bolesti gdje su me također odbili na nekom nepostoječem zakonu te sam trenutno u postupku žalbe a prema potrebi dat ću i tužbu na upravni sud itd. Toliko za sad i želim Vam sve najbolje. :-?:zao::kavica::palac::vrag:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sumaglica je napisao:

Pozdrav članovima foruma,kao što je bilo i za očekivati s obzirom na iskustva sa foruma sa Upravnog suda dobio sam odbijenicu za priznavanje statusa HRVI temeljem bolesti PTSP,navodeći kao razlog odbijanja taj.podli i nepravedni datum do kojeg se to moglo prijaviti,stvarno sam ogorčen,a upravo zbog toga što sam pošten i što sam radio dok nisam potpuno pukao,a onda te odbace kao posljednju krpu.Dali netko zna što je najbolje uraditi odnosno kako se dalje boriti protiv te nepravde koju ni malo pametan čovijek nebi donio,jer označiti datum,bolest su mi kao posljedicu rata priznali svi,ali taj famozni datum da čovijek ne može vjerovati.

 

Poštovani sumaglica ljep vam pozdrav želim kao i svim braniteljima koji se u ovoj zbrci bore za svoja prava , pa eto i ja sam takođe sam na upravnom sudu i čekam odgovor krajem ove godine ili početkom iduće znajući da če odgovor biti isti kao i vama pa tako da se svi mi preko gos.Rudavog informiramo za pokretanje daljnje žalbe prema ustavnom suda , a nakon toga i sud u strazburu .Zato stisnite zube i budite strpljivi jer mislim da do kraja ove godine i početkom iduće biti če mnogi odbijeni na upravnom sud tako da onda kada če nas biti veči broj močićemo uzeti šatore i na markov trg i za svoja prava jer niti jedan pojedinačni branitelj neče ostvariti nikakvo pravo zato što je to sve politička igrografika naše ljepe prijecednice vlade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvonemarkus je napisao:

baš sam ja razmišljao da li da idem na upravni sud i sada kad vidim tvoj primjer definitivno ODUSTAJEM navodno da proces traje oko tri godine u mome slučaju su mi rekli da nisam dovoljno ranjen pa nemam posljedice e da sam znao javio bih čejenima da imaju pravo na popravak nikoga ne interesira što još uvijek imam krhotine u tijelu

 

pozdrav :namiguje:

 

 

 

Zvone Markus kakvo odustajanje ako si bio ranjen u ratu nebudi smješan ,hahah na upravni sud i tuži bandu pozz svim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa to će nama rješit udruge kad ueđmo u EU jer tada neće im kune stizat na račun nego će živit od članarine pa će nas tribat a do sada se uvlače vladi i muče pa zar ih niste vidili kad jedna dio udruga na prosvjede a drugi na sastanak s vladajućim i zato budimo složni pa glasujmo za EU jer nas male neće pogodit a lopova nadam se manje će bit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,namjeravam podnijeti tužbu Ustavnome sudu povodom odbijenice Upravnog suda koji nije priznao status HRVI na temelju bolesti PTSP navodeći kao razlog rok do kojega se je ta bolest priznala pa bi molio članove koji imaju više znanja i iskustva u tome da mi malo pojasne o tome kao i o roku u kojem mogu podnijeti Ustavnu tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Sumaglica od Zagia!

Evo da ti u kratko prenesem svoja iskustva, znači kad sam ja dobio odbijenicu s Upravnog suda u svom gradu sam otišao u centar za pomoč braniteljima gdje sam se obratio odvjetniku koji zastupa branitelje i koji mi je rekao da bi se tužba na Ustavni sud morala dati u roku od 30 dana od dana kad sam primio rješenje Upravnog suda. Tako smo i učinili on je odmah preuzel moj predmet i mislim da sam za desetak dana došao kod njega uzeo tužbu koju sam odmah uz svu do tad prikupljenu dokumentaciju (fotokopiranu) stavio u kovertu i poslao preporučenom poštom u Zagreb. To je bilo prošle godine (04.2010.g.) i do sad nisam još dobil nikakav odgovor. Eto za sad toliko ako te još što interesira javi se! :kavica::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,hvala Zagi87 na uputama i savjetima,daj mi reci dali si uz Ustavnu tužbu priložio svu liječničku dokumentaciju koju posjeduješ od početka liječenja ili samo noviju dokumentaciju ili si priložio samo odbijenicu Ministarstva branitelja i Upravnoga suda kojim ti nisu priznali status HRVI kao ni meni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav sumaglica!

Ja sam priložio svu liječnićku dokumentaciju znači od početka i normalno priložio sam odbijenicu Upravnog suda. Napominjem da sam ja slao samo fotokopije a znam da su od jednog mojeg prijatelja koji je također pokretao tužbu u svezi HRVI na Ustavnom sudu 09/2010.g. tražili da im dostavi kompletnu original dokumentaciju što im je i poslao. Uglavnom što se tiče dokumentacije od viška glava ne boli bolje poslati odmah sve nego da te oni sami traže, recimo ja sam si dal truda po sam išao u DZ MUP-a Šarengradska gdje sam si izvadio potvrdu da sam 1990.g. prilikom prijema u MUP bio zdrav tako da sam i to priložio. Eto toliko od mene. :palac::palac::palac::kavica: Pozdrav svim braniteljima ma gdje god bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sumaglica je napisao:

Pozdrav članovima foruma,kao što je bilo i za očekivati s obzirom na iskustva sa foruma sa Upravnog suda dobio sam odbijenicu za priznavanje statusa HRVI temeljem bolesti PTSP,navodeći kao razlog odbijanja taj.podli i nepravedni datum do kojeg se to moglo prijaviti,stvarno sam ogorčen,a upravo zbog toga što sam pošten i što sam radio dok nisam potpuno pukao,a onda te odbace kao posljednju krpu.Dali netko zna što je najbolje uraditi odnosno kako se dalje boriti protiv te nepravde koju ni malo pametan čovijek nebi donio,jer označiti datum,bolest su mi kao posljedicu rata priznali svi,ali taj famozni datum da čovijek ne može vjerovati.

 

Poštovani Sumaglica i ostali ljepo je što ste na ovome forumu otvorili svoja srca jer ni sami neznate koliko pomažete ostalima istinskim braniteljima koji se vrte u ovome svemu u krug.Htio bi i sam reći da sam na upravnom sudu vezano za dobivanje RVI jer u mirovini sam bez priznatog čina,vještačenja RAT I MIR ljećiti sam se poćeo prvi puta 2oo6 godine 2oo9 godine podnio tužbu na upravnom sudu protiv rješenja Ministarstva Branitelja. 31.12.2oo5 to je njima sveto e pa mislim da im neče baš biti sve sveto mislim da ima još puno borbe a i smatram da pravda mora pobjediti. Zato nemojte se predavati nego pišite o naj novijim vjestima o predmetima jer puno znači i meni i svima koji su u takvoj situacijei jer oni koji vići di ste bili ti nisu uz nas prijatelji moji ti bi nas u grabu duboko zakopali.Javite dali ima još koji dobar odvjetnik osim RUDAVOG koji se potrudio jedini ovdje na forumu nešto konkretizirati i stupiti u razgovor sa odvjetnicom koja je iz Zgareba eto toliko pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svim istinskim braniteljima,Zagi 87 hvala na pomoći i podršci,a također hvala na podršci Grge 71 i svim ostalim kolegama,naravno za svoja prava,a za što smo sto posto u pravu treba se boriti do kraja slažem se u potpunosti jer ovo što su učinili sa datum dokle se to moglo prijaviti je največa glupost,a što je i navuklo mnoge zdrave ljude da u tome roku zatraže status HRVI i naravno mi koji smo stvarno oboljeli prelazimo veliku brojku i sada nas odbijaju,oni su sami sebi skočili u grlo objavivši taj datum što je apsurd jer ako se pravo po oboljenju PTSP prizna jednom onda se treba priznati svakom oboljelom branitelju zato naravno borba za pravdu mi je utoliko jača što mi je zdravlje sve gore,a na to oni samo posipaju sol,tužbu mislim napraviti kod pravnoga savjetnika za branitelje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje dečki ,hrabri i istinski branitelji!!

 

Morao sam se uključiti u ovu temu,jer mi je stvarno žao ljudi koji su branili ovu Domovinu ,željeli su normalno raditi i omogućiti svojoj djeci pristojan život,a kad im se zdravlje pogoršalo odbačeni su kao stara krpa kako kaže jedan kolega u svom postu.

 

 

Hvala Vam još jednom što me većina Vas podupire u osnivanju Braniteljske stranke koja bi se svojim programom približila običnom čovjeku,branitelju,radniku,seljaku,studentu,osobama druge nacionalnosti i kojom želim iako je to Sizifov posao kako kaže jedan kolega na drugoj temi,pomiriti lijeve i desne.

 

 

Znam ,sigurno ćete misliti što ja tu propagiram neku stranku,kad je tema tako osjetljiva i bolna da Vam nije do ničega.

 

E pa upravo zato sam se i ubacio na ovu temu.

 

Nakon ovoga što ću Vam reći može netko s Foruma biti na mene ljut koliko hoće,možete mi prijetiti i smrću ako želite,ali moram Vam reći ovu istinu zbog tisuće branitelja koji nisu zaslužili ovo što im se danas događa.

 

 

Jednom sam prilikom rekao jednom kolegi da me ne vuče za jezik jer puno toga znam.

 

Zašto znam gospodo.Zato što sam radio prije umirovljenja na takvim poslovima gospodo gdje sam često išao na tzv.SIS provjere i gdje mi se striktno zapovjedalo što nikako ne smijem reći u javnosti.

 

 

I dan danas ja ću za sebe sačuvati puno tih tajni,ali neke stvarno ne mogu jer se time nanijela velika(hoću reći ogromna) šteta svim istinskim i hrabrim braniteljma.

 

 

Kao što već znate,mnogi "branitelji" su se samoozlijedili,mnogi vuku bolesti iz civilstva(prije rata),mnogi su se napili i ozlijedili i mnogi su nastradali u prometnoj nesreći dok su išli sa posla ili na posao kući,mnogi su se napili i na terenu nastradali u prometnoj nesreći.

 

Gospodo draga,svima njima je neki Zapovjednik da li po poznanstvu,rodbinstvu ili na osnovu debele koverte sredio dokument koji se zove točnim nazivom:

 

"Retroaktivno uvođenje u evidenciju stradalih".

 

 

E upravo taj dokument gospodo,koji nekima na Forumu neće biti drag što sam ga iznio je glavni razlog zašto Vi i vama slični ne možete danas riješiti svoj status.

 

A još je gori slučaj,kako sam već iznio na nekim temama,kad su se neki pojedinci baveći sportom ozlijedili na nekom takmičenju,a vođeni su u nekoj postrojbi( iako ni dana nisu u njoj bili) i nakon toga su uvedeni u evidenciju stradalih i danas primaju kako naša ministrica kaže respektabilne mirovine.

 

E kad je naša ministrica vidjela da ima dovoljan broj glasačkog tijela u toj "braniteljskoj" populaciji i kad je uvidjela da će oni uvijek stajati na njenoj strani ma što loše napravila ona i njena ekipa su uvidjevši da je novca sve manje donijela niz Zakona kojim je dala do znanja da je taj potez o zabrani daljnjeg umirovljavanja ustavan i da nitko i da uloži žalbu ne može sud dobiti.

 

 

Nakon što se dobro osigurala,sudski,ustavno i pravno ,ona je na neki način tako podijelila branitelje na podobne i nepodobne.

 

Molim Vas pročitajte moj zadnji post na temi:Fond ovih dana isplaćuje dividendu pa će Vam biti jasno na primjeru Vukovarskih branitelja.

 

Žalosno,i zato sam Vam ovo morao reći ,jer bi me pekla savijest da nisam ukazao na kriminal koji se radio ,a i još se radi u našoj državi na štetu časnih i poštenih ljudi koji su krvarili za Domovinu.

 

Pozdrav svim istinskim braniteljima i zapamtite ,zajedno smo jači i ustrajte u svemu ,makar išli i do Strasbourgha.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sumaglica je napisao:

Pozdrav,ako tko znade kod tužbe Ustavnom sudu zbog odbijanja priznavanja statusa HRVI na temelju bolesti PTSP od strane Upravnog suda zbog roka do 31.12.2005 ,dali treba uz tužbu priložiti kopiju ili original presude Upravnog suda. Ako tko znade neka napiše.Hvala -

 

Tu imaš sve

 

 

http://www.usud.hr/uploads/OBRASCI%20USTAVNIH%20TUZBI%20S%20UPUTAMA%20ZA%20ISPUNJAVANJE.PDF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav iskrenim Braniteljima.

Pošto se javljm prvi puta na forumu želio bih čuti Vaše mišljenje.

 

1.Učesnik sam Domovinskog rata.Bio sam sa borcima iz HOS-a

na prvoj liniji.da ne navodim gdje imam dokumentaciju.

 

2.Poginuli su dva,bio sam u neposrednoj blizini svega 2 metra od poginulih,Kako sam ostao živ neznam.

 

3.Moj zapovjednik je dao Izjavu da nije imao poginulih u postrojbi.IMAM TU IZJAVU POHRANJENA U UREDU ZA OBRANU.dobio sam presliku od Ureda.

 

Neznam što napraviti.

 

Dali tužiti zapovjednika ili dignuti Ustavnu Tužbu????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija