Jump to content

Stečaj-naplata


micke

Preporučene objave

Pozdrav,

 

molio bih Vas pomoć ako netko moze odgovoriti na pitanje.

 

Naime prije 2 godine sam otišao od poslodavca tj. dobio izvanredni otkaz protiv kojeg sam odmah podigao i tužbu. ( neisplaćivanje plaća, neplaćanje doprinosa, ne davanje dokumenata..i dr.)

 

Naravno sve sam radio preko svoje odvjetničkog društva, koje mi je reklo da će pratiti kad će se otvoriti stečaj kako bi se prvi mogao naplatiti jer su navodno radni sporovi prioritet.

E sad prije mjesec dana je otvoren stečaj i pošto moji pametni odvjetnici nisu ništa poduzeli išao sam sam direktno predstečajnom upravitelju koji mi je rekao sljedeće.

 

Ta firma ne poslu u 2 godine zadnje i otvorit će se stečaj a ja svoje tužbe mogu objestiti mačku o rep jer firma nema nikakve imovine.

Inače d.O.o. s temeljnim kapitalom od 20000,00 kn no kaze covjek da nemaju apsolutno ništa.

 

E sad..on je meni rekao da bi se bez problema naplatio od neke "AGENCIJE ZA NAPLATU POTRAŽIVANJA ZAPOSLENIKA" da sam unutar 3 mjesec od odlaska s posla i tužbe sam otvorio stečaj koji ne bi ništa platio?! I da bi mi ta agencija isplatila potraživanja ne vezano za neimaštinu tog poduzeća.

 

Sad jel moze netko reći jel to istina?!

jesam li stvarno promašio rok?!

jel zaista samo to trebalo napraviti?

i ako uopce postoji takva "agencija"

 

Hvala na odgovoru prilično je hitno jer sutra imam sastanak s svojim odvjetnicima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

micke je napisao:

Pozdrav,

 

E sad prije mjesec dana je otvoren stečaj...

 

Ta firma ne poslu u 2 godine zadnje i otvorit će se stečaj

 

da li je stečajni postupak otvoren ili nije?

 

Nevezano uz podpitanje, to što je stečajni upravitelj rekao je uglavnom točno, jedino što bi ste se na ovaj način naplatili djelomično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dioničaru pozdrav,

priatelj mi je zbog nisplate 6 plaća pokrenuo stečajni postupak sa likvidacijom. Stečaj je proveden ali sa preustrojem. Uzeo je odvjetnika koji potražuje cca 400.000 kn. Ja smatram da je takvo potraživanje nerealno. On bi po meni trebao tražiti plaće i otpremninu cca 100.000 kn ,što mu stečajni zapravo i nudi ali 1/3 preko agencije odmah a 2/3 kada se se nađe kupac za firmu. Mene zanima.

1. Ima li on kao pokretač stečajnog postupka kakav prioritet u odnosu na druge vjerovnike s obzirom da je pokrenuo stečaj sa likvidacijom i može li uopće stečajni i sud promjeniti postupak likvidacije u preustroj?

2. Može li ga stečajni iplatiti u cjelosti(100.000)?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dioničar je napisao:

Poštovani,

micke je napisao:

Pozdrav,

 

E sad prije mjesec dana je otvoren stečaj...

 

Ta firma ne poslu u 2 godine zadnje i otvorit će se stečaj

 

da li je stečajni postupak otvoren ili nije?

 

Nevezano uz podpitanje, to što je stečajni upravitelj rekao je uglavnom točno, jedino što bi ste se na ovaj način naplatili djelomično.

 

Stečaj još nije otvoren...nego postoji trenutno samo predstečajni upravitelj!

Stečaj će po njegovim riječima biti otvoren i odmah zatvoren jer ne postoji stečajna masa od koje bi se mogao naplatiti od tvrtke...

I dobio sam od njega info da sam mogao "otvoriti stečaj ja..i traziti naplatu direktno preko neke te agencije" barem u iznosu neisplaćenih plaća??

Mene taj dio zanima...On mi je rekao da sam premašio rok.tj moji odvjetnici jer je proslo 2 godine od prekida rada...a stečaj nije ni otvoren još?

Tužbe su podignute mjesec dana nakon prestanka rada.

To me sad zanima da li sam ja premašio rok??

I koje su mi mogućnosti :)

Ukoliko nemam mogućnosti onda da se zahvalim svojim dragim odvjeticima..jer očito nema smisla.

 

Pa hvala na savjetu i informacijama!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

jednom pokrenuti stečajni postupak dalje se vodi po službenoj dužnosti, dakle svi su jednaki u pravima kada se stečaj otvori, bez obzira koji vjerovnik je podnio prijedlog.

Stećajni sud može na prijedlog dužnika ili stečajnog upravitelja, a nakon roćišta, donijeti rješenje potvrdi o potvrdi stečajnog plana.

Drugo pitanje,...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

I dobio sam od njega info da sam mogao "otvoriti stečaj ja..i traziti naplatu direktno preko neke te agencije" barem u iznosu neisplaćenih plaća??

Mene taj dio zanima...On mi je rekao da sam premašio rok.tj moji odvjetnici jer je proslo 2 godine od prekida rada...a stečaj nije ni otvoren još?

 

Nažalost i ovdje je stečajni upravitelj u pravu, rok je za Vas protekao, međutim Vi niste kao radnik mogli znati da li je bivši poslodavac (dužnik) imao uvjete za stečaj.

Koliko vidim niste imali ovršne isprave kojima bi ste išli direktno u ovrhu, pa je tijekom suđenja nastupio stečaj, moglo se tu još napraviti, ali sada ostaje mogućnost kaznenog i prekršajnog progona odgovorne osobe poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija