Jump to content

Povjerenstvo za reviziju cjene invalidnosti MOMBS


medeni66

Preporučene objave

Molim sve one koji imaju iskustva da mi odgovore:

 

Po čenu konkretno radi ovo povjerenstvo (V. Taborski), mislim na konkretne pravilnike,upute i sl. Znači sve ono van standardne ''slobodne procjene''.

 

Moje iskustvo je sljedeće:

 

Preko dvije godine prve linije, status HRVI 20% PTSP za stalno,prije rata nisam bolovao od niti jedne bolesti. Trenutno u radnom odnosu (na bolovanju). Vještačen u Tvrtkovoj; profesionalna nesposobnost 70% rat i 30% mir.

 

Spomenuto Povjerenstvo mi to ruši i daje profesionalnu nesposobnost 30% rat, 70% mir. Na rješenje sam nedavno uložio žalbu, jer smatram da nije u skladu s zakonom, te da me na taj način i materijalno i moralno uništavaju.

 

Molim za savjet i iskustva po ovom pitanju.

 

Savjeti tipa, obnovi postupak idi na pogoršanje bolesti i sl, iako dobronamjerni, nisu trenutno u središtu mog zanimanja. Ne želim da dođe do pogoršanja mog zdravstvenog stanja, jer i ovo mi je previše, ali s obzirom kako sve funkcionira, vrlo vjerojatno će i do toga doći, nažalost.

 

Želim iskustva pravne bitke na ovakva okretanja omjera od strane Povjerenstva, i to bez ikakvog obrazloženja.

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

????

Taborski vodi drugostupanjsko povjerenstvo

temeljem nalaza i mišljenja drugostupanjskog povjerenstva dobiješ i drugostupanjsko rješenje .

na drugostupanjsko rješenje nemožeš i nemaš kome iznaviti žalbu.

po uputi o pravnom lijeku (navedena na kraju rješenja)možeš samo pokrenuti upravni spor i to u roku od 30 dana od primitka drugostupanjskog rješenja .

 

pozorno pročitaj rješenje i uputu o pravnom lijeku.

za pomoć se obrati pravniku u udruzi HRVI ( HVIDRA) (županijska ili općinska)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, ali nisi me dobro razumio.

 

Ja sam se žalio na prvostupanjsko rješenje (koje se donosi na kraju krajeva po naputku g. Taborskog, jer se sve mora promijeniti,pa i vještačenje u Tvrtkovoj, ako revizor to naloži)

 

Zanima me temeljem čega on to može raditi, tj olako mijenjati omjere i sl. a bez ikakvog temelja i objašnjenja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

medeni66 je napisao:

Hvala na odgovoru, ali nisi me dobro razumio.

 

Ja sam se žalio na prvostupanjsko rješenje (koje se donosi na kraju krajeva po naputku g. Taborskog, jer se sve mora promijeniti,pa i vještačenje u Tvrtkovoj, ako revizor to naloži)

 

Zanima me temeljem čega on to može raditi, tj olako mijenjati omjere i sl. a bez ikakvog temelja i objašnjenja?

 

Temeljem zakonske ovlasti.Tijelo revizije je osnovano od strane MOBMS-a i funkcionira od 1997. godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

medeni66 je napisao:

Molim sve one koji imaju iskustva da mi odgovore:

 

Po čenu konkretno radi ovo povjerenstvo (V. Taborski), mislim na konkretne pravilnike,upute i sl. Znači sve ono van standardne ''slobodne procjene''.

Povjerenstvo radi po naputku vlade, a to znači: zavlači, zajebavaj u zdrav mozak, obeshrabri, skidaj i reži, radi što god hoćeš ali ne dopusti više nikom da ostvari svoja prava. Zar ti nije jasno da je jamio ko je jamio i da je time priča završena.

 

Savjeti tipa, obnovi postupak idi na pogoršanje bolesti i sl, iako dobronamjerni, nisu trenutno u središtu mog zanimanja. Ne želim da dođe do pogoršanja mog zdravstvenog stanja, jer i ovo mi je previše, ali s obzirom kako sve funkcionira, vrlo vjerojatno će i do toga doći, nažalost.

 

Želim iskustva pravne bitke na ovakva okretanja omjera od strane Povjerenstva, i to bez ikakvog obrazloženja.

 

Zahvaljujem

Na žalost, sve ovo što si gore naveo moraš proći ukoliko ne želiš odustati. Ako ne želiš da ti se zdravstveno stanje pogorša onda odustani od bilo kakve borbe da nešto pokušaš ostvariti. Jer rat je prema ovom što branitelji prolaze sada, dječja igra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

medeni66 je napisao:

100% si u pravu.

Na ovo što si napisao, nema se što dodati. Ti si dobro razumio moje pitanje, za razliku od nekih.

Pozdrav!

 

"Neki"

na tvoju temu smo se uključili samo kolega bovu i ja.Kolega bovu je jako dobro razumio tvoje pitanje kojeg nije ni trebalo biti da si malo prošarao PDF-om prava branitelja.To povjerenstvo radi već dugi niz godina i pravo je čudo što si ti iznenađen u 3. mjesecu 2011. godine njihovim radom.Kolega bovu ti je sasvim korektno odgovorio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se tebi i bovu. Nije mi bila namjera nikoga uvrijediti. Znam ja sve što se događa, nisam 2011 ''pao s marsa''. Iskreno, ljudki, mada to neće mnogi priznati, a ja kažem: puno manje su me bolili tuđi problemi od mojih.

Iako me to nije toliko ''diralo u srce'' uvijek sam nastojao pomoći, koliko god sam mogao.

 

Želio sam samo moliti za pomoć u obliku savjeta, onih koji su nešto slično prošli. Znam kako ''radi'' Povjerenstvo za reviziju, samo sam htio doznati da li postoji nešto u pisanom obliku, kako bi mi to pomoglo u vrlo vjerojatno, budućoj tužbi Upravnom sudu.

 

Ispričavam se još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

medeni66 je napisao:

Ispričavam se tebi i bovu. Nije mi bila namjera nikoga uvrijediti. Znam ja sve što se događa, nisam 2011 ''pao s marsa''. Iskreno, ljudki, mada to neće mnogi priznati, a ja kažem: puno manje su me bolili tuđi problemi od mojih.

Iako me to nije toliko ''diralo u srce'' uvijek sam nastojao pomoći, koliko god sam mogao.

 

Želio sam samo moliti za pomoć u obliku savjeta, onih koji su nešto slično prošli. Znam kako ''radi'' Povjerenstvo za reviziju, samo sam htio doznati da li postoji nešto u pisanom obliku, kako bi mi to pomoglo u vrlo vjerojatno, budućoj tužbi Upravnom sudu.

 

Ispričavam se još jednom.

 

Nema potrebe da se ispričavaš.To što prolaziš u riješavanju svojeg statusa je pakao kao što su ga prolazili mnogi branitelji.Svi smo ljuti i meni osobno je žao što branitelji ponovo prolaze veliku kalvariju ali ovaj puta kroz administrativne i upravne probleme.Koliko branitelja je u ratu reklo,ovo je najgore što sam doživio u životu i nažalost,prevarili su se.Žao mi je zbog tvojih problema,puno sreće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

lijepi pozdrav!

 

Bio sam u Tvrtkovoj na procjeni, nisam dobio nikakvo rješenje nikakav papir da bih prije par dana dobio poziv da se javim kod dr. Taborsky radi pregleda. Jeli netko sa portala išao na takav pregled, što pita, da li se stigne uopće nešto reći ili te dočeka gotovo rješenje. Inače sam predao zahtjev za profesionalnu po ranjavanju i imam 30% RVI i napominjem nemam ništa od HZMO. Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

snjesko je napisao:

lijepi pozdrav!

 

Bio sam u Tvrtkovoj na procjeni, nisam dobio nikakvo rješenje nikakav papir da bih prije par dana dobio poziv da se javim kod dr. Taborsky radi pregleda. Jeli netko sa portala išao na takav pregled, što pita, da li se stigne uopće nešto reći ili te dočeka gotovo rješenje. Inače sam predao zahtjev za profesionalnu po ranjavanju i imam 30% RVI i napominjem nemam ništa od HZMO. Hvala na odgovorima.

 

Ja sam dobio poziv da se javim Taborskom . Na pozivu je pisalo da je u mom interesu da je javim i potvrdim dolazak ( telefonom )Kada sam stigao bilo nas je sve skupa šetorica . Uglavnom , budi pristojan , nemoj pametovati i svađati se . Ostala pwtorica su mudrovali , svađali se , gulili papire i popušili . Ja bio ko mala beba i izašao skačuči do plafona od sreće ( 100 % opća )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija