Jump to content

Postoji li odredba koja diskriminira dipl. iur. naspram mag. iur.?


gala385

Preporučene objave

Konkretno, podnio sam zahtjev za upis u komoru odvjetničkih vježbenika, a ista mi par dana prije sjednice izvršnog odbora komplicira sa zahtjevom da dopunim svoj zahtjev s potvrdom o ekvivalenciji akademskog naziva dipl. iur. s nazivom mag. iur.

Premda nije problem pribaviti takvu potvrdu, zanima me postoji li igdje zakonska odredba koja omogućuje komori takvo diskriminiranje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da ali je problem u tome što tu potvrdu treba i platit na pravnom faksu dakle dodatni troškovi zato jer su se neki ljudi sjetili da postoji potvrda koja izjednačava dipl.iur. i

magistar prava po bologni.

 

Sad ispada da si ti kriv što se promjenio sustav studiranja pa plati kaznu u obliku potvrde

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ali mi stari studenti to trebamo platiti 250 kuna, ako se ne varam.. dakle 250 kuna + svaki ovjereni prijepis diplome.. I nije mi jasno zašto i odkad komora to zahtjeva? Oni su uveli te nazive, a ne mi. A na natječaje se javljam svojom voljom te odlučujem hoću li platiti prijepis diplome,a ovo je nametnuto.. razlika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lorenna je napisao:

lily111 je napisao:

A na natječaje se javljam svojom voljom te odlučujem hoću li platiti prijepis diplome,a ovo je nametnuto.. razlika...

I u imenik odvjetničkih vježbenika se upisuješ svojom voljom, nitko te ne prisiljava.. :palac:

 

Zakonom su izjednačeni akademski nazivi. Po kojoj osnovi bi ja trebao dati novac ako ne trebam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija