Jump to content

natječaj


ppravnik

Preporučene objave

ukoliko ne traže slanje nekih određenih dokumenata ne zatrpavajte ih nepotrebnim papirima.

pošaljite zamolbu i životopis.

sva što trebaju tražit će.

vodite računa ako šaljete e-mailom da su to dokumenti koji se mogu otvoriti (mnogi imaju starije verzije word-a pa dokumente napravljene u novijoj verziji ne mogu ni otvoriti)

iz iskustva znam da mnoge zamolbe i životopisi ne budu ni otvoreni zbog toga što su recimo .docx

pa sugeriram svima da na to pripaze.

ako traže nešto, onda to svakako stavite.

ako imate neku preporuku, ona uvijek dobro dođe da vas izdvoji iz mase kandidata koji osim formalnog obrazovanja neamju ništa što ih izdvaja iz mase.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još jedna napomena.

pišite osobne zamolbe

 

dakle ako se javljate nekom odvjetniku

obavezno naslovite

odvjetnik Pero Perić,

Grad, Ulica i broj

 

ako pišete trgovačkom društvu

TVRTKA d.O.o.

Grad, ulica i broj

na ruke direktora Ime i prezime

(ime direktora nađete na stranicama sudskog registra)

 

ista stvar ako pišete bilježniku.

 

vidjela sam hrpu zamolbi napisanih općenito i

koje nemaju nikakve veze sa poslom za koji se javljate

malo vidite što je to čime se društvo bavi i bazirajte zamolbu na tome.

 

moram vam reći da takvi odmah budu eliminirani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu si što se tiče društava, koja u pravilu imaju svoje internetske stranice pa se možeš i informirati o tome čime se bave. No problem je kod odvjetničkih ureda, koji nemaju svoje stranice i ne možeš znati kojim se pravnim područjem bave ako nisu naveli u natječaju.

Što se tiče javnih bilježnika, njima se možeš osobno obratiti npr. u prijavi na natječaj za javnobilježničkog vježbenika, samo ako prethodno nazoveš HJK i dobiješ informaciju o javnom bilježniku koji traži vježbenika, jer natječaj, koji se objavljuje na stranicama HJK, ne sadrži podatke o odnosnom javnom bilježniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma naravno, ali neke općenite stvari se moraju znati i stvari se ne smiju brkati.

naime ljudi se stalno javljaju mailom na adrese odvjetnika, bilježnika, društava i ako nemaju natječaj

pa mislim i na te situacije. i mislim da je i to dobar način pokazivanja interesa za posao.

 

gledano općenito, ako se javljate odvjetniku

u zamolbi pišite

konkretno

Poštovana gospođo X i pisati u ženskom rodu ako je žena odnosno u muškom rodu ako je muškarac.

 

loše su one zamolbe poslane svim odvjetnicima/bilježnicima

još ako su potpuno iste, neodređene, nepersonalizirane.

 

besmisleno je pisati npr odvjetniku da vas zanima samo uredski posao i da niste voljni / spremni putovati i raditi izvan ureda ( a odvjetnici su stalno na sudu, gruntovnici, katastru ..)

 

isto tako besmisleno je pisati bilježniku kako volite putovanja, odlaske na raspraave.....

jer bilježnici ne idu na rasprave....

 

mislim da je potrebno općenito imati makar ideju o vrstama poslova kojima se bave odvjetnici/bilježnici i ne miješati ih.

 

nekada zamolbe odmah eliminiraju kandidata zbog pogrešaka, bilo gramatičkih, bilo elementarnog neznanja područja rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još par napomena.

 

naime ako ste nekome poslali zamolbu i životopis

makar on/ona/ono nisu tražili radnika i ako su Vam poslali ikakav odgovor makar tipa

"hvala Vam na zamolbi ali trenutno nemamo potrebu za zapošljavanjem radnika vašeg obrazovanja/spospnosti/.. čega god.."

dajte iz čiste pristojnosti, što vam je netko pročitao zamolbu i odvojio vrijeme da Vam odgovori

pošaljite makar jednu rečenicu zahvale

tipa "Hvala Vam na Vašem vremenu / odgovoru. .... Iako trenutno nemate potrebu ../ iako ste se odlučili za drugog kandidata... molim Vas ostavite moje podatke u Vašoj bazi u slučaju buduće potrebe za djelatnikom. ..."

 

To Vas ništa ne košta, a ostavljate dobar dojam o sebi, svome odgoju, kulturi.... a osim toga nikad se ne zna....

možda Vas u skoroj budućnosti pozovu ...

 

Svima koji traže posao želim puno sreće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mokronoge je napisao:

a još ako je točno da se putem HJK može dobiti podatak o bilježniku koji raspisuje natječaj, nema isprike za ne stavljanje osobnih podataka dotičnog bilježnika.

 

Točno je 100%, uvijek sam u HJK dobila podatke jer to nije tajna. A zašto te podatke ne stavljaju već u natječaj to je stvar zakonske formalnosti (ZJB ne propisuje obvezu stavljanja tih podataka u natječaj).

Evo i danas sam nazvala HJK i dobila podatke o javnom bilježniku u Zagrebu koji traži 2 jb vježbenika.

Ukoliko je netko zainteresiran mogu ih objaviti :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija