Jump to content

Naplatili parkirno mjesto dva puta


ifriscic

Preporučene objave

Krajem 2007. kupili smo stan u Zagrebu i parkirno mjesto ispred zgrade. U agenciji nekretninama su nam rekli da se parkirno mjesto plaća odvojeno i da je cijena 3000€, a kvadrat stana da se plaća 1720€ po kvadratu. I kad je stan bio gotov, izmjerena je površina stana 44 kvadrata i mi smo platili 1720€ x 44 = 75680€ (stan) + 3000€ (parkirno mjesto). Tako je stajalo i na kupoprodajnom ugovoru, tj. te stavke su bile odvojene, jedino je pod ukupna iskoristiva površina stajalo 49 kvadrata (44 stan + 5 parkirno mjesto). I nakon toga kreću problemi. Nakon određenog vremena dolazi pismo (sad ne znam točno dal od agencije ili od investitora) da je došlo do greške kod prvobitnog izračuna i da ukupna iskoristiva površina nije 44 (kolko smo mi platili), već 49 kvadrata i da podmirimo razliku od 8600€. I moj tata je bez razmišljanja platio taj preostali iznos. Ja sam to slučajno tek nedavno saznao dok sam razgovarao s njim.

Ukratko, oni su nama parkirno mjesto naplatili dva puta. Prvi puta (3000€), a drugi put po cijeni kvadrata stana(5 x 1720€ = 8600€).

 

Što ja sad mogu napraviti po tom pitanju, kome se obratit, ... Svaki savjet je dobrodošao. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.

izmjeri kolika je korisna površina stana .

u vlasničkom listu je navedena korisna površina stana

kao i u eleboratu za etažiranje.

 

ako se slaže mjerenje i navedeno u vlasničkom listu ili kupoprodajnom ugovoru

od investitora (prodavatelja )tužbom tražiti povrat više uplaćenoga

stjecanje bez osnova (zastara potraživanja 5 godina)

 

po navedenom u tekstu nisu vam parkirno mjesto naplatili dvaputa nego ste platili razliku kvadrata za stan(5m2).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi li se o parkirnom, ili garažnom mjestu?

S kojim koeficjentom je obračunato?

 

U izračunu 'kvadrature' stana treba voditi računa i o koeficjentima za površine - balkoni, lođe, prostor niži od 2,40 m, itd., računaju se sa umanjenim koeficjentima.

Ti koeficjenti i cijeli obračun kvadrature su često 'krivotvoreni' , tj. ' nabrijani', da se dobije prividno veći stan za prodaju.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Površinu stana (stan+balkon+podrum) sam već izmjerio (s pripadajućim koeficjentima) i ona iznosi 44m2 kako i piše u vlasničkom listu i to je ok. Jedino je problem što smo mi platili tu razliku, a nismo ju trebali kad je parkirno mjesto plaćeno posebno.

 

Puno hvala na odgovoru, sad onda idem od investitora(prodavatelja) tražiti povrat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija