Jump to content

70-30


stop_off

Preporučene objave

cuj,po novom vrednovanju narednik nije vise 100,23 nego oko 80,20,ako su ti priznali status pripadnika gardijske,1,85,ja sam ti upisao oko 23 godine staza,maximalni koef.za civilni dio,neznam koji je kod tebe,izracunoko4900 minus 10%,4500 kuna ako zelis tocnije,daj sve podatke iz proslog rjesena,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas za pomoć..

Priroda posla odvela me do jednog branitelja i htjela bih mu pomoći. Ima 57 godina, priznatu invalidnost 50%, od početka domovinskog bio je na prvim crtama.. Dobiva mirovinu od 1813,00kn, dok se na mirovinskom vodi kao da mu isplaćuju 2.600kn. To je ok? nikako mi nije jasno kako je to moguće. Nije išao u mirovinu odmah po završetku rata nego kasnije. Navodno će imati pravo na veću mirovinu kad navrši 65.god? Žalio se na rješenje o mirovini, ali mu je žalba odbijena (mislim da 2008.god). Da li po Zakonu ima nekakvo pravo da po supruzi dobiva nešto?ona je navršila 62.god,i bolesna je jako..

Kako se uopče računa visina mirovine?

 

Osim toga, 2008. je u poštanskoj digao kredit od 10.000kn. Do sada je preplatio 20.000kn (još je kao dužan 23.000), što mu uzimaju sa mirovine.. Čula sam da navodno ima više takvih slučajeva.. Žalio se sudu, te je njihov odvjetnik (nisam sigurna da je to odvjetnik banke!) rekao da će sklopiti nagodbu za reprogram kredita, tj. oni njemu daju opet kredit od 43.000 te će si naplatiti onih 23.000 a on neka dalje otplaćuje i ono što nije dobio... Prošli tjedan je poštom dobio tu nagodbu. Muči me što je u zaglavlju navedeno neko ministarstvo..

 

Mogu mu kako pomoći?barem da ga usmjerim na pravu adresu.. Molim Vas odgovor ili komentar barem na nešto od ovoga.. Hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lily1 je napisao:

Molim Vas za pomoć..

Dobiva mirovinu od 1813,00kn, dok se na mirovinskom vodi kao da mu isplaćuju 2.600kn. To je ok? nikako mi nije jasno kako je to moguće.

 

 

Osim toga, 2008. je u poštanskoj digao kredit od 10.000kn. Do sada je preplatio 20.000kn (još je kao dužan 23.000), što mu uzimaju sa mirovine.. Čula sam da navodno ima više takvih slučajeva..

 

Biće mu uzimaju s mirovine od 2600 kn dug koji duguje prema banci pa dobije 1813 kn .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bare je napisao:

cuj,po novom vrednovanju narednik nije vise 100,23 nego oko 80,20,ako su ti priznali status pripadnika gardijske,1,85,ja sam ti upisao oko 23 godine staza,maximalni koef.za civilni dio,neznam koji je kod tebe,izracunoko4900 minus 10%,4500 kuna ako zelis tocnije,daj sve podatke iz proslog rjesena,

 

 

Ne znam otkud ti ovo da narednik nije više 100,23 nego oko 80,20. To je samo prepisano iz starog Zakona - prije ovih izmjena i dopuna , a ja ipak mislim da vrijede osnovice sa stranica mirovinskog. Ako netko bolje zna molio bih da odgovori

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija