Jump to content

ovrha hepa na ime preminule osobe


sutke

Preporučene objave

1. dug od toplinarstva datira od 2004 do danas plaćano je nešto između (11,000 kn)

2.da li ovrha može i na koji način biti izvršena ako računi i ovrhe glase na preminulu osobu

 

3. koliki je vremenski period dok oni shvate (hep) da ovršuju preminulu osobu i jer sam ja dužna top platiti ako nije na moje ime (iako ja stanujem tu)

 

4. da li postoji neki način da se dug izuzme -pravno

 

5. već je utuženo tih 11 000 kn ali na me preminule.

molim pomoć,bez posla sam sa 25 tis kuna dugova za režije prilog na sudu- i da li do suda treba doći i kojim postupkom?

 

molim sve upućene za pomoć

 

hvala :-?:-?:-?:-?:place::place::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

protiv preminule osobe ne može se voditi sudski postupak

pa ni ovrha.

smrću dužnika prestaje dug.

obavjestite sud ,javnog bilježnika da je osoba protiv koje se vodi postupak preminula .

vlasnik stana dužan je plaćati troškove nastalu u stanu (osim ako ugovorom o najmu stana nije ugovoreno drugačije).

dug iz 2004.g. je u debeloj zastari .

zastara za račune za kućanstvo(struja , grijanje,voda,telefom ..) je jednu godinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

isto takva stvar je bila (prvo na majčino ime računi za kućanstvo) A 2010. odjednom na moje ime, valjda im je netko rekao iz kućnog savijeta.

 

sve su mi naplatili sa kamatama od 5000 kn, skidali su mi sa plaće, odjednom je račun glasio na moje ime,

bojim se da se isto ne desi i sada jer ako ima javim da je osoba preminula da li oni imaju pravo staviti mene kao dužnika za sve ove prethodne godine i ovrhe prebaciti na mene? )

 

:-?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sutke je napisao:

 

sve su mi naplatili sa kamatama od 5000 kn, skidali su mi sa plaće, odjednom je račun glasio na moje ime,

bojim se da se isto ne desi i sada jer ako ima javim da je osoba preminula da li oni imaju pravo staviti mene kao dužnika za sve ove prethodne godine i ovrhe prebaciti na mene? )

 

Naplatili su vam to jer se niste znali izboriti za svoja prava.

 

Neće oni sami odustati od naplate jer je račun u zastari. Vi se morate pozivati na zastaru.

 

Ako su stare račune (izdane prije smrti vlasnika, i k tome starije od godinu dana) prefakturirali na vas, može se reći da su krivotvorili obračun. Kazneni zakon ima članke koji tretiraju takvo postupanje.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija