Jump to content

Uzrok i bjeg s mjesta nesreće


xerovetix

Preporučene objave

Poštovani,

 

Sinoć sam uzrokovao 1 ili možda 2 prometne nezgode nisam siguran kako da to točno definiram, naime na parkingu sam oštetio 2 automobila, prvo jedan a zatim drugi.

Nakon toga sam napustio mjesto događaja, te na putu do kuće naišao na policijsku patrolu koja je digla "lizalicu" i nisam se zaustavio vec produzio dalje.

 

Ujutro su me pronašli, izmjerili 0.20 i napisali zbog neke moguce pokreske od 0.1 da sam imao 0.10.

 

imam 20 godina, nikad prije kažnjavan zbog B kateogije, samo na M kategoriju imam kazne.

 

Zanima me kolika me otprilike kazna čeka, bodovi, zatvor, oduzimanje vozacke?

 

Također zanima me što će biti s osiguranjem, dali pokriva štetu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

izazivanje prometne nesreće oko 1500 kuna, zavisi od prekršaja koji ste počinili.

bijeg sa mjesta nesreće 2-5,000 kuna

ne zaustavljanje policiji 3-7000 kuna!

Alkohol ništa ako niste mladi vozač!

 

zabrana upravljanja oko 6-9 mjeseci.

 

i vjerojatno će osiguranje potraživati od vas da platite štetu, zbog bjega!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mladi sam vozac. i u policiji su mi rekli da smijem imat tih 0.1 :/

 

cini mi se da cu na kraju ici na varijantu da se pokusam dogovoriti s oštećenima, jer osiguranje ce mi skinut 50% s police, pokriti ce stetu ali ce zatim od mene sudski potrazivati s kamatam od 14% godisnje... totalno ne isplativo.

 

naime ja sam cuo da osiguranje nece p'okrije stetu u slucaju alkohola u krvi a ne zbog bijega?

 

 

takoder mozete li mi reci sto je s oduzimanjem vozacke, dali mi se zabranjuje upravljanje B kategorijeom ili svim kategorijama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto se ovdje radi o ogromnim kaznama, moje imovinsko stanje je nikakvo, student sam a roditelji do grla u kreditima, jos sada razbio svoje i 2 tuđa auta koja cu morati samostalno podmiriti stetu, moze li sud izreci u mome slucaju uvjetnu kaznu, recimo da me se kazni uvjetno na 3 godine, ukoliko pocinim novi prekrsaj da idem u zatvor , ili nesto slicno, jer ove kazne necu nikada moci platiti... sve dok se ne zaposlim, jer ukoliko ne pronadem izlaz iz ovoga samo mi preostaje ici u zatvor, dakle kompletno unistenje moga zivota.

 

Bili trebao angazirati kakvog odvjetnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slijedi sitna kaznica od policije i nakon prigovora dodatno umanjenje kazne od strane suda.

 

Ako nemate za platiti mogu vas zadržati u zatvoru najviše 60 dana.

 

Sitno.

 

Osiguranje plaća sve.

 

Osiguranje potražuje iznos do 12 prosječnih mjesečnih plaća isplaćenih u RH u zadnjoj godini.

 

To nije sitno.

 

Da, trebate dobrog odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija