Jump to content

Ugovori o radu na određeno, nekoliko njih


nalog

Preporučene objave

Poštovani znalci,

molim pomoć oko rasvjetljavanja situacije, jer mi ne zna pomoći ni pravnik firme u kojoj radim.

 

Naime, ugovori su išli ovim slijedom, sve kod istog poslodavca:

1. ugovor na godinu dana, pripravnički, vss

2. bez prekida, zamjena za porodiljni, 8 mjeseci, vss radno mjesto

3. na njega se nastavlja ugovor o djelu na mjesec dana

4. na ugovor o djelu se nastavlja ugovor na određeno (isto zamjena za porodiljni, ali ta stavka ne piše u ugovoru, vec samo da je na određeno) na 3 mjeseca, tu radim posao sss

5. opet isti ugovor, na još tri mjeseca

6. opet isti ugovor, na mjesec dana

7. opet isti ugovor, na mjesec dana

8. opet isti ugovor, na 3 mjeseca

9. opet isti ugovor, na 5 mjeseci

 

Suma bi bila, 3 godine kod istog poslodavca, s prekidom od mjesec dana koji se ne bi trebao računati kao prekid.

 

Moje pitanje je da li je firmin pravnik u pravu kad kaže da mi nisu dužni dati ugovor na neodređeno nakon 3 godine neprestanog rada kod njih, jer se osim pripravničkog i ugovora o djelu radilo o zamjenama za porodiljni, ako mi na svim ovim ugovorima na sss zamjeni (koja to jest u praksi, ali ta stavka ne piše na ovih 6 ugovora, dok je na onoj vss zamjeni to izričito pisalo), piše samo radno mjesto i rok trajanja.

Moja je teorija da sam dočekala istek tri godine na ugovoru na neodređeno, na kojem ne piše zamjena za porodiljni.

 

Ispričavam se na opširnom objašnjavanju, nisam mogla kraće a da bude jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo - ugovor o djelu i ugovor o radu nisu iste stvari, to su kruške i jabuke i ne zbrajaju se.

Kao drugo, nema u lijepoj našoj službe koja bi hodala po tvrtkama i kontrolirala ovakve stvari te nalagala poslodavcima da ljudima daju ugovore na neodređeno radno vrijeme nakon tri godine, a vi ih ni nemate. Bez obzira na to, za ovakvo dobivanje ugovora na neodređeno trebalo bi povesti sudski postupak, a pitanje da li bi ga dobili, jer još nisam čula da je netko uspio. Vjerojatno bi se vaš poslodavac branio na način da niste zadovoljili, pa vam zato nije ni dao ugovor na neodređeno... Bojim se da vam to stvara samo sudske troškove i glavobolju. Inače je ta odredba zbunjujuća za radno sposobno stanovništvo, jer ljudi misle da ih nakon tri godine čeka sigurnost ugovora na neodređeno (a i taj se može uvijek otkazati), a za nju se tek treba izboriti na sudu i to pitanje s kojim uspjehom, ali sa velikim sudskim troškovima. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da mi se ugovor o djelu računa kao prekid (iako su iste vrste poslova u pitanju, ali nebitno sad), ali kraći je od dva mjeseca pa zakonski to ne bi trebalo biti računato kao prekid.

 

Po isteku ovog zadnjeg ugovora imat ću točno 3 godine, i pripremaju mi još jedan na mjesec dana, znači do 1.11., i uzevši u obzir i ugovor o djelu i cijeli paket, to je preko tri godine kako god okrenuli.

 

Ne mogu silom doći negdje raditi, i utjerivati novi ugovor; zanima me samo ta caka sa zamjenama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija