Jump to content

bezperspektivnost


slavery

Preporučene objave

Bio sam drugi najbolji student u svojoj generaciji.

Dobitnik crnićeve stipendije,poznajem jezike.

Odradio vježbenički, položio Pravosudni,ali uzalud nakon više od 200 molbi i godinu i pol nema posla.

Nažalost nisam "tatin sin".

Ubija li i vas ovaj osjećaj beznađa,depresije i posvemašnjeg razočaranja ovom kaljužom gdje caruju nepotizam,korupcija i vezaštvo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve više i više, svaki dan! U ovoj državi ne moraš biti pametan, vrijedan niti se uopće truditi, uz pravu vezu bez problema završiš fakultet i dobiješ dobar posao- i onda se lijepo smiješ bivšim kolegama koji obilaze Zavod, dok ti pod pauzom ispijaš kavicu i planiraš godišnji odmor! :vidiga:

Vjeruj mi slavery, ima nas još puno koji dijelimo tvoj osjećaj! A dosta nas još nema ni dana radnog staža... Problem je što se tu ništa ne može napraviti- barem ja ne vidim izlaz niti naznaku nekih promjena! :neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, volio bih pomnije vidjeti što je posrijedi, bez teških riječi.

 

Jer ljudi koji su završili u mojoj generaciji i bili među najboljima, su našli posao isti čas. Doslovno. Prva je našla posao otprilike do mjesec dana poslije diplome, drugog je doslovno čekao posao, treći je također došao do radnog mjesta unutar tjedan dana od diplome.

 

Svi ostali, izuzev dvije možda osobe, su našli posao brzo (pod tim mislim, unutar roka od 3 mjeseca, manji broj unutar pola godine). I pričam o ljudima koji nemaju neposredne veze u odvjetništvu/bilježništvu.

 

Kako je moguće da osoba koja odradi (pretpostavljam da si volontirao) vježbeništvo, položi pravosudni, godinu i pol nemre nać posao, ima više od 200 odbijenica?? Nešto tu grdno ne štima. Mislim da si naveo i da si tražio po Zagrebu. Mislim, u čem je problem ? Možda radiš nešto krivo što, pa se može nešto učiniti oko toga...?

 

Jel su te barem na razgovore kakve zvali ?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne volim postavke "ako netko ne može naći posao, mora da je problem u njemu". dajte pustite čovjeka da se požali...ja osobno znam dosta kolega koji već dosta dugo traže posao, svi imaju odlične reference, pristupačni su, komunikativni, u potpunosti socijalizirani, sami sebe su već sto puta izanalizirali jer im je okolina isto tako govorila "možda radiš nešto krivo". mi, njihovi prijatelji i kolege, pogledali smo životopise, simulirali intervjuje sa svim mogućim i nemogućim pitanjima i nismo našli ništa katastrofalno odbijajuće. zvuči smiješno, ali da, dotle je došlo. s mojim kolegama je sve u normalnim omjerima, dapače, da sam poslodavac, ja bi ih zaposlila, dala priliku, ali eto, još ne rade.

 

zašto ne rade? prema onome što viđam i čujem svaki dan, ne čudim se. prvo, ako nemaju veze, a riječ je o natječaju koji eventualno nije pro forme, bolje nek pobacaju pola svojih postignuća iz životopisa. prije će ih pozvati barem na razgovor, a možda i dobiju job. uglavnom, pamet nije na cijeni. pamet je ugroza za one koji su se dokopali pozicija na konto "oklen si", "čiji si". ako je riječ o natječaju koji je pro forme, neka ne idu, osim ako si ne nabave boljeg igrača od onog kojeg ima kandidat zbog kojeg je i raspisan.

 

jedino gdje je najveći problem je činjenica da danas i dalje imamo nepotizam, korupciju, muljaže i ostalo na svakom koraku. stanje u državi je takvo da nije niti čudno što ljudi ne mogu tako lako do posla i činjenica je da je političko/srodnička/interesna povezanost jedino što je u većini slučajeva bitno. ne znanje, ne reference, ne neznam što...napominjem, u većini slučajeva, ne u svim slučajevima (rijetkost).

 

zato pustite čovjeka na miru, neka se požali ako mu je tako lakše. koga smeta, neka ne čita. vrlo jednostavno rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

09.09.2011. slaveri je napisao:

Bio sam drugi najbolji student u svojoj generaciji. Dobitnik crnićeve stipendije,poznajem jezike. Odradio vježbenički, položio Pravosudni,ali uzalud nakon više od 200 molbi i godinu i pol nema posla. Nažalost nisam "tatin sin". Ubija li i vas ovaj osjećaj beznađa,depresije i posvemašnjeg razočaranja ovom kaljužom gdje caruju nepotizam,korupcija i vezaštvo?

 

To što si bio drugi najbolji student ti baš i neće puno pomoći kod zapošljavanja.

 

Bolje potraži neki posao koji ti nije u struci (npr.radi kao prvi konobar na mješalici za beton ili bilo što drugo i zaraditi plaću, kakvu-takvu), a u međuvremenu možeš i dalje tražiti posao za koji misliš da bi trebao raditi pa dok ne dobiješ takav posao radi nešto drugo korisno da bar imaš za džeparac.

 

Veća je sramota kukati i ne raditi ništa nego raditi bilo kakav posao.

 

To što tu kukaš i arlaučeš ti baš i neće puno pomoći.

 

Vidim u jednom postu si napisao da razmišljaš i o samoubojstvu.

 

Eto Crnićev stipendistu, toliko o tvom razmišljanju i zrelosti.

 

Koliko god ti se ne sviđalo ovo što sam napisao mislim da bi ti bilo bolje da postupiš kao što sam naveo i nađeš nekakav posao pravniče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Držim vas na oku, sve, da se ne razmašete bezpotrebno, a već vidim da ima tendencije.

 

Nemojmo ovo razvijati u teoriju o stanju u državi niti o tome radi li kolega nešto pogrešno ili štajaznam.

 

Mogli bi knjige napisati o ovom postu, al vidim da bi bilo pametnije da neki pročitaju par knjiga.

 

Kolega Slavery, bez ulaženja u Vašu osobu ili u stanje u državi, primjećujem na prvi pogled nešto - od početka Vašeg oglašavanja na legalisu, stalno govorite o traženju posla u Splitu.

 

A da pokušate negdje drugdje? Puno je njih otišlo trbuhom za kruhom.

 

O promjeni stava neću niti govoriti. To znate i sami.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda može pomoći, ukoliko ste propustili:

 

http://www.moj-posao.net/Posao/181445/Odvjetnicki-vjezbenik-odvjetnik-mz/

 

http://www.moj-posao.net/Posao/181436/Pripravnik-mz/

 

http://www.moj-posao.net/Posao/181451/Savjetnik-za-podrucje-prava-i-javne-nabave-mz/

 

http://burzarada.hzz.hr/RadnoMjesto_Ispis.aspx?WebSifra=51898059&ispis=ok

 

http://burzarada.hzz.hr/RadnoMjesto_Ispis.aspx?WebSifra=51895366&ispis=ok

 

Ja sam iz Slavonije i kod nas zaista posla za pravnu struku gotovo ni nema, a kada i bude neki natječaj prijavi se nas 100-ak za jedno radno mjesto.

Nažalost, mnogi su su bili prisiljeni otići trbuhom za kruhom u Zagreb.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavery je napisao:

Pa čuješ ne tržažim samo posao u struci.

Tražio. sam i za prodavača,prodaju osiguranja,prodavač,ne znam što ,al ne ide.

Pa danas se za čistača javlja 300- 400 ljudi.

I tražio sam posao u najvećim pripizdinama.

Al neće pa neće.

 

Ne bih htjela cjepidlačit ali hoću- minimum pristojnosti nalaže da kad Vam se neko obraća sa "Vi", da vraćate jednako tako. Nikad ne znate tko Vas čita i uvijek vodite računa kakav dojam ostavljate.

 

Mislim da kolegi ne trebaju oglasi, sigurna sam da ih i sam zna pronaći.

 

Za tapšanje po leđima ipak postoje prijatelji i ostale osobe.

 

Ovo je pravni forum, i ova tema se toliko puta prežvakala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija