Jump to content

Promjena boravišta, 2 pitanja


Spinn

Preporučene objave

Poslodavac me premjestio na minimum godinu dana u drugi grad.

Prebivalište ne bih mijenjao, jer se nadam povratku nakon tih godinu dana, ali o tom potom....

Dakle, promjenio bih boravište, i na stranicama Mup-a sam našao što mi je za to potrebno.

Jedini problem je što mi se stanodavac boji da će morati početi plaćati porez.

Sad, mene u biti zanima sljedeće: Ako prešutimo da ja taj stan iznajmljujem, dakle ako na upit kažemo da tu živim besplatno, može li za stanodavca doći do kakvih troškova?

I, mogu li samom promjenom boravišta iskoristiti prednosti rada na podučju od posebne državne skrbi ili moram i prebivalište mijenjati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

I mene zanima ista stvar, djevojka i ja smo odlučili živjeti skupa u Zagrebu, ona radi tamo a ja sat vremena vožnje od Zagreba (Sisak). Pošto imam strica u Zagrebu, on bi nam dao da se koristimo njegovim apartmanom u istoj kući u kojoj on živi, jedino imamo odvojene ulaze. Da bih ostvario putne troškove na svom poslu, moram mijenjati boravište u policiji. Da li bi on zbog mene imao ikakve porezne obveze, ako mi ne naplaćuje nikakav najam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spinn je napisao:

Jedini problem je što mi se stanodavac boji da će morati početi plaćati porez.

Pitati kod tete na šalteru u policiji da li može osobno stanodavac predati ugovor o najmu sobe/stana na nula kuna i neovjeren u JBU.

 

To je znalo prolaziti, a trošak je par kuna za obrazac ugovora na kiosku.

 

Radi se o velikim rupama u zakonu, podzakonskim aktima i čudnovatoj provedbi čl. 32. Ustava, pa se svakako improvizira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Molim hitno za kratku informaciju, ako netko zna.

Imam prijavljeno boravište u Zagrebu, još uvijek važeće, ali sam izgubila taj papir. Da li je moguće da mi ga na policiji samo izlistaju, bez da ponavljam cijelu proceduru kao kod prijave, tj. bez da stanodavac mora dolaziti sa mnom na policiju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija