Jump to content

firma me zvala za svjedoka


Marekoki

Preporučene objave

Molim vas pomoć jer ne znam što da radim????!!!!

Kolega je nakon otkaza tužio firmu za nelegalni otkaz,mobing,prekovremene sate....itd.

Firma me zvala za svjedoka ;

trebala bi reći na sudu kako NIKAD nisam radila prekovremeno,uredno koristila godišnji itd..sve same laži.

Kako??

Ako kažem istinu pravi ljudi neće snositi posljedice,ali ja hoću,vjerovatno otkaz.Ako lažem onda sam u milosti,ali gdje je tu pravda,istina ???

Uostalom ,danas,sutra JA sam ta koja bi mogla završiti na sudu s istom firmom iz istih razloga,zar ne??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš problem nije pravne prirode već moralna dvojba.

Razumijem da se bojite za svoje radno mjesto. S druge strane i Vi, kao i mi svi ostali, se možemo naći u situaciji kao Vaš kolega. Tko će onda za nas reći istinu i ukazati na bezbrojne nezakonitosti mnogih poslodavaca?

Ne znam što Vam je činiti. Da probate otići na razgovor s poslodavcem da ne možete svjedočiti u njihovu korist? Ili?

Ne znam, ako netko ima ideju???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Davanje lažnog iskaza

 

Članak 303.

 

(1) Svjedok, vještak, prevoditelj ili tumač koji u postupku pred sudom, upravnom postupku, postupku pred javnim bilježnikom ili stegovnom postupku dade lažni iskaz,

 

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.

 

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se stranka u postupku koja dade lažni iskaz ako se na tom iskazu temelji konačna odluka u tom postupku.

 

(3) Ako su kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka prouzročene teške posljedice za okrivljenika u kaznenom postupku,

 

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od tri mjeseca do pet godina.

 

(4) Ako počinitelj kaznenog djela iz stavka 1. ovoga članka dragovoljno opozove svoj iskaz prije donošenja konačne odluke,

 

može se osloboditi kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija