Jump to content

Kupnja kuće - UPU uvjeti


drummer

Preporučene objave

U fazi sam kupnje kuće i kod provjere papira i zemljišta naišao sam na gup-u da zemljište na kojem se nalazi kuća ima definirana pravila prostornog uređenja. Gradnja je dozvoljena, ali primjetio sam da je prema UPU ucrtana cesta koja prolazi točno preko mog budućeg dvorišta. Moram li se brinuti radi toga i tražiti od prodavatelja neke dodatne papire? Potvrdu glavnog projekta sam dobio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drummer je napisao:

U fazi sam kupnje kuće i kod provjere papira i zemljišta naišao sam na gup-u da zemljište na kojem se nalazi kuća ima definirana pravila prostornog uređenja. Gradnja je dozvoljena, ali primjetio sam da je prema UPU ucrtana cesta koja prolazi točno preko mog budućeg dvorišta. Moram li se brinuti radi toga i tražiti od prodavatelja neke dodatne papire? Potvrdu glavnog projekta sam dobio.

 

Naravno da se morate brinuti ako je riječ o usvojenom urbanističkom planu uređenja i ako je njime određeno da preko Vaše čestice prolazi prometnica.

Istina, malo je čudno kako ta prometnica nije ucrtana i u GUP-u jer UPU mora biti u skladu s GUP-om.

Sve dodatno komplicira činjenica da imate potvrdu glavnog projekta. Pretpostavljam da izrađivač UPU-a nije imao podatke o izdanim dozvolama na području obuhvata UPU-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija