Jump to content

ovrha na krivu osobu


buby334

Preporučene objave

imam problem pa vas molim za pomoc.

blokirani su mi svi racuni radi ovrsnog postupka,buduci da nemam rashoda po racunima osim sto sam dignem na bankomatu (nemam kredita i sli.,jer nemam ni stalna primanja) blokirali su mi racune,nije mi bilo jasmo zbog cega.Otisao sam u Finu i vidjeo problem,a problem je sto je osoba s istim imenom i prezimenom iz istog mjesta,al drugom adresmo,OIB nije platila navedeni iznos HRT-u usljedila je ovrha toj osobi.ovrha glasi na ime,prezime i adresu duznika,ali na moj OIB koji nemam nikake veze s time kao ni sa HRT-om. Zvao sam HRT usmijerili su me odvijetniku,zvao sam nji i rekli su da se poslati deblokadu proslo je tjedan dana i nista se nije desilo. Mene tereti Fina zbog blokade racuna,a ja to ne zelim platit. Zanima me koja su moja prava buduci da nisam za nista kriv, student sam i ostecen sam jer mi se nemaju na cega poslati novcna sredstva vec skoro mjesec dana.HVALA!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

telefonom,blablabla,nevrijedi ništa tražiti i dogovarati.

pismeno preporučeno i sa povratnicom

uputiti dopis odvjetniku HRT

da niste obveznik plaćanja RTV pristojbe,da istu plaća vaš član kućanstva(roditelj,ako plaća )

protiv Vas nije vođen ovršni postupak ?

te nije jasno odakle njima Vaš OIB (ja svoj OIB nedam HRT-u)

 

na isti način tražiti od Fine dostavu kopije ovršne isprave

ukoliko se Vaši podaci neslažu sa podacima iz ovršne isprave

protiv odvjetnika HRT -a podnijeti kaznenu prijavu zbog (nadležni ODO) izrade krivotvorene i neistinite isprave.

 

ili obratiti se nadležnom Općinskom sudu (sjedište odvjetnika ) sa žalbom na rad odvjetnika .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam,da vam kazem da imam kopiju ovrsne isprave kao i izvijesca iz banke o stanjima računa.protiv mene se ne vodi jer ,a i ne moze jer zivim u zajedničkom kućanstvu s roditeljima koji uredno placaje RTV pristojbu putem trajnog naloga i nikada ne kasni. ja svoj OIB nisam nikome dao,jednostavno su mi računi bili blokiran i tereceni iznosom ovrhe.Sam sam istraziti morao u cemu je problem i zasto su racuni blokirani.

HVALA!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija