Jump to content

Prijava prebivališta bez dozvole vlasnika


drummerex

Preporučene objave

Lijep pozdrav,

imam slučaj stranca koji je donedavno boravio u mom stanu i imao prebivalište na toj adresi. Budući da on tamo više ne boravi, ja sam ga na MUP-u odjavio. U međuvremenu sam saznao da je stranac izgubio osobnu iskaznicu i uspio na MUP-u podignuti novu osobnu na moju adresu, unatoč tome što sam ga ja odjavio. Moje pitanje glasi; kako je moguće da netko dobije osobnu iskaznicu bez da mu to osobno dozvoli vlasnik tog stana. Molim za neki pravni savjet.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste kao najmodavac potpisali ugovor o najmu sa najmoprimcem.

 

Nemate pravo zabraniti nekome da prijavi prebivalište umjesto boravišta.

 

Niste ga odjavili već ste samo obavijestili policiju da on tu ne živi.

 

Više ništa ne možete napraviti.

 

Radi se o manjkavim odredbama Zakona o prebivalištu i boravištu građana čija manjkavost omogućuje dolazak autobusima glasača iz susjednih država na biračka mjesta, a vi ste u svemu tome samo kolateralna žrtva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebalo je pismeno obavjestiti policiju da je stanar napustio stan .

stanar je imao obvezu prijaviti promjenu prebivališta (odjaviti staro i prijaviti novo prebivalište).

 

službena osoba u policiji unijela je neistinit podatak u osobnu iskaznicu osobe koja živi na nepoznatoj adresi.

ako posjednik osobne iskaznice sa neistinitim sadržajem (adresa prebivališta )napravi neko kazneno djeli ,kreditno se zaduži a kredit nevrača itd. poroblema će imati vlasnik stana u kom osoba više ne živi.

izrada službene isprave sa neistinitim podacima je kazneno djelo,čl.312 KZ.

Ovjerovljavanje neistinitog sadržaja

Članak 315.

(1) Tko dovođenjem u zabludu nadležnog tijela učini da ovo u javnoj ispravi, zapisniku

ili knjizi ovjeri štogod neistinito što ima služiti kao dokaz u pravnom prometu,

kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko takvu ispravu, zapisnik ili knjigu

uporabi, iako zna da su neistinite.

 

pismeno policiju upozoriti da je počinjeno kazneno djelo od strane djelatnika policije zbog izdavanja isprave sa neistinitim sadržajem ,od strane osobe koja je tražila osobnu iskaznicu zbog neistinitog iskaza.

pismeno preporučeno is a povratnicom (ili na kopiju pismena da odgovorna osoba potpiše i ovjeri primitak psmena)

ako dođe do počinjenja kaznenog djela osobe koja ima osobnu iskaznicu sa adresom na kojoj ne živi ,pismeno treba dokazati da je policija bila obavještena o tome da je iskaznica neistinita isprava.

kako će policija dalje postupiti to je njihov problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija