Jump to content

naplata duga i kaznena prijava-hitno


tereza

Preporučene objave

Tijekom 2010.godine napravila sam ovrhu za poduzeće koje mi je ostalo dužno cca 6000,00 kn. Rješenje o ovrsi je donešeno. U više od godinu dana naplaćeno je svega 400,00 kn. Prije neki dan sam doznala da je vlasnik tog poduzeća otvorio novo poduzeće u 5.mjesecu ove godine preko kojega sada posluje.

Staro poduzeće je još uvijek aktivno,ali očito se preko njega ništa ne radi.

Molim pravni savjet, da li mogu pokrenuti kazneni postupak protiv vlasnika, odnosno, odgovorne osobe (radi se o jednoj te istoj osobi,što sam provjerila na Trgovačkom sudu) ili postoji neka druga mogućnost naplate duga?

Hvala unaprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Izgleda da niko nema odgovor a i ja sam postavio isto pitanje pod nazivom-DOO i temeljni kapital.

Da se prikljucim i tvome pitanju-Tuzio sam i dobio. Sad sam hteo preko izvrsitelja da naplatim ali tvrtka nema pare a isti gazda je otvorio novu tvrtku...Normalno da nema prostor ni za naplatu jer prva tvrtka objektivno ne radi a nemoze da se naplatis iz druge tvrtke. Sada sam pomislio ovo - ukoliko je Temeljni kapital sacinjen iz neparicnog uloga koji objektivno vrednost mu je bila 5.000 eura na pocetku osnivanja a sada primer iznosi 300 eura DALI mozemo da pokrenemo neki krivicni postupak ili tuzba da osnivac ili manager tvrtke dopuni temeljni kapital do 5.000 eura!!!!??? Daj nek nam neko odgovori jer i u mojoj zemlji problem je isti..... Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete dobiti konkretan odgovor jer je problematika sve samo ne jednostavna, i podosta zavisi od slučaja do slučaja.

 

teoretski - ukoliko je ista osoba član društva i direktor, te pod još nekim specifičnim uvjetima, možete ga prijaviti za prijevaru pa da odgovara osobno, ili čak za proboj pravne osobnosti.

 

Ponavljam, problematika je specifična.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija