Jump to content

Predugovor, stambeni, građevinska....


mousezg

Preporučene objave

Probat ću skratit:

 

Nasao kuću preko agencije.... cijena ta i ta, kuća ta i ta, kvadrata 144...

 

zovem agenta, pogledam kuću, veli, sa papirima je sve ok.... dam ponudu, prihvate ponudu, sklopimo ugovor sa stavkom da ako ista sa papirima nije uredu, ili zbog tih papira procjena bude preniska da mi se vrati kapara... ovjerimo kod biljeznika.

 

Moja greska mozda, što nisam prije trazio gradevinsku na uvid, nego tek poslije potpisivanja ugovora... ali me na kraju mozda to i spasi....

 

Dakle, predugovor potpisan, a na gradjevinskoj P+1, 121m2... Dakle, razlika od 23m2...

 

ono čega se ja bojim, da mi mozda procjena nebude premala, jer će iči na tih 121m2 a ne na 144 kako stoji i dalje u oglasu na stranici agencije za nekretnine, pa da mi ne odobre trazeni kredit...

 

S obzirom na razliku u kvadratima, dali ja mogu na temelju toga, u slucaju nepovoljne procjene i odbijanje kredita, traziti povrat kapare jer su lažno oglašavali kuću....

 

 

Mislim, na neku ruku sam se osigurao klauzolom o "neispravnim papirima ", ali, oni jesu ispravni, samo su lažno predočeni....

 

Onak , dost je hitno, procjena treba bit ovaj tjedan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bitno što je on oglašavao niti što je u građevinskoj.Ono što piše u posjedovnom dijelu vlasničkog lista(kvadrati koje je preko geodetskog elaborata prijavio ovlašteni geodet). Ako nema kvadrata u zemljišnoj knjizi onda nisu čisti papiri pa vam je kriv agent. A ako se kvadrati u vlasničkom listu razlikuju od kvadrata u ugovoru onda je takav ugovor ništavan jer vam ga zemljišne knjige neće priznati pa je opet on kriv kao potpisnik tog ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija